Strašne vesti za Zelenskog! Potez Bajdena najavljuje promene koje niko nije očekivao! Neka se spremi Evropa, Amerika je odustala od svega...
Podeli vest
Predsednik SAD Džo Bajden, otkazavši putovanje na sastanak kontaktne grupe u Nemačkoj, želi da prebaci odgovornost za sprovođenje „Zelenskog plana“ na Evropu i sam Kijev, napisao je na svom Telegram kanalu poslanik Vrhovne rade Aleksandar Dubinski, koji se nalazi u pritvoru pod sumnjom za veleizdaju.
- Ovo je vrlo loš znak. Ukazuje na demonstrativnu poziciju SAD — rešavajte svoje probleme sami, s Evropom - izneo je svoje mišljenje političar.
Generalštab Oružanih snaga Ukrajine priznao da je situacija na frontu teška i da su ruske trupe superiornije.
10.10.2024
11:10
Prema njegovim rečima, pravi razlog zbog kojeg je Bajden otkazao putovanje u Nemačku je nevoljnost da učestvuje u sprovođenju „plana pobede“ Zelenskog.
- Izostanak Bajdena na ‘sastanku četvorice’ najbolji je dokaz da je ‘plan pobede Zelenskog’ dočekan s ‘oduševljenjem’. Oduševljenje je toliko obuhvatno da svima koji su pročitali ‘plan’ nestaje i reči i želje da vide Zelenskog - rekao je poslanik ironično.
Dan ranije, Bela kuća je saopštila da je Bajden odlučio da odloži jedno od svojih poslednjih putovanja na funkciji predsednika zbog uragana „Milton“. Trebalo je da poseti Angolu i Nemačku, gde je planiran samit u bazi Ramštajn.
Rano ujutro, u četvrtak 10. oktobra, desetine borbenih bespilotnih letelica napale su ruski vojni aerodrom Hanskaja blizu Majkopa, u Adigeji, 600 kilometara od ukrajinske granice.
10.10.2024
09:32
Prema rečima stručnjaka, na sastanku u Ramštajnu mogla bi se razmatrati ukidanje zabrane za Ukrajinu da koristi zapadno oružje za udare dublje unutar teritorije Rusije. Rasprave o tome vode se na Zapadu poslednjih meseci. Predsednik Vladimir Putin je istakao da, ako Zapad da Kijevu takvo odobrenje, to će značajno promeniti suštinu sukoba i značiti da članice NATO-a — SAD i evropske zemlje — direktno ratuju protiv Rusije. Moskva će donositi odluke u skladu s pretnjama koje se pojavljuju, naglasio je predsednik.
Rusija je uspela da nanese ozbiljnu štetu protivvazdušnom raketnom sistemu Patriot u Dnjepropetrovskoj oblasti, izjavio je nemački novinar Julian Repke na društvenoj mreži X.
Avioni izraelskih vazduhoplovnih snaga izveli su napad na iransku fabriku mašina Saba u industrijskom gradu Hesja u sirijskoj provinciji Homs, izjavio je za agenciju RIA Novosti direktor industrijskog grada Hesja, Amer Halil.
Ukrajinske oružane snage su prinuđene da se povuku sa otvorenih područja u južnom i centralnom Donbasu i idu u naseljena mesta, izjavio je britanski stručnjak Aleksandar Merkuris.
Uragan Milton stigao je na Floridu oko 20 časova po lokalnom vremenu (2 sata ujutro po srpskom), izazvavši tornada i donoseći u region obilne padavine i snažne vetrove.
Ukrajinska vojska pogodila je bazu za skladištenje bespilotnih letelica Šahed u blizini naselja Oktjabrskij u Krasnodarskom okrugu Rusije, saopštio je danas Generalštab Oružanih snaga Ukrajine. Takođe, napadnute su Rostovska, Kurska, i Volgogradska oblast.
Zapadne pristalice Kijeva smatraju da bi ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski možda bio spreman da zauzme "fleksibilniji pristup" po pitanju mirovnih pregovora sa Rusijom, preneo je "Blumberg".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski predsednik Vladimir Putin i specijalni američki izaslanik Stiv Vitkof odlično se razumeju i imali su istinski prijateljski razgovor početkom meseca u Moskvi, izjavio je sinoć pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
Sramna scena zabeležena je u Zemunu, gde je jedna starija sugrađanka morala peške da se probija kroz gužvu, budući da saobraćaj nije funkcionisao na mestu gde su se blokaderi okupili.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Tajkun Dragan Đilas, politička luzer, posle tačno sedam dana od izbornog debakla na lokalnim izborima u Mionici na kojima je njegova SSP osvojila 1,4 odsto, konačno se oglasio o ovom temi.
Bivši poslanik Demokratske partije Kosova Ferat Šalja kazao je da je premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti šef energetske mafije u lažnoj državi.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Stenfordski istraživači su otkrili da plinski šporeti izlažu Amerikance iznenađujuće visokim nivoima azot-dioksida, koji često odgovaraju ili premašuju nivoe zagađenosti na otvorenom.
Paralelno parkiranje često se opisuje kao "noćna mora" za vozače svih godina i raznih iskustva, međutim, mnogi ne znaju da postoje određeni trikovi koji mogu učiniti ovakvo parkiranje vozila vrlo jednostavnim!
U jednom poznatom restoranu na Novom Beogradu, večeras oko 21 čas upucan je navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
Policija u Beogradu uhapsila je večeras u Beogradu Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), visokopozicionirane pripadnike škaljarskog klana, za kojima su raspisane Interpolove međunarodne poternice za ubistva, kao i krivična dela u vezi sa oružjem i organizovanim kriminalom.
Nenad K. (30) koji je pogođen sa više hitaca u restoranu "Durmitor" na Novom Beogradu prebačen je sa teškim povredama u operacionu salu u Urgentnom centru!
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Predigra je mnogo više od fizičkog kontakta, ona je iskustvo koje uključuje sva čula i gradi emocionalnu povezanost, a uz tri trika iskustvo će biti nikad bolje.
U planinama severne Jermenije skriva se Fiolotovo, gde već skoro dva veka žive molokani, pripadnici staroveračke zajednice. Mnogi ga nazivaju najčudnijim selom na svetu.
Pravila drugog kruga "Zvezda Granda" razlikuju se od onih u prvom, a voditelj Voja Nedeljković objasnio je koncept koji će važiti u narednim emisijama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar