Tramp najavio haos?! Evropa će platiti visoku cenu, a evo i zbog čega!
Podeli vest
Republikanski kandidat na izborima u SAD Donald Tramp izjavio je da će Evropa morati da plati ''visoku cenu'' zbog nedovoljnog uvoza proizvoda iz SAD, ukoliko pobedi na predstojećim izborima.
"Oni (EU) ne uzimaju naše automobile. Ne uzimaju naše poljoprivredne proizvode. Oni prodaju milione i milione automobila u Sjedinjenim Državama. Ne, ne, ne, moraće da plate veliku cenu", rekao je on na mitingu u Pensilvaniji u utorak.
Predsednik Ukrajine, Zelenski ogorčen je zbog poverljivih informacija koje su procurile u medijima, a tiču se njegovog „planu pobede“. Reč je o jednoj od klauzula u kojoj je od Bele kuće tražio da u Ukrajinu prebaci rakete dugog dometa „tomahavk“.
Bivši američki predsednik i Republikanski kandidat za predsednika Donald Tramp dostigao je najvišu prednost protiv potpredsednice SAD i Demokratske kandidatkinje za predsednika Kamale Haris na platformi za političko klađenje Polimarket, nakon što je predsednik SAD Džo Bajden nazvao republikanske glasače "smećem".
30.10.2024
16:10
Tramp je obećao da će uvesti carinu od 10 odsto na uvoz iz svih zemalja i carinu od 60 odsto na uvoz iz Kine, prenosi Rojters.
To bi pogodilo lance snabdevanja širom sveta, što bi verovatno izazvalo osvetu i povećanje troškova, upozoravaju ekonomisti.
On je takođe izjavio da kineski region Tajvan treba da plati Sjedinjenim Državama za odbranu i da je ostrvo od Amerike preuzelo posao sa poluprovodnicima.
Prisustvo Roberta F. Kenedija Mlađeg na glasačkim listićima u kolebljivim državama Mičigen i Viskonsin moglo bi da ugrozi šande bivšeg predsednika i Republikanskog kandidata za šefa Bele kuće Donalda Trampa da dobije ključne glasove na predsedničkim izborima u ovim državama.
Vrhovni sud SAD danas je odbio zahtev bivšeg nezavisnog predsedničkog kandidata Roberta F. Kenedija mlađeg, koji je podržao republikanca Donalda Trampa, da njegovo ime bude uklonjeno sa glasačkih listića u državama Viskonsin i Mičigen za izbore 5. novembra.
30.10.2024
07:10
SAD su po zakonu obavezne da kineskom Tajvanu obezbede sredstva za odbranu uprkos nedostatku formalnih diplomatskih veza, piše Rojters.
Demokrata Kamala Haris upozorila je desetine hiljada ljudi okupljenih u Vašingtonu na njenom najvećem mitingu u utorak da njen republikanski protivnik Donald Tramp traži nekontrolisanu vlast.
''Ovo je neko ko je nestabilan, opsednut osvetom, opsednut pritužbama i traži nekontrolisanu moć“, rekla je Haris.
CNN je zabranio konzervativnom komentatoru da gostuje u emisiji u ovoj medijskoj kući, nakon što je britansko-američkom novinaru islamske verospovesti rekao: "Nadam se da Vam se pejdžer neće oglasiti", referišući na masovnu eksploziju pejdžera i voki-tokija koje su pogodile Liban pre nego što je eskalirao veći sukob između Izraela i Hezbolaha na Bliskom istoku.
Američki preduzetnik Ilon Mask predvideo je u objavi na društvenoj mreži Iks ubedljivu pobedu republikancima i republikanskom kandidatu za predsednika SAD-a Donaldu Trampu na predstojećim izborima u novembru.
Ukrajinska 47. mehanizovana brigada juče je objavila video na društvenim mrežama za koji tvrdi da prikazuje američki tenk Abrams i borbeno vozilo pešadije Bredli u akciji u ruskoj oblasti Kursk.
Kandidatkinja za predsednicu SAD Kamala Haris zamalo je zadobila ozbiljnu povredu kada je tokom obilaska fabrike za proizvodnju poluprovodnika u Mičigenu pokušala da dotakne „oštri kao britva“ kristal silicijuma, prenosi Njujork post.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pentagon upozorava da će, ako EU zakonski bude favorizovala domaće proizvođače oružja, SAD zatvoriti svoje tržište za evropske kompanije iz odbrambene industrije.
Evropski lideri odbili su molbe američkog predsednika Donalda Trampa da pošalju snage kako bi obezbedili Ormuski moreuz, jedan od ključnih plovnih puteva za globalni protok nafte, gasa i đubriva.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp saopštio je da Ričard Grenel više neće obavljati funkciju privremenog predsednika Kenedi centra u Vašingtonu.
Predsednik Ukrajine, Zelenski ogorčen je zbog poverljivih informacija koje su procurile u medijima, a tiču se njegovog „planu pobede“. Reč je o jednoj od klauzula u kojoj je od Bele kuće tražio da u Ukrajinu prebaci rakete dugog dometa „tomahavk“.
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić za sutra u 11 časova sazvao je vanrednu sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost zbog cena energenata na globalnom tržištu.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je večeras da država neće prenositi teret rasta cena nafte na građane i privredu.
J.V. (50) iz aleksinačkog sela Tešica, protiv koje je podneta krivična prijava zbog ubijanja i zlostavljanja životinja za šta je propisana kazna zatvora do tri godine, pred organima gonjenja priznala je delo.
Ministarstvo prosvete saopštilo je da isplata treće i četvrte mesečne rate stipendija za izuzetno nadarene učenike i studente počinje u petak, 20. marta.
U Galeriji Matice Srpske, u Novom Sadu, u čast "Kapetana Miše Anastasijevića" uručeno je priznanje - Lider društvene odgovornosti za 2025. godinu direktoru Privrednog društva "Srbijašume" Krstu Janjuševiću.
Brat bivšeg predsednika Crne Gore Mila Đukanovića, Aco Đukanović uhapšen je zbog posedovanja nedozvoljenog arsenala oružja, a kako za Informer tvrdi izvor blizak bezbednosnim crnogorskim službama (ime poznato redakciji), iza njegovog hapšenja stoji FBI.
Nenad K. ubijen je 15. marta u Čačku udarcima čekićem u glavu, a istim oružjem usmrćen je Drago Mašulović 29. januara 2015. godine, ali je njegovo telo i raskomadano. Ubicu iz Mirijeva i osumnjičenog za ubistvo u Čačku povezuje i isti motiv, a to su neraščišćeni računi iz prošlosti.
Zbog smrti Ivana Vijoglavina (35) iz Aradca, čije je telo bačeno u Tisu uhapšene su dve osobe. On je nestao 3. januara ove godine posle boravka u kafani.
Tokom večernjih sati u čačanskom naselju Suvi Breg, došlo je do ogromnog požara kada se, prema prvim nezvaničnim informacijama, zapalila stolarska radionica.
Gugl je odlučio da svoju opciju "Personal Intelligence" učini dostupnom svima bez naplate, pa sada uređaji mogu da povežu Gmail, dokumenta i kalendar i na osnovu toga nude prilagođene odgovore i pomoć u svakodnevnim obavezama.
Kupovina kvalitetne posteljine je ulaganje u udoban san, ali njeno pravilno pranje zna da zbuni. Temperatura i način održavanja ključni su za mekoću, dugovečnost i higijenu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar