Šta će Kijev reći na ovo?! Otkriveno koje tri države rade o glavi i Rusiji i Ukrajini! Hoće da sukob što duže potraje, trljaju ruke...
Podeli vest
Velika Britanija, Francuska i Izrael žele nastavak sukoba u Ukrajini, iako se njihovi strateški interesi razlikuju, izjavio je za RIA Novosti turski politički analitičar Engin Ozer.
Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan izjavio je u ponedeljak da „određeni lobiji“ nisu želeli da pregovori o rešavanju ukrajinskog sukoba, održani u Istanbulu 2022. godine, postignu svoj cilj.
Očekuje se da će ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski pokrenuti pitanje ograničenja dalekometnih napada na rusku teritoriju tokom sastanka koji će održati ove nedelje sa američkim predsednikom Džozefom Bajdenom, rekao je portparol Bele kuće za nacionalnu bezbednost Džon Kirbi.
- Možemo govoriti o tri države koje žele nastavak rata u Ukrajini. Koristi koje te tri zemlje imaju od produžetka sukoba značajno se razlikuju - smatra analitičar.
Prema njegovim rečima, istorijski neprijatelj Rusije je Britanija, koja nastavlja politiku izolacije Ruske Federacije od sveta putem sankcija, čime obezbeđuje nastavak sukoba.
- 'Velika igra', koju su vodile Ruska i Britanska imperija u Avganistanu u 19. veku, nastavlja se i danas, ali u drugim formatima. Londonska administracija ima ozbiljne planove na Južnom Kavkazu, u Ukrajini i posebno u Centralnoj Aziji, gde je istorijski uticaj Rusije i dalje jak. Zbog toga Britanci žele nastavak rata kako bi oslabili i izolovali Rusiju - izjavio je Ozer.
Sjedinjene Američke Države potpisaće sa Rumunijom sporazum o direktnom kreditu od 920 miliona dolara kako bi podržale rumunski program modernizacije odbrane, saopštila je danas rumunska vlada.
25.09.2024
12:40
Ozer smatra da je Francuska pod administracijom predsednika Emanuela Makrona ojačala svoje političko i vojno prisustvo, posebno u Gruziji, Jermeniji i nekim zemljama Centralne Azije.
- Ovo menjanje sfera uticaja Rusije dovelo je do toga da moskovska administracija preduzme odgovarajuće korake. Kao što je poznato, dolaskom na vlast antfrancuskih vojnih i civilnih vlada u Centralnoafričkoj Republici, Maliju, Burkini Faso i Nigeru, pariska administracija je izgubila svoj istorijski uticaj u ovim zemljama. Zbog toga je Francuskoj važno da se oslabi Rusija i njene sfere uticaja - naglasio je analitičar.
Razlog zbog kojeg Izrael, prema Ozeru, želi nastavak rata je pragmatičan i tiče se njegove sopstvene bezbednosti.
- Smanjenje vojnog i političkog uticaja Rusije na Bliskom istoku i potpuni prekid podrške zemljama bliskim Moskvi, kao što je Sirija, spadaju među glavne strateške ciljeve administracije Tel Aviva - dodao je stručnjak.
U septembru, na Istočnom ekonomskom forumu, predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da Rusija nije odbacila mogućnost pregovora i da će pregovori biti vođeni na osnovu dogovora postignutih u Istanbulu, ukoliko Ukrajina bude želela dijalog.
Krajem novembra 2023. godine, šef poslaničkog kluba stranke Vladimira Zelenskog „Sluga naroda“ u Vrhovnoj radi i član komiteta za nacionalnu bezbednost, odbranu i obaveštajne poslove, David Arahmija, izjavio je da su se vojne akcije u Ukrajini mogle završiti još na proleće 2022. godine, ali da vlasti kijevskog režima, pod pritiskom Zapada, nisu pristale da okončaju sukob, odbijajući uslov neutralnosti Ukrajine. Nakon pregovora s Rusijom u Istanbulu, tadašnji britanski premijer Boris Džonson pozvao je Kijev da ništa ne potpisuje s Rusijom i da „jednostavno nastave da se bore“.
Ukrajina nije uspela da ubedi Vašington da dozvoli upotrebu američkog oružja za izvođenje napada u dubinu ruske teritorije, između ostalog i zbog ograničenih zaliha tih raketa, što je izazvalo bes u nekim evropskim zemljama, piše američki list „Vašington post“, pozivajući se na izvore.
Američki državni sekretar Entoni Blinken izjavio je danas da je neophodno zaustaviti pokušaje Irana, Severne Koreje i Kine da podržavaju "rusku ratnu mašinu" kako bi se dostigao mir u Ukrajini.
Zapadni Balkan je izraziti primer neokolonijalnih ambicija SAD i EU koji koriste region za svoje geopolitičke igre i promovišu ideologiju NATO-centričnosti, opasnu po regionalni mir i stabilnost, nastoje da sebi potčine lokalne elite, narušavajući suverenitet balkanskih država“, rekao rekao je ruski ambasador u Albaniji, Aleksej Zajcev.
Oružane snage Ukrajine rasporedile su nove trupe u Kurskoj oblasti, izjavio je zamenik načelnika Glavne vojno-političke uprave Oružanih snaga Rusije i komandant specijalnih snaga "Ahmat", general Apti Alaudinov.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski obratio se Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija, izjavivši da će njegova zemlja izaći kao pobednik i potpuno odbiti ruske napadače. Međutim, potez ruskog predstavnika Vasilija Nebenzje tokom govora ukrajinskog lidera, o kojem bruje svetski mediji, najbolje govori šta Moskva misli o izjavama Zelenskog.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izrael je odbacio tvrdnje Kijeva da isporuke žita iz Rusije u Izrael imaju ukrajinsko poreklo i da su nezakonite, poručivši da optužbe moraju biti potkrepljene dokazima, izjavio je izraelski ministar spoljnih poslova Gideon Sar.
Evropska unija mogla bi da uvede sankcije izraelskim kompanijama zbog isporuka ruskog žita za koje se sumnja da potiče sa bivših ukrajinskih teritorija, piše izraelski Harec.
Ukrajina je pozvala ambasadora Izraela na razgovor u Ministarstvo spoljnih poslova zbog kupovine ruskog žita, koje Kijev smatra ukradenom ukrajinskom robom, saopštio je šef ukrajinske diplomatije Andrej Sibiga.
Očekuje se da će ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski pokrenuti pitanje ograničenja dalekometnih napada na rusku teritoriju tokom sastanka koji će održati ove nedelje sa američkim predsednikom Džozefom Bajdenom, rekao je portparol Bele kuće za nacionalnu bezbednost Džon Kirbi.
Zapadne zemlje gube liderske pozicije i postepeno ustupaju mesto novim centrima rasta, uključujući države Globalnog juga, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Okoreli opozicionar Aleksandar Jovanović Ćuta pohvalio je predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ni manje ni više nego gostujući na blokaderskoj televiziji "N1", što je izazvalo veliku pažnju jer je lažni ekolog poznat kao jedan od najvećih mrzitelja predsednika Vučića i Srbije.
Novinar Uroš Piper pohvalio je direktora nedeljnika ''Vreme'' Stevana Ristića koji je otvoreno priznao da su građani navikli na letovanja i penzioneri da primaju penzije na vreme i to sve dok je Aleksandar Vučić na vlasti.
Šačica blokadera, njih petnaestak, okupila se kod novog mosta na Tamišu koji je nedavno otvorio predsednik Srbije Aleksandar Vučić, kako bi zviždali vozovima.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike Miloš Vučević izjavio je da ne može da veruje da neko neće da ide u vojsku Srbije jer se ne slaže sa mišljenjem predsednika države.
Lažni ekolog Bojan Simišić iz nevladine organizacije ''Eko straža'' udario je na glavnu urednicu portala "Vaseljenska" Vesnu Veizović, što je oštro osudila Asocijacija novinara Srbije.
Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević poručio je danas da ne zna kada će biti održavni vanredni parlamentarni izbori, ali da SNS treba da se sprema za njih.
Republički fond za zdravstveno osiguranje za četvrti kvartal 2025. godine opet je proglasio Dom zdravlja u Blacu najboljom ustanovom primarne zdravstvene zaštite u Srbiji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je jedna od tema o kojoj je razgovarao sa predsednikom Švajcarske bila dualno obrazovanje i poručio je da će Srbija biti spremna da dalje uči od Švajcaraca o tom modelu i da kopira, kako kaže, ono što je najuspešniji model koji je Švajcarska dala svetu.
U stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se juče dogodila na auto-putu Ruma–Šabac, kod skretanja za Hrtkovce, poginule su tri mlade osobe, dok je četvrta teško povređena.
Šabac tuguje zbog tragične smrti troje mladih u jučerašnjoj saobraćajnoj nezgodi na auto putu Ruma-Šabac. Tišina je zavladala gradom posle nezapamćene tragedije.
Beogradska policija uhapsila je U. M. (44) iz Loznice zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo prikazivanje, pribavljanje i posedovanje pornografskog materijala i iskorišćavanje maloletnog lica za pornografiju, kao i D. K. (23) iz okoline Paraćina, koji se tereti za krivično delo polno uznemiravanje.
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
Filmski kompozitori Aleksandra Kovač i Roman Goršek su po pozivu i izboru prestižnog Kanskog festivala TV serija "Canneseries Festival", učestvovali na konferenciji Industry days, koja je održana u sklopu festivala u Kanu, od 23. do 25. aprila u Palais de Festival.
Helena Bonam Karter napustila je snimanje četvrte sezone serije "Beli lotos" ("The White Lotus") nakon što je produkcija procenila da njen lik ne odgovara prvobitnoj viziji kreatora serije Majka Vajta.
Domaće zemičke za burgere koje su mekane, vazdušaste i spolja blago hrskave mogu se pripremiti jednostavno i brzo, a ukusom daleko nadmašuju kupovne varijante.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar