Stiglo upozorenje! Moskva poziva Ruse na hitnu evakuaciju! Liban je nestabilan vratite se kući!
Podeli vest
Ambasador Moskve u Izraelu pozvao je ruske građane da napuste zemlju, nakon što je Iran ispalio skoro 200 projektila na jevrejsku državu kao odgovor na napade ID na Liban.
Govoreći u četvrtak za novinsku agenciju TASS, Anatolij Viktorov je izrazio zabrinutost zbog „pojačane eskalacije“ na Bliskom istoku.
Sukob na Bliskom istoku se zahuktava, okolina glavnog grada Libana pogođena je od strane izraelskih bombi, dok se u novom saopštenju navodi da je likvidiran još jedan od lidera Hezbolaha.
Sahrana ubijenog lidera libanskog pokreta Hezbolah Hasana Nasralaha biće održana danas, u petak, objavio je iranski Sabrin Njuz, citirajući neimenovani specijalni izvor.
04.10.2024
10:10
„Savetujemo onima koji su trenutno u Izraelu da razmisle o odlasku dok još uvek postoje redovni letovi“ koje obavljaju avio-kompanije, uključujući izraelskog nacionalnog prevoznika El Al, rekao je diplomata za TASS.
Viktorov je pozvao ruske državljane da razmotre „rizike po svoje živote i zdravlje“ pre nego što donesu odluku o putovanju u Izrael.
Dva aviona japanske vojske stigla su u Jordan zbog moguće evakuacije japanskih državljana iz susednog Libana nakon eskalacije sukoba između Izraela i Hezbolaha, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane Japana.
Američki predsednik Džozef Bajden izjavio je da veruje da može da bude izbegnut sveopšti rat na Bliskom istoku, navodeći da je potrebno učiniti više da se izbegne veći sukob u tom regionu.
04.10.2024
08:40
Više ruskih avio-kompanija otkazalo je letove iznad Izraela, Irana i Iraka ranije ove nedelje u skladu sa preporukama ruske agencije za civilno vazduhoplovstvo.
Iranska raketna baraža podstakla je avion za Dohu sa zamenikom ruskog premijera da se okrene usred leta i vrati u Rusiju u sredu.
Svet gleda u Izrael i pita se šta će biti odmazda za veliki iranski napad. Američki sajt Aksios objavio je da imaju informaciju da će Izrael odgovoriti napadom u roku od nekoliko dana, a meta bi mogli biti pogoni za proizvodnju nafte u Iranu. Vojni analitičari. merđutim smatraju, da će meta biti iranska nuklearna postrojenja
Iran je upozorio Sjedinjene Američke Države da bi veliki izraelski napad mogao dovesti do iranskih napada na izraelsku infrastrukturu, a svaka država koja pruži podršku takvom napadu biće smatrana legitimnom iranskom metom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sukob na Bliskom istoku se zahuktava, okolina glavnog grada Libana pogođena je od strane izraelskih bombi, dok se u novom saopštenju navodi da je likvidiran još jedan od lidera Hezbolaha.
Doček Nove godine na Gradskom trgu u Čačku, koji je trebalo da bude narodno veselje i trenutak opuštanja za više od hiljadu građana, propao je pod naletom pomračenih umova i blokadera koji su se okupili iz Čačka, Gornjeg Milanovca i Kraljeva.
Jedna od velikih laži blokadera je tvrdnja da je tokom protesta 15. marta 2025. godine na okupljene pušten zvuk iz "zvučnog topa", a te očigledne laži je prihvatio čak i Evropski parlament koji je zvučni top uključio u rezoluciju protiv Srbije. Takvo oružje je verovatno korišćeno u Venecueli kada je kidnapovan tamošnji predsednik Nikolas Maduro, a ovo su simptomi nakon njegove upotrebe.
Ana Bekuta, poznata srpska pevačica, sramno je napadnuta od strane blokadera, koji su je gađali grudvama u Čačku, na proslavi Srpske nove godine, a sada pozivaju na skandalozan napad i u Hrvatskoj.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sa ambasadorom Evropske unije u Srbiji Andreasom fon Bekeratom, u četvrtak, 15. januara 2026. godine.
Administracija predsednika Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Donalda Trampa od 21. januara obustavlja obradu viza za posetioce iz 75 zemalja, javio je "Foks njuz", pozivajući se na memorandum Stejt departmenta - među zemljama kojima se obrada vize prekida je i Crna Gora, ali tu vest u tamošnjim vestima ili kriju ili ne objavljuju u potpunosti.
Voditeljka Kristina Vasić je u najvećem sportskom rijalitiju na svetu posetila Crveni tim i videla kulinarske sposobnosti Boška Marinkovića i Marka Milovanovića.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Prof. dr Milan Beslać istakao je za Informer TV, kako su pregovori o prodaji ruskog udela NIS-a u poodmakloj fazi, kao i da očekuje da će se uskoro znati ko kupuje akcije.
Opština Zemun, Hram Svetog oca Nikolaja i SVEBOR savez Beograda organizuju u ponedeljak, 19. januara, na Bogojavljenje, 29. plivanje za Časni krst, saopšteno je iz ove opštine.
Posetom Dečijoj bolnici u Novom Sadu, pripadnici Odreda Žandarmerije u Novom Sadu obradovali su najmlađe pacijente paketićima, toplim rečima, pažnjom i podrškom.
Oružani napad u kafiću u Dečanima, u kojem su ranjene tri osobe, među njima i dvojica Srba, dobio je sudski epilog određivanjem pritvora osumnjičenom Albancu.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Aleksandra O. (32) za pokušaj teškog ubistva Ljube J. (71) 1.septembra 2025. godine na beogradskoj pijaci "Medaković 3". Ona je poslata Višem sudu na odluku o potvrđivanju, a okrivljeni se od hapšenja nalazi u pritvoru.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, presretačem su oko 11 časova u Inđiji zaustavili četrdesetčetvorogodišnjeg Z. M. koji se vozilom marke "audi" kretao brzinom od 189,2 kilometara na čas na državnom putu Novi Sad - Inđija gde je ograničenje brzine 80 kilometara na čas.
Ilija Racović (35) uhapšen je danas u Nikšiću. Racović je osumnjičen za krivično delo neovlašćenja proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga u saizvršilaštvu, povratnika u izvršenju krivičnih dela iz oblasti zloupotrebe oružja i droga.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Subotici, u saradnji sa pripadnicima Regionalnog centra granične policiјe, uhapsili su Z. B. (25), A. A. (27) i K. H. (25), državljane Avganistana, zbog postoјanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo nedozvoljen prelaz državne granice i kriјumčarenje ljudi.
U američkoj seriji "Bibliotekari: Sledeće poglavlje" ("The Librarians: The Next Chapter") jedna od scena snimana je u Knez Mihailovoj ulici u centru Beograda.
Automobil marke "mercedes" koji je Dragomir Gidra Bojanić vozio u serijalu filmova "Lude godine" obožavala je cela Jugoslavija i važio je za pravi simbolni status.
Glumica Lidija Vukićević kaže da slavni scenarista Siniša Pavić nije voleo seriju "Bolji život" jer su mu govorili da su mu sve ostale serije ličile na to kultno ostvarenje.
Književnici Ljiljani Habjanović Đurović danas je svečano uručen orden Karađorđeve zvezde prvog stepena, koju joj je dodelio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Osećaj nedostatka daha nakon što se popnete jedan ili dva sprata stepenicama česta je pojava kod osoba različitog uzrasta i telesne kondicije. Od presudnog je značaja pratiti reakcije tela ako zadihanost traje duže nego što se očekivalo i ako se ponavlja.
Estradni umetnik Boban Rajović održao je koncert na Floridi za Srpsku novu godinu na koju je došao luksuznim "rols-rojsom" i od kojeg je zaradio 35.000 dolara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar