Rasulo! Tri čete ukrajinske Nacionalne garde odbile da se dalje bore kod Pokrovska! Više neće da ginu za Sirskog i Zelenskog!
Podeli vest
Tri čete Nacionalne garde Ukrajine, na čelu sa svojim komandirima, odbile su da se dalje bore na frontu ispred Krasnoarmejska (ukrajinski naziv je Pokrovsk).
Jedan od pripadnik ovih jedinica Vladislav ispričao je ukrajinskim medijima kako je sredinom avgusta njihov bataljon hitno prebačen u Pokrovsk, ali nevolja je u tome što su ih odmah poslali na borbene položaje.
Ruska vojska se „skoro približila“ gradu Pokrovsku u Donjeckoj oblasti, izjavio je načelnik gradske vojne uprave Pokrovsk Sergej Dobrijak.
15.08.2024
18:10
- Posle nedelju dana borbi ostalo nas je manje - 10-13 ljudi po četi. Suočili smo se i sa nekompetentnošću više komande jer nismo imali vezu sa susednim jedinicama, nije bilo jasno koje su čije pozicije - ispričao ke on.
Naveo je da ih je samo jedna jedinica pokrivala sa boka, ali da je i ona napustila položaj, ne obavestivši nikoga. Dodao je da jedna grupa nije mogla da napusti bitku i da je njena sudbina nepoznata, odnosno - da su njeni pripadnici poginuli ili zarobljeni.
Na kraju je naglasio da su zbog toga tri čete odbile da izvršavaju borbena naređenja.
Ukrajinske snage suočavaju se sa nedostatkom ljudstva i vojne opreme na linijama fronta, a vojnici ne razumeju zašto su snage preusmerene na napad na Kursku oblast, koji je u Rusiji označen kao teroristički čin, dok su im „krajnje potrebne“ u drugim oblastima, piše "Wall Street Journal", pozivajući se na ukrajinske vojnike.
Zamislimo da smo Zelenski ili Sirski i da moramo pojačate svoju pregovaračku poziciju. Šta ne bi trebalo da uradimo? Recimo, da ne napadamo Kursku oblast. Jer, to neće ojačati vašu pregovaračku poziciju.
13.08.2024
20:00
- Tada su oni iz više komande zatražili da svi koji odbijaju da izvrše zadatke istupe napred. Istupili smo svi, uključujući i naše komandire. Nadležni su to snimili na video i otišli. Znamo šta će biti dalje, iako smo se svi borili od početka rata. A objasnili smo da nas je premalo ostalo u životu - kaže on.
Oružane snage Ukrajine su se našle u teškoj situaciji na pokrovskom pravcu, izjavio je britanski ekspert Aleksandar Merkuris u svom blogu na „Jutjubu”.
Oružane snage Ukrajine se suočavaju s problemima zbog aktivnog napredovanja ruskih vojnika, izjavio je novinar Kristof Vaner u reportaži za nemački kanal "Welt".
Ruske snage se približavaju gradu Krasnoarmejsku (koji je kijevski režim preimenovao u Pokrovsk) u Donjeckoj Narodnoj Republici (DNR), što dovodi u opasnost ključne linije snabdevanja Oružanih snaga Ukrajine (OSU), prenosi CNN.
Ukrajinske brigade odbijaju da idu u samoubilačke kontraofanzive i bune se protiv sopstvene komande, izjavio je britanski analitičar Aleksandar Merkuris u svom blogu na Jutjubu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poslednjih dana internetu su se pojačale glasine da je Ilon Mask "uključio" satelitski komunikacioni sistem Starlink da bi "radio iznad ruske teritorije".
Ukrajinska komanda prebacila je u Harkovsku oblast borbene grupe Nacionalne garde radi potrage za dezerterima, prenose RIA Novosti, pozivajući se na izvore iz ruskih bezbednosnih struktura.
Grčki premijer Kirjakos Micotakis izjavio je da je neprihvatljivo da brodovi plaćaju naknadu za prolazak kroz Ormuski moreuz kako je predložio Iran, ocenivši da bi takav potez predstavljao opasan presedan za slobodu plovidbe.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je danas konsultacije sa predstavnicima stranaka sastancima sa predstavnicima Srpske napredne stranke i Udruženih sindikata Srbije Sloga.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je danas konsultacije sa predstavnicima stranaka sastancima sa predstavnicima Srpske napredne stranke i Udruženih sindikata Srbije Sloga.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Poslednjih godina nalepnice za jaja sa crkvenim simbolima postale su mega popularne. Prečasni protonamesnik inž. Hadži Željko Jovanović kaže da možete tako ukrašavati vaskršnja jaja pod uslovom da ćete te nalepnice nakon praznika negde odložiti, a ne baciti u kantu.
Pred Posebnim odelјenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, saslušani su sedmorica zaposlenih u Naftnoj industriji Srbije, zbog sumnje za pretakanje goriva namenjenog avionima, u privatno vozilo.
U Višem sudu u Beogradu nastavljeno je suđenje okrivljenim vlasnicima Doma za smeštaj starih i odraslih lica "Ivanović" u Barajevu u kom je u januaru prošle godine buknuo jeziv požar i odneo živote.
Izraz "Potemkinova sela" nastao je još u 18. veku u Rusiji sve zbog Grigorija Potemkina koji je prema pričama pravio lažna sela i gradove kako bi impresionirao caricu Katarinu Veliku.
Istraživači su napravili veliki tehnološki iskorak razvijanjem bežičnog prijemnika koji može da funkcioniše u ekstremnim uslovima nuklearnog reaktora gde bi obična elektronika momentalno otkazala zbog jakog zračenja.
Usamljenost je postala globalna pojava, a tehnologija koja nas je decenijama razdvajala, sada pokušava da nas spoji na neočekivan način, preko aplikacija za traženje prijatelja.
Ovaj kolač spaja nežnost klasičnog biskvita sa šargarepom i bogatstvo kremastog trilećea, stvarajući neodoljivu i svežu poslasticu koja će biti hit na svakom stolu.
Pevačica Biljana Jevtić Vaskrs svake godine proslavlja sa porodicom u rodnom selu Grejač, gde se okupe par dana ranije kako bi pripremili prazničnu trpezu i ofarbali jaja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar