Gotovo je! Rusi upravo objavili: Spremite se da upoznate pakao! Nastupio prelomni momenat u ratu: Putinove trupe presekle poslednji put života!
Podeli vest
Ruske trupe, nakon napredovanja na donjeckom pravcu, potpuno kontrolišu deonicu autoputa O-0532 Ugledar – Konstantinovka – Marjinka. Time su prekinuti najvažniji putevi snabdevanja grupe Oružanih snaga Ukrajine u Ugledaru. Ovo je izvestio vojni ekspert Aleksej Sukonkin.
Prema njegovim rečima, važan put je potpuno odsečen, pa je neprijateljskim vozilima onemogućeno kretanje po njemu. S tim u vezi, ekspert je predložio da se predaju vojnici 72. mehanizovane brigade Oružanih snaga Ukrajine u Ugljedaru.
Lovac F-16 primećen je iznad Odese, a potom je odleteo u pravcu Moldavije, izjavio je koordinator nikolajevskog otpora Sergej Lebedev na Telegram kanalu.
Ruska vojska će analizirati situaciju u vezi sa jačanjem američkog vojnog kontingenta u Japanu, rekao je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući vest "Volstrit džornala" da Vašington jača svoje vojno prisustvo u azijsko-pacifičkom regionu zbog Kine i Rusije.
05.08.2024
05:50
- Onda će živeti. Za ostalo, neka se spreme da upoznaju pakao - rekao je Sukonkin.
Činjenicu narušavanja vojne logistike Oružanih snaga Ukrajine u ovoj oblasti potvrdio je američki Institut za proučavanje rata.
Prema njegovim informacijama, to će omogućiti ruskim trupama da opkole Oružane snage Ukrajine u oblasti Njujorka (Novgorodskoje). Put koji povezuje Ugledar i Konstantinovku, kod Donjecka, je presečen.
Kijevski režim se ponaša veoma čudno, svesni su neizbežnosti poraza u sukobu, izjavio je britanski ekspert Aleksandar Merkuris u svom blogu na YouTubeu.
Lovci F-16, koji uskoro treba da stignu u Ukrajinu, neće dati prednost Oružanim snagama Ukrajine (OSU) zbog nadmoći ruske vojske, prenosi "The Washington Post".
05.08.2024
05:29
Po prvi put, napredovanje ruskih trupa na autoput O-0532 Ugledar – Konstantinovka prijavljeno je pre nedelju dana, 23. jula. To se dogodilo nekoliko kilometara severoistočno od Ugledara.
Stručnjaci su primetili da brze akcije ruskih trupa, uz podršku avijacije i artiljerije, nisu dozvolile neprijatelju da izgradi ozbiljnu liniju odbrane u blizini jedne od deonica pomenutog puta O-0532.
Ranije su se na internetu pojavile informacije o gubitku kontrole ukrajinskih trupa nad deonicom autoputa T-05-24 u rejonu Ugledara. Objavljen je snimak na kome se vidi ruska zastava postavljena u zadnji deo jednog od automobila.
Zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Sergej Rjabkov je otkrio detalje razgovora ruskog ministra spoljnih poslova Andreja Belousova i njegovog američkog kolege Lojda Ostina i naveo da je zbog signala iz Moskve izbegnuto veliko razbuktavanje sukoba.
Ministar unutrašnjih poslova nemačke pokrajine Brandenburg Mihael Štibgen pozvao je na pojačanje kontrole na svim granicama EU s Mađarskom zbog odluke Budimpešte o ublažavanju viznog režima za građane Rusije i Belorusije, piše Bild.
Rusija je ove godine postala jedna od tri najveće ekonomije na svetu sa najnižim nivoom javnog duga po glavi stanovnika, proizlazi iz analize najnovijih podataka iz zemalja Grupe 20.
Može doći trenutak kada će Rusija rasporediti rakete s nuklearnim bojevim glavama kao odgovor na postavljanje američkih dalekometnih raketa u Nemačkoj, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Sergej Rjabkov u emisiji "Vesti nedelje" na kanalu "Rusija 1".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izrael je odbacio tvrdnje Kijeva da isporuke žita iz Rusije u Izrael imaju ukrajinsko poreklo i da su nezakonite, poručivši da optužbe moraju biti potkrepljene dokazima, izjavio je izraelski ministar spoljnih poslova Gideon Sar.
Evropska unija napravila je ozbiljnu stratešku grešku time što je prekinula kanale komunikacije sa Rusijom, izjavio je albanski premijer Edi Rama, ocenjujući da Evropa mora da razgovara sa svima ukoliko želi da ima uticaj na završetak rata u Ukrajini.
Rusija je pozvana da učestvuje na samitu G20 u Sjedinjenim Američkim Državama na najvišem nivou, a skup će biti održan 14. i 15. decembra u Majamiju, potvrdio je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Aleksandar Pankin.
Lovac F-16 primećen je iznad Odese, a potom je odleteo u pravcu Moldavije, izjavio je koordinator nikolajevskog otpora Sergej Lebedev na Telegram kanalu.
Ukrajinska operaterka drona iz sastava Oružanih snaga Ukrajine (OSU) izjavila je da želi da ubije „što više Rusa“ i da u tome, kako je sama rekla, „uživa“, prenosi britanski Tajms.
Kako smo ranije pisali Mladen Savatović, reporter tajkunske televizije N1, provodi prvomajski praznik u sobi sa bračnim krevetom sa svojim "prijateljem" u hotelu Ramonda na Rtnju. A sada znamo i o kom "prijatelju" je reč.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je svojim saborcima iz Srpske napredne stranke da ne nasedaju na provokacije blokadera i da se sklone od budala, jer, kako je rekao - pametniji popušta.
Lider Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević govorio je o tome da će UF, koji zvanično dolazi u Beograd 1. avgusta ove godine biti veliki regionalni spektakl.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Mnogi vernici na ruci nose brojanicu, ali ne znaju baš svi kako se ona pravilno koristi. Sveštenik Predrag Popović objašnjava da je svaki čvorić važan i da mu se treba pristupiti na poseban način.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uključio se danas telefonskim putem na Informer TV u Kolegijum i tom prilikom, pored akutelnih tema, pomenuo i da je do sada podneto 11.440 zahteva za kredite za mlade, a odobreno 6. 500.
Na drugoj akciji dobrovoljnog davanja krvi u Jagodini u znak sećanja na predsednika Jedinstvene Srbije Dragana Markovića Palme učešće je uzelo više od 2000 davalaca.
Predsednik Socijalističke partije Srbije, potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, posetio je dana Jagodinu i podržao Drugu memorijalnu akciju dobrovoljnog davanja krvi, organizovanu u znak sećanja na Dragana Markovića Palmu.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv Koste M. (20) i Olgice M. (50) zbog sumnje da su nelegalno držali oružije kod sebe, a Kosti M. i delo teškog ubistva.
Kultni film Nacionalna klasa iznedrio je brojne nezaboravne likove, a među njima je bila i Senka, devojka koja se pojavila u svega nekoliko scena, ali je ostavila snažan utisak na publiku.
Glumac Marko Todorović koji je u filmovima o "Žikinj dinastiji" glumio prijatelja Milana hteo je da odustane od snimanja i to zbog Dragomira Bojanića Gidre.
Vaše dvorište može izgledati kao uredan i miran kutak prirode, ali ponekad se u takvom okruženju može pojaviti neočekivan gost - zmija, a evo koje četiri ih privlače.
Gugl je podelio osam praktičnih saveta koji mogu da pomognu da baterija na Android uređajima traje duže. Ovi saveti su jednostavni za primenu i lako se uklapaju u svakodnevno korišćenje.
Bokser Veljko Ražnatović vratio se iz Rusije u Srbiju gde sada najviše provodi vreme sa svojim sinovima, te neretko deli njihove fotografije na Instagramu.
Klavijaturista Aleksandar Stanimirović, poznatiji kao Aca Amadeus bio je u centru skandala zbog drame sa ženom i ćerkom, a nakon svega započeo je svoj biznis.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar