Moskva više nema milosti! Rusi saopštili ko je direktno planirao invaziju na Rusiju, posle ovog pregovora više nema!
Podeli vest
Portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da je EU možda na neki način bila angažovana u planiranju ukrajinskog napada na rusku pograničnu Kursku oblast.
- Pod izgovorom prava na samoodbranu i pozivajući se na Povelju UN, Evropska unija opravdava bilo kakve terorističke napade, ratne zločine, klanje i otmice civila, počinjeno seksualno nasilje nad ženama. Od strane militanata i plaćenika marionetskog režima u Kijevu, Evropska unija je u potpunosti obaveštena o akcijama ukrajinske vojske u Kurskom regionu vezano za planiranje i izvođenje napada na ruski region - navela je Zaharova u saopštenju objavljenom na sajtu ruskog Ministarstva spoljnih poslova, prenosi TASS.
Ruski predsednik Vladimir Putin razgovarao je sa potpredsednikom Narodne Republike Kine Han Džengom na marginama Istočnog ekonomskog foruma u Vladivostoku.
Ruske snage izvršile su raketni udar na železničku stanicu u Lavovu, koja predstavlja ključni čvor za snabdevanje Oružanih snaga Ukrajine i dostavu zapadnog naoružanja.
04.09.2024
12:40
Masovni napad ukrajinske vojske na Kursku oblast pokrenut je 6. avgusta. U regionu je proglašen savezni režim vanredne situacije.
Prema podacima ruskog Ministarstva za vanredne situacije, više od 10.000 evakuisanih, uključujući više od 2.700 dece, smešteno je u 200 centara za privremeni smeštaj u 31 ruskom regionu.
Bivši britanski premijer Boris Džonson, kojeg još nazivaju i "krvavi Boris" zbog sabotaže pregovora Rusije i Ukrajine, u razgovoru sa ruskim prankerima Vovanom i Leksusom, izjavio je da bi Zapad trebalo da isporuči Ukrajini rakete „atakams“ i da pomogne u „rušenju“ Krimskog mosta, kao i da direktno uđe u sukob sa Rusijom.
SAD su blizu toga da Ukrajini isporuče krstareće rakete srednjeg dometa, koje bi mogle da dođu do ciljeva duboko u teritoriji Ruske Federacije, uključujući glavni grad Moskvu, prenosi Rojters, pozivajući se na američke zvaničnike.
U ruskom vazdušnom napadu na zapadni ukrajinski grad Lavov, blizu granice sa članicom NATO-a, Poljskom, poginule su tri osobe, više od 30 je povređeno, a uništene su istorijske zgrade u samom centru grada, saopštili su regionalni zvaničnici u sredu.
Izviđački avion za prikupljanje obaveštajnih podataka i presretanje komunikacija CL-650 "artemis" koji koristi Ratno vazduhoplovstvo Oružanih snaga SAD, danas je ponovo letela oko granica Republike Srbije i to iznad teritorije Rumunije.
Ukrajina planira da zadrži teritorije koje kontroliše u Kurskoj oblasti dok ne primora ruskog predsednika Vladimira Putina da sedne za pregovarački sto, izjavio je danas predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija je na granicu sa NATO savezom postavila misteriozne letelice - dirižable, što izaziva strah da bi to mogao biti deo nove obaveštajne operacije ili priprema za eventualni napad.
Nakon gotovo šezdeset godina provedenih na prvim linijama svetskih sukoba, od hladnoratovskih napetosti do pada Berlinskog zida, legendarni BBC-jev urednik za međunarodne odnose Džon Simpson iznosi zabrinjavajuće upozorenje.
Rusija nema nameru da napada zemlje Evropske unije i NATO i spremna je da tu poziciju fiksira i pravno, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Ruske Federacije Sergej Rjabkov.
Ruski predsednik Vladimir Putin razgovarao je sa potpredsednikom Narodne Republike Kine Han Džengom na marginama Istočnog ekonomskog foruma u Vladivostoku.
Uglješa Mrdić, poslanik SNS i predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije, oglasio se povodom jutrošnjeg požara u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal.
Broj stradalih u teškoj železničkoj nesreći u južnoj Španiji porastao je na najmanje 39 osoba, dok je više od 100 putnika povređeno, među njima 25 sa teškim povredama, saopštila je španska Civilna garda.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas u Davos, gde će učestvovati na 56. godišnjem sastanku Svetskog ekonomskog foruma (WEF) i prisustvovati nizu skupova i diskusija svetskih lidera.
Nakon brojnih podela širom Srbije, sukobi su izbili i unutar blokaderskih struktura u prestonici. Ovog puta na udaru se našla grupa "Zemun za studente", sa kojom se javno obračunava plenum Poljoprivrednog fakulteta.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS dr Uglješa Mrdić obratio se javnosti povodom današnjeg saopštenja Javnog tužilaštva za organizovani kriminal, koje je prepuno manipulacija i neistina.
Lažna ekološkinja, predsednica udruženja „SEOS" i blokaderka Ljiljana Bralović, poznata po antisrpskim, nacističkim i uvredljivim pretnjama, 18.1.2026. u Čačku, na propalom skupu blokadera (150 ljudi), izgovorila je jezive pretnje članovima SNS i reči mržnje kojima bi se ponosili Hitler i Gebels.
Boško Marinković i Amela Melegi su se žestoko posvađali oko sada već čuvene čorbe, ali su posle izgladili odnose, da bi po povratku u Srbiju devojka iz Zrenjanina rekla da je njen bivši saigrač idealan muškarac!
Jovan Radulović Jodžir toliko glasno hrče da su mu u šali pripretili da će ga izbaciti i naterati da spava van vile. S druge strane, kontraargument je bio da je Lana Stanišić najglasnija dok spava.
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Srbija je uspela da poboljša svoju poziciju u NIS-u, i ukoliko američka administracija (OFAC) da odobrenje, naša država će povećati svoje vlasništvo sa 30 na 35 odsto što će omogućiti veća prava u Skupštini akcionara i dodatnu zaštitu interesa građana.
Na jezeru Gazivode ove godine oboren je rekord broja ljudi koji su plivali za Časni krst, a najbrži plivač bio je Mateja Kasalović (17) iz Kosovske Mitrovice, koji je pobedu proslavio uz trubače.
Mnogi vernici se nakon slave pitaju šta je ispravno uraditi sa svećom. Protonamesnik inž. Željko Hadži Jovanović objašnjava da je možete upaliti na neki veliki praznik, ali da je nikako ne smete baciti.
Danas se navršavaju dve godine od tragične smrti Duška Đorđevića, koji je u januaru 2024. godine stradao kada je sa prijateljem krenuo da pliva za Časni krst.
Milica Asanović (25) iz merošinskog sela Balajnac, čije je telo posle sedmodnevne potrage pronađeno 16. januara uz ogradu auto - puta Niš - Leskovac, preminula je prirodnom smrću.
Službenici Odeljenja za suzbijanje krijumčarenja Uprave carina su 17. januara 2026. godine sprečili pokušaj krijumčarenja oko 800 grama srebrnjaka i tri pločice investicionog zlata.
Iako je prvobitni plan bio da legendarni glumac Žarko Laušević bude sahranjen u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu, njegova urna ipak nije položena u Srbiji, prenose domaći mediji.
Muzičko takmičenje "Pinkove zvezde", koje se emitovalo proteklog vikenda, obeležila je žestoka prepirka Zorice Brunclik i Dragomira Despića Desingerice.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar