Šokantne reči! Tramp se oglasio o Bajdenu, ovo niko nije očekivao! Iznenađujući preokret zatresao naciju!
Podeli vest
Bivši predsednik SAD i republikanski predsednički kandidat Donald Tramp izjavio je da ceni poziv koji je dobio od američkog predsednika Džozefa Bajdena, opisujući to kao "dobar i veoma lep gest". Prema rečima bivšeg američkog predsednika, njihovo rivalstvo od sada bi moglo da bude civilizovanije.
Tramp je u intervjuu za Njujork post koji je dao tokom leta za Milvoki, gde se od danas do četvrtka održava konvencija republikanaca, naveo da je atentat na njega u Pensilvaniji, kada je lakše povređen, bio nadrealno iskustvo i da bi "trebalo da je mrtav, ali da je srećom, još uvek ovde".
Donald Tramp je izjavio da mu je nagli nagib glave u poslednjem trenutku verovatno spasao život, dok usporeni snimak pokazuje da je metak okrznuo njegovo uvo.
Tokom mitinga u Batleru, Pensilvanija, 13. jula 2024. godine, Tomas Metju Kruks izvršio je atentat na bivšeg predsednika Donalda Trampa. U nastavku je detaljan pregled događaja, sekund po sekund, tokom incidenta.
15.07.2024
10:10
- Ne bi trebalo da sam sada ovde, trebalo bi da sam mrtav. Srećom, još uvek sam ovde - rekao je Tramp.
Dodao je da ga agenti Tajne službe izveli sa govornice u Pensilvaniji iako je želeo da nastavi svoje obraćanje okupljenim pristalicama, ali da je upozoren da nije bezbedno i da moraju da ga odvedu u bolnicu jer je krvario.
Tramp je istakao da je bio zadivljen kako su agenti brzo reagovali čim je pucnjava počela.
Atentator Tomas Metju Kruks je navodno uzeo od svog oca pušku Smith & Wesson M&P 15-22 kalibra 5.6mm, kojom je ranio američkog predsedničkog kandidata Donalda Trampa. Ova puška, popularna zbog svoje preciznosti i lakoće upotrebe, bila je deo očevog arsenala koji je često koristio za rekreativno pucanje.
Atentat na bivšeg američkog predsednika Donalda Trampa, sasvim očekujuće, napunila je sve medijske sadržaje svih svetskih medija.
15.07.2024
09:08
Dodao je da su agenti intervenisali tako odlučno i žestoko da su mu cipele spale s nogu i tako objasnio zašto se na snimku tokom i posle pucnjave, dok su agenti pokušavali da ga odvedu sa bine, može čuti kako on kaže:
"Sačekajte, želim da uzmem svoje cipele".
Tramp je pohvalio osoblje Tajne službe zbog toga što je napadač, lociran na oko 120 metara od govornice, efikasno neutralisan.
U nedelju u ranim jutarnjim časovima, bivši predsednik SAD i republikanski predsednički kandidat Donald Tramp upucan je tokom predizbornog skupa. Ovaj događaj analizirali su mnogobrojni gosti specijalnog programa Informer TV.
Atentator na Donalda Trampa pucao je sa krova objekta koji je udaljen oko 150 metara od bine na kojoj je govorio bivši predsednik SAD. Svedoci tvrde da su uočili muškarca koji puzi sa puškom po krovu i da su o tome obavestili policajce koji su delovali zbunjeno.
Donald Tramp otputovao je u Milvoki gde će ga republikanci ove nedelje zvanično nominovati za svog predsedničkog kandidata, nakon što je preživeo pokušaj atentata koji je dodatno rasplamsao političke podele u SAD-u.
Predsednika Sjedinjenih Država Džoa Bajdena ne dovode bez razloga u vezu sa pokušajem ubistva Donalda Trampa za vreme njegovog predizbornog mitinga u Batleru, u Pensilvaniji, makar u ulozi inspiratora-podstrekača.
Bivši američki predsednik Donald Tramp ranjen je danas tokom predizbornog govora u Pensilvaniji. Tramp je preživeo atentat i nakon intervencije u bolnici napustio je grad Batler. Sve najnovije informacije o dešavanjima oko atentata na predsedničkog kandidata Trampa pratite u našem blogu uživo.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Donald Tramp je izjavio da mu je nagli nagib glave u poslednjem trenutku verovatno spasao život, dok usporeni snimak pokazuje da je metak okrznuo njegovo uvo.
Više od 300 epruveta sa opasnim virusima nestalo je iz laboratorije u australijskoj državi Kvinslend, a nadležni tvrde da nema dokaza o krađi ili curenju biološkog materijala, objavio je Dejli mejl.
Rusija je spremna da preuzme i izveze iranski obogaćeni uranijum, ali je čitav proces zakočen nakon što je Vašington pooštrio uslove, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Biljana Đorđević, kopredsednica Zeleno-levog fronta, zgrozila je sve kada je položila cveće na spomenike na Kalemegdanu obučena kao da je krenula u teretanu, a ne svečano i kako toj prilici dolikuje.
Lider SNS i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević učestvuje u velikoj akciji čišćenja Fruške gore, koju su organizovali aktivisti SNS iz više gradova i opština.
Turska tiho ali odlučno završava pretvaranje Kosovskih bezbednosnih snaga (KBS) u pravu vojnu udarnu grupu, svesno spremajući Albance za izvestan vojni sukob.
Servis za klimatske promene "Kopernik" Evropske unije upozorava da se globalni okeani približavaju rekordnim temperaturama, a do maksimuma bi moglo doći već tokom maja meseca.
Tereza Perić ubila je, 10. maja 2022. godine, svog supruga Srđana Perića u Zrenjaninu, tako što ga je omamila lekovima, a potom na spavanju izbola nožem i isekla njegovo telo.
Policija u Nišu, u saradnji sa Odeljenjem za suzbijanje ekološkog kriminala, a po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Nišu, uhapsila je B. R. (58) iz okoline Svrljiga, zbog sumnje da je izvršio krivična dela uništenje, oštećenje, iznošenje u inostranstvo i unošenje u Srbiju zaštićenog prirodnog dobra, zagađivanje hrane i vode za ishranu, odnosno napajanje životinja i sprečavanje i ometanje dokazivanja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar