(FOTO) Nove stravične scene iz Irana! Pogođeno i ovo?! Konačno poznata prava razmera izraelskog razaranja!
Podeli vest
Kosmički centar Irana, koji pripada Korpusu čuvara islamske revolucije i gde se proizvode balističke i svemirske rakete, oštećen je tokom izraelskog napada prošle nedelje, navodi agencija Asošijeted pres.
"Satelitski snimci visoke rezolucije kompanije Planet Labs PBC, koje je dobio i analizirao Asošijeted pres, pokazali su štetu na Kosmičkom centru Šahrud u provinciji Semnan, oko 370 kilometara severoistočno od Teherana", piše u izveštaju.
Na aerodromu u SAD privedeni su ruski novinari koji su doputovali da izveštavaju o predstojećim izborima – viza snimatelja lista „Izvestija“ je poništena iz „administrativnih razloga“, saopštila je zvanična predstavnica Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova za Sputnjik.
Kineska vlada je nagovestila da bi Donald Tramp, ukoliko pobedi na predsedničkim izborima u SAD, mogao da "odbaci podršku" Tajvanu, s obzirom na to da sledi politiku "Amerika na prvom mestu".
30.10.2024
09:40
⚡️AP released high-quality satellite images showing Israel’s retaliatory attack on Iran likely damaged IRGC Aerospace Forces missile center in Shahrud, Semnan province.
Satellite photo from Planet Labs PBC shows a damaged large building, a building reportedly used for solid-fuel… pic.twitter.com/ZEYXHVKyLg
U ukrajinskim i zapadnim medijima zavladao „potpuni haos“ nakon što je Pentagon saopštio da neće uvoditi dodatna ograničenja u vezi sa korišćenjem američkog naoružanja, uprkos navodnom prisustvu severnokorejskih vojnika u zoni sukoba, prenose vojni dopisnici sa Telegram kanala „Arhangel Specnaz Z“.
- Ne možemo stoprocentno isključiti mogućnost da se radi o nečemu drugom, ali gotovo sigurno je ovo zdanje oštećeno izraelskim napadom - rekao je stručnjak za Iran i naučni saradnik Međunarodnog instituta za strateške studije Fabijan Hinc, prema navodima AP-a.
U noći 26. oktobra, Izraelske odbrambene snage (IDF) saopštile su da su izvršile udare na vojne ciljeve u Iranu kao odgovor na napade na Izrael od 1. oktobra. Prema izveštaju kanala CBS News, izraelski napadi bili su usmereni samo na vojne ciljeve i nisu obuhvatili nuklearne ili naftne objekte. Međutim, neki zapadni mediji tvrdili su da je Izrael navodno ciljao vojni kompleks Parčin i fabriku za proizvodnju balističkih raketa Hodžir, koji se nalaze u blizini Teherana. Američki portal Axios preneo je da je napad navodno paralisao proizvodnju iranskih balističkih raketa jer su oštećeni mikseri koji se koriste za proizvodnju čvrstog raketnog goriva.
Prema informacijama agencije IRNA, nijedan iranski naftni objekat nije bio pogođen. Agencija Fars izvestila je da je Izrael gađao vojne baze zapadno i jugozapadno od Teherana, dok je agencija Tasnim navela da one nisu pretrpele štetu.
Požar je izbio na objektu najveće britanske odbrambene kompanije BAE Systems u gradu Barou-in-Fernes, a nuklearna opasnost nije prisutna, saopštila je policija Kambrije.
Vrhovni sud SAD danas je odbio zahtev bivšeg nezavisnog predsedničkog kandidata Roberta F. Kenedija mlađeg, koji je podržao republikanca Donalda Trampa, da njegovo ime bude uklonjeno sa glasačkih listića u državama Viskonsin i Mičigen za izbore 5. novembra.
Lider Čečenije Ramzan Kadirov izjavio je da je ukrajinski dron u Gudermesu pogodio ukrajinske zarobljenike, čime je, prema njegovim rečima, Kijev takvim napadom „pogubio“ sopstvene vojnike.
Ruski udari na stambeni kvart u drugom po veličini gradu Ukrajine, Harkovu, usmrtili su najmanje četiri osobe u utorak, izjavio je gradonačelnik Igor Terehov.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na aerodromu u SAD privedeni su ruski novinari koji su doputovali da izveštavaju o predstojećim izborima – viza snimatelja lista „Izvestija“ je poništena iz „administrativnih razloga“, saopštila je zvanična predstavnica Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova za Sputnjik.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o svim najaktuelnijim temama i odgovarao na sva najvažnija pitanja u telefonskom uključenju na Informer TV.
Ministarstvo spoljnih poslova Rusije navelo je danas u saopštenju da je napad Amerike i Izraela na Iran bila planirana vojna akcija protiv suverene države.
Lažna država Kosovo na čijem je čelu samoprozvani premijer Aljbin Kurti podržala je bombardovanje Irana koje su rano jutros pokrenule Sjedinjene Američke Države (SAD) u saradnji sa Izraelom.
Predsedniku Socijalističke partije Srbije (SPS) i ministru u Vladi Srbije Ivici Dačiću, koji je hospitalizovan zbog obostrane upale pluća, stigao je veliki broj telegrama i pisama podrške iz zemlje i inostranstva, saopštilo je rukovodstvo stranke.
Danska je jedna od najrazvijenijih zemalja Evrope koja redovno svima drugima drži lekcije iz demokratije, pa tako i Srbiji, posebno kada je u pitanju održavanje izbora, a evo kako glasanje izgleda u ovoj zemlji.
Lider SNS i savetnik predsednika republike, Miloš Vučević ocenio je da je svet ušao u period ozbiljne nestabilnosti, obeležen novim sukobima, ratovima i sve dubljim podelama među državama i narodima, poručivši da je u takvim okolnostima najvažnije da Srbija sačuva mir i stabilnost.
U Specijalnoj emisiji Exatlona Radojica Lazić otkrio je kako je izgledao njegov prvi susret sa Jovanom Radulovićem Jodžirom, sa kojim danas ima izuzetno snažno prijateljstvo.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Vlada Republike Srpske proglasila je 1. mart Danom žalosti zbog tragičnih događaja koji su se dogodili na taj dan 1992. godine, a bili su povod za otpočinjanje tragičnog sukoba u BiH.
Biznismen i brat nekadašnjeg predsednika Crne Gore, Aco Đukanović, saslušavan je danas skoro pet sati u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću nakon čega mu je određeno zadržavanje do 72 sata.
Leskovčanin V.S. koji se teretio da je ukrao ikonu Bogorodice sa Hristom koju je 2024. godine u Srbiju doneo pokojni monah sa Hilandara Velikosimnik Simeon Krajnović pravnosnažno je oslobođen optužbe.
Legendarni komičar Džim Keri šokirao je javnost svojim izgledom na 51. dodeli prestižnih francuskih filmskih priznanja u Parizu, gde se pojavio potpuno neprepoznatljiv.
Katarina Velika volela je muziku, ali je bila i njen pokrovitelj i veliki kulturni radnik za vreme svoje vladavine. Pisala je čak i libreta, a ponekad i pevala dvorske kantate.
Serija "Otvorena vrata" odavno je stekla status kultnog televizijskog ostvarenja, a replike Katarine Anđelić Cakane, koju je maestralno odigrala Vesna Trivalić, citiraju se i decenijama nakon prvog emitovanja.
Mnogi se svakodnevno oslanjaju na Viber, ali malo ko se upušta u dublja podešavanja same aplikacije. Ovo su skrivene opcje koje će vam unaprediti korišćenje.
Spavanje u čarapama deli mišljenja, a prema nekim isrtaživanjima može imati i prednosti i rizike, u zavisnosti od navika, udobnosti i zdravstvenog stanja osobe.
Evropljani sve više vole kratka putovanja, posebno vikend odmore i produžene praznike. Najtraženije destinacije kombinuju kulturu, dobru zabavu i opuštanje, što ih čini idealnim izborom za brzi beg iz svakodnevnice.
Kejt Mos (52) se možda više ne pojavljuje na modnoj sceni kao ranije, ali definitivno nije zaboravila pistu, nedavno se vratila pred publiku na reviji Gučija tokom Nedelje mode u Milanu.
Učesnik rijalitija "Elita" Asmin Durdžić našao se na meti brojnih komentara nakon što se na društvenim mrežama pojavio snimak na kojem tokom Ramazana jede slaninu, iako se u javnosti predstavlja kao vernik.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar