Netanjahu žestoko odbrusio Trampu! "Sve što radimo radimo u našem interesu!" Amerika besni!
Podeli vest
Benjamin Netanjahu rekao je tokom razgovora sa Donaldom Trampom, da će Izrael donositi odluke na osnovu svojih nacionalnih interesa, saopštio je danas kabinet izraelskog premijera.
"Premijer Netanjahu je ponovio ono što je, takođe, javno rekao: Izrael uzima u obzir pitanja koja postavlja američka administracija, ali će na kraju donositi odluke na osnovu svojih nacionalnih interesa", navodi se u saopštenju, preneo je Rojters.
Predsednik Predstavničkog doma američkog Kongresa Majk Džonson izjavio je danas da je u toku istraga o “curenju” poverljivih američkih obaveštajnih dokumenata u vezi sa pripremama Izraela za napad na Iran.
Izraelski ministar odbrane Joav Galant rekao je danas pripadnicima Izraelskih odbrambenih snaga (IDF) da su operativci Hezbolaha koje su uhvatile i ispitivale izraelske snage "prestrašeni" i da se ta militantna grupa koju podržava Iran "urušava".
20.10.2024
19:40
Tramp je, obraćajući se kasnije novinarima u Filadelfiji, rekao da je imao "veoma lep razgovor" sa Netanjahuom u subotu.
On je naveo da ga je izraelski premijer pitao za mišljenje o tome šta da radi sa Iranom. "Pitao me je šta ja mislim. A ja sam samo rekao, uradite ono što morate", rekao je bivši predsednik SAD.
Iran je tokom noći 1. oktobra na Izrael ispalio oko 180 raketa, a među metama su bili aerodromi i piste za poletanje, ali i kancelarije izraelske međunarodne obaveštajne službe Mosad.
Komandant 401. oklopne brigade Izraelskih odbrambenih snaga (IDF), pukovnik Ehsan Daksa, poginuo je danas tokom borbi na severu Pojasa Gaze, saopštila je izraelska vojska.
Izraelski ministar spoljnih poslova Izrael Kac izjavio je da je ministarstvu naredio da pokrene pravni postupak protiv francuskog predsednika Emanuela Makrona, nakon što je Pariz zabranio izraelskim firmama da učestvuju na predstojećem Vojno-pomorskom sajmu.
20.10.2024
19:10
Netanijahu je nakon iranskog raketnog napada na Izrael, na sednici kabineta za bezbednost, rekao da napad nije uspeo, ali da je Iran napravio "veliku grešku" i da će "platiti za to".
Neznanje i zla namera ne opravdavaju laži koje siri pokreta "Mi - snaga naroda" Branimira Nestorovića, saopštio je Dušan Kozarev iz Ministarstva spoljnih poslova.
Vozač se juče velikom brzinom zabio u parkirano oklopno vozilo na Zapadnoj obali, saopštila je izraelska policija. Vozač, 27-godišnji Palestinac iz okoline Nablusa, poginuo je, dok niko od policajaca nije povređen.
Izraelske odbrambene snage (IDF) objavile su novi video na kojem, kako tvrde, prikazuju vođu Hamasa, Jahju Sinvara, u podzemnim tunelima nekoliko sati pre masakra 7. oktobra prošle godine.
Jahja Sinvar, vođa Hamasa, ubijen je u u Gazi pre nekoliko dana, a nedavno je i pokušan napad dronom na privatnu rezidenciju izraelskog premijera Benjamina Netanjahua. Kako će ovo uticati na tok sukoba na teritoriji Izraela komentarisali su analitičar profesor dr Miloš Laban i inženjer telekomunikacija Avram Izrael tokom gostovanja u "Info jutru".
Američki zvaničnici su izuzetno zabrinuti zbog potencijalnog velikog bezbednosnog propusta nakon što su navodno procurela dva američka obaveštajna dokumenta o pripremama Izraela za napad na Iran, objavljena na Telegram nalogu povezanom sa zvaničnim Teheranom.
Sve dok su izraelski napadi na Pojas Gaze i Liban u toku, mir na Bliskom istoku nije moguć, izjavio je danas turski predsednik Redžep Tajip Erdogan na zajedničkoj konferenciji za novinare sa nemačkim kancelarom Olafom Šolcom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Premijer Izraela Benjamin Netanjahu putuje u Sjedinjene Američke Države gde bi u ponedeljak trebalo da se sastane s američkim predsednikom Donaldom Trampom, a u fokusu razgovora biće sporazum o okončanju rata u Gazi, odnosno prelazak u drugu fazu, kao i mogućnost novog napada na Iran.
Iranski državni mediji su u petak prekinuli tišinu o protestima, a iranska vlada isključila je internet i međunarodne telefonske pozive usled masovnih demostracija u zemlji.
Iranski predsednik Masud Pezeškijan izjavio je da se Iran nalazi u „ratu punog obima“ sa Sjedinjenim Državama, Izraelom i Evropom, uoči sastanka izraelskog premijera Benjamina Netanjahua i američkog predsednika Donalda Trampa, zakazanog za ponedeljak.
Predsednik Predstavničkog doma američkog Kongresa Majk Džonson izjavio je danas da je u toku istraga o “curenju” poverljivih američkih obaveštajnih dokumenata u vezi sa pripremama Izraela za napad na Iran.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski reagovala je povodom sramnih reakcija Zagreba nakon nastupa pevačice Snežane Đurišić.
Predsednik Narodne stranke i poznati advokat Vladimir Gajić razbucao je odmetnuto Tužilaštvo u Srbiji i izneo dokaze crno na belo na koji način ono funkcioniše po nalozima Vrhovne javne tužiteljke Zagorke Dolovac i Mladena Nenadića, čelnika Tužilaštva za organizovani kriminal (TOK).
Dok se građani Srbije pitaju zašto evropski put zemlje godinama stoji u mestu, iza zavese se vode ozbiljni razgovori o ključnim državnim pitanjima, poput izbora članova Saveta REM, a za pregovaračkim stolom, prema saznanjima iz izvora bliskih pregovorima, sede predstavnici Građanskih inicijativa i Nacionalnog konventa o EU.
Oglasio se blokaderski ološ koji je u utorak uveče u srcu Čačka izveo jeziv napad na pevačicu Anu Bekutu tokom njenog nastupa povodom dočeka Srpske Nove godine.
Posle jedne od borbi na Exatlonu Crveni tim, a posebno Radojica Lazić, provocirao je Sanju Kalinović, na šta je ona uzvratila sarkastičnim poljupcima i lažnom zahvalnošću.
Takmičar Crvenih u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, Jovan Radulović Jodžir, sapleo se i povredio nogu. Zbog pada je odmah reagovao lekarski tim.
Pravo niotkuda došlo je do svađe između Marka Nikolića i Nemanje Radovanovića. Mesar je potpuno izgubio živce, pa čak i krenuo na saigrača. Srećom, ceo Plavi tim se umešao i sprečio eventualnu tuču.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Mladići rođeni 2008. godine, kao i oni stariji koji do sada nisu "uvedeni u tefter" vojske, imaju rok do 27. februara da se jave lokalnim centrima Ministarstva odbrane. Ukoliko to ne urade, slede ogromne kazne.
Desetine uginulih svinja bačenih u sneg zatekli su veterinarski inspektori u selu Metković kod Bogatića i naložili hitno uklanjanje i transport u kafileriju.
Mnogi vernici su u dilemi da li prilikom paljenja sveće mogu da pomenu jedno ili više imena. Veroučitelj Aleksandar Đurđević otkiva da je samo jedna stvar važna, a to je molitva.
Za Bogojavljensko plivanje za časni krst u Kragujevcu prijavilo se 108 učesnika, među kojima su i šest žena i devet pliavača koji još nemaju 18 godina.
U pojedinim opštinama, ako potraje vanredna situacija zbog vremenskih nepogoda, plan je da se uvede onlajn nastava na početku drugog polugodišta, najavio je ministar prosvete Dejan Vuk Stanković.
Željko Ražnatović Arkan ubijen je na današnji dan pre 26 godina. Na Novom groblju održava se pomen kome će kao i svake godine do sada prisustvovati najbliži članovi porodice i prijatelji.
Željko Ražnatović Arkan (48), ubijen je pre tačno 26. godina, 15. januara 2000. Dobrosav Gavrić Gavra, nekadašnji policajac iz Loznice, koji je osuđen na 35 godina zatvora zbog ubistva komandanta Dobrovoljačke garde, i dalje je u bekstvu.
Španska vlada razmatra mogućnost da oduzme medalju za likovnu umetnost koju je pevač Hulio Iglesijas (83) dobio 2010. godine, nakon što su ga bivše zaposlene u njegovom timu optužile za seksualno uznemiravanje.
Skup sećanja na nedavno preminulog muzičara Ljubu Ninkovića (1950-2026) održan je danas u Radio Beogradu u prisustvu članova porodice, prijatelja, saradnika i brojnih poštovalaca.
Prvi znaci leta usred zime već se naziru, jer u bioskope širom Srbije uskoro stiže novo ostvarenje reditelja Gvozdena Đurića, osvežavajuća letnja dramedija "Biće novih leta", inspirisana istinitim događajima.
Nova studija otkriva da jutarnji intimni odnosi utiču na dobro na hormonsku ravnotežu, raspoloženje i radni učinak, pogotovo kod muškaraca, za čak 70 odsto.
Porodica i prijatelji obeležili su danas 26. godišnjicu smrti Željka Ražnatovića Arkana na Novom groblju ovoga puta bez njegove dece Veljka i Anastasije.
Danas se navršava 26 godina od ubistva Željka Ražnatovića Arkana, a pomenu je prisustvovala i njegova supruga Svetlana Ceca Ražnatović sa porodicom i prijateljima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar