Pakao! Amerika javno rekla kako će udariti po Rusiji! Otvara se novi front, ništa više neće biti isto: Lišićemo ih ovoga...
Podeli vest
Vašington smatra da je neophodno lišiti Moskvu mogućnosti da razvija svoj odbrambeno-industrijski kompleks, rekao je zamenik pomoćnika američkog predsednika za nacionalnu bezbednost, Dalip Sing, koji veruje da je jedan od načina za to dodatno ograničavanjae izvoza ruskih energenata.
- Mislim da to uključuje dva pravca delovanja: Neutralisati rusku vojnu mašineriju i lišiti je finansiranja. Naši alati su sankcije i mere kontrole izvoza - rekao je zvaničnik.
Ruske snage su tokom prethodna 24 sata izvele napade na energetske objekte koji su omogućavali rad ukrajinske vojne industrije, infrastrukturu vojnih aerodroma i pogone za proizvodnju dronova, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
Ruske obaveštajne službe povećavaju svoje prisustvo u Meksiku kako bi špijunirale Sjedinjene Američke Države, vraćajući se taktikama iz Hladnog rata, prenosi NBC njuz, pozivajući se na američke zvaničnike i bivše obaveštajne operativce.
22.09.2024
13:40
Sing smatra da SAD moraju uticati na treće zemlje zainteresovane za isporuku komponenti Rusiji koje se mogu koristiti u proizvodnji naoružanja. Pritom, neke države pomažu u transportu odgovarajućeg tereta u Rusiju.
Pored toga, Sjedinjene Države planiraju da uvedu strožije mere protiv ruske „flote u senci“ i ograniče trgovinu Moskve naftom i naftnim derivatima. Sing je dodao da se administracija SAD-a mora fokusirati na postizanje ciljeva u ovom pravcu.
Pomoćnik Bajdena je takođe konstatovao da je Kina najgori prekršilac zapadnih sankcija protiv Rusije. Osim toga, u tome su primećeni Iran, Turska, Ujedinjeni Arapski Emirati i neke druge zemlje.
Izraelske vlasti ne znaju kako da završe borbe u Gazi, ali već planiraju invaziju na Liban. Američki zvaničnici pokušavaju da odvrate svog saveznika, ali premijer Benjamin Netanijahu ne želi da ih sluša, pišu mediji. Bejrut je zatražio od UN da utiče na Tel Aviv, ali to nije imalo efekta. Od večeri 19. septembra Izrael izvodi raketne udare, piše RIA Novosti.
Položaj Oružanih snaga Ukrajine kod Pokrovska je izuzetno težak, izjavio je za „Vašington post“ ukrajinski komandant tenkovske jedinice 68. brigade sa pozivnim Fizik.
22.09.2024
12:40
Ove izjave ukazuju na to da SAD nameravaju da pojačaju pritisak na Rusiju kroz nekoliko ključnih oblasti:
-Ograničavanje pristupa Rusije tehnologijama i komponentama potrebnim za vojnu industriju.
-Pojačavanje kontrole nad „flotom u senci“ koja pomaže Rusiji da zaobiđe sankcije.
-Dalje ograničavanje mogućnosti Rusije da trguje naftom i naftnim derivatima.
-Vršenje pritiska na zemlje koje pomažu Rusiji da zaobiđe sankcije, posebno Kinu.
Ovakav pristup pokazuje da SAD žele da iscrpe ruske ekonomske i vojne resurse dugoročno, targetirajući ne samo samu Rusiju, već i njene međunarodne partnere koji joj pomažu u zaobilaženju sankcija.
Međutim, ovakva strategija takođe nosi rizike od daljeg zaoštravanja međunarodnih odnosa, posebno sa zemljama poput Kine, koje SAD vide kao ključne u pomaganju Rusiji.
To bi moglo dovesti do daljeg produbljivanja globalnih geopolitičkih tenzija i potencijalno stvaranja novih ekonomskih blokova.
Ostaje da se vidi kako će ove mere uticati na rusku ekonomiju i vojnu industriju, kao i kakve će biti posledice po globalne ekonomske i političke odnose u narednom periodu.
Oružane snage Rusije izvele su raketni udar iz kompleksa "Iskander" na položaj raketnog sistema HIMARS u Sumskoj oblasti, uništivši lansirnu jedinicu zapadnog sistema koji koriste Oružane snage Ukrajine, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Ruska vojska je došla do centra grada Torecka u Donjeckoj Narodnoj Republici i nastavlja napredovanje na tom i drugim pravcima na istoku Ukrajine, prema informacijama koje potvrđuju ukrajinski vojni analitičari.
Bivši glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine (OSU), Valeriji Zalužni, smenjen je sa te pozicije jer nije hteo da izda naređenje za napad na Kursku oblast, tvrdi Politico.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da administracija američkog predsednika Donalda Trampa insistira da se sukob između Rusije i Ukrajine okonča najkasnije do juna, prenosi Fajnenšel tajms.
Zapadni plan da se Rusiji uputi ultimatum sa rokom od 72 sata, uz pretnju direktnog vojnog angažovanja više država, završio se pre nego što je formalno i iznet, nakon što je Moskva odgovorila snažnim udarima po energetskoj infrastrukturi Ukrajine i time jasno stavila do znanja da na takvu vrstu pritiska neće pristati.
Ruske snage su tokom prethodna 24 sata izvele napade na energetske objekte koji su omogućavali rad ukrajinske vojne industrije, infrastrukturu vojnih aerodroma i pogone za proizvodnju dronova, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
Motiv ubistva Nišlijke Aleksandre Š. (43) koju je juče usmrtio njen komšija, a kako tvrde njeni prijatelji i kum Duško G. (55), još se utvrđuje, ali postoji sumnja da je zločin izvršio pod uticajem ideja da mu je žrtva “smestila” hapšenje.
Severna Makedonija suočena je sa najdramatičnijim talasom protesta ove godine, izazvanim hapšenjem vozača bez dozvole, paljenjem guma i blokadama puteva.
GOSI je “uhvatio” jednog od glavnih pretendenata na mesto na studentskoj listi - advokata Boža Prelevića, kako traga za umetninama. On se motao po galerijama u centru grada, sa sve mobilnim u rukama, kao turista izgubljen u vremenu i prostoru.
Voditeljka Exatlona Srbija Kristina Vasić uspešno je preskočila mrežu za padel i time je dobila opkladu sa Jovanom Radulovićem Jodžirom, pa će od njega dobiti 1.000 dinara.
Ponovo smo bili svedoci rasprave u Plavom timu pošto je Sanja Kalinović od Anabele Zonai zatražila da se ne druži sa Nevenom Petrović i Crvenima zato što misli da spremaju nameštaljku.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
U Ulici Tošin bunar, od 9. februara do 11. aprila doći će do promena u radu linija javnog prevoza zbog radova na izgradnji kišne i fekalne kanalizacije i rekonstrukcije vodovodne mreže.
BMW Severna Amerika objavio je opoziv 87.394 vozila u SAD zbog mogućeg pregrevanja startera motora, saopštila je danas Nacionalna administracija za bezbednost saobraćaja na autoputevima SAD (NHTSA).
Policija u Herceg Novom sprečila je rano jutros pokušaj otmice državljanina Bosne i Hercegovine i uhapsila dvojicu državljana Srbije, potvrđeno je iz Uprave policije Crne Gore.
Efikasnom i pravovremenom akcijom pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Pazaru, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom, sprečeno je izvršenje planiranog teškog ubistva muškarca starog 38 godina.
Istražitelji u Srbiji i Severnoj Makedoniji razotkrili su snažnu međunarodnu vezu u jednoj od najvećih zaplena marihuane u regionu, u kojoj se linija šverca jasno proteže od Skoplja i Strumice do sela kod Kruševca.
Na snimku, koji se munjevito proširio internetom, u kadru su 23 godine mlađa Bojana Radić i njen partner, popularni glumac Vahidin Prelić, dok opis videa glasi:
"Tata kad mu kažem da mi je dečko njegovo godište". J
Filmovi nosioci 12 nominacija za Oskara i nagrađeni na svetskim festivalima biće premijerno prikazani publici u Beogradu u okviru dvodnevnog događaja FEST Intro, 25. i 26. februara 2026. u Sava centru.
Italijanska manekenka Vitorija Sereti, devojka holivudske zvezde Leonarda Dikaprija, pojavila se na svečanom otvaranju Zimskih olimpijskih igara kao nosilac nacionalne zastave i svojom pojavom zasenila čitavu ceremoniju
Želja za snažnijim i ispunjenijim seksom vodi ka jednom jednostavnom triku koji može potpuno promeniti doživljaj u krevetu, i svaku ženu i muškarca dovesti do orgazma.
Instagram "Reels" može brzo da postane monoton kada stalno vidite iste video klipove. Srećom, postoji jednostavan način da osvežite svoj fid i dobijete preporuke koje bolje prate vaša trenutna interesovanja.
Stanovnik ruskog grada Jekaterinburga osvojio je 10 miliona rubalja na lutriji tako što je na tiket upisao datum svog venčanja, saopštila je pres služba Nacionalne lutrije, brenda svih državnih lutrija koje organizuje rusko Ministarstvo finansija.
Hrvatske portale preplavili su sramni i senzacionalistički naslovi nakon što se na koncertu pevačice Svetlane Cece Ražnatović pojavio bivši fudbalski funkcioner Zdravko Mamić.
Nekadašnja manekenka Jovana Đorđević podelila je sa pratiocima na društvenim mrežama zabrinutost zbog zdravstvenog problema sa kojim se suočava, nakon što je primetila promene na svojoj kosi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar