Amerikanci stežu omču oko Palestine! Nuklearni bombarderi stižu na Bliski istok! Kraj je blizu?!
Podeli vest
Američka vojska je spremna da rasporedi dodatne snage na Bliskom istoku, uključujući izvestan broj strateških bombardera B-52H sa nuklearnom sposobnošću, saopštio je Pentagon.
Raspoređivanje je navodno naredio ministar odbrane Lojd Ostin kako bi se nadoknadio planirani odlazak USS udarne grupe Abraham Linkoln iz regiona, rekao je portparol Pentagona general-major Pat Rajder u saopštenju.
Sjedinjene Američke Države objavile su da će rasporediti bombardere B-52, borbene avione, aviotankere i razarače na Bliski istok u sklopu modifikacije korišćenja vojnih resursa, dok se borbena grupa nosača aviona Abraham Linkoln priprema da napusti regiju.
Specijalna koordinatorka UN za Liban Žanin Heni-Plashart izjavila je danas da drevnim feničanskim gradovima Libana preti uništenje zbog sukoba sa Izraelom, i naglasila da ne može da se dozvoli gubitak libanske kulturne baštine.
Projektili ispaljeni iz Libana na severni Izrael ubili su danas pet osoba, uključujući četiri strana radnika, saopštile su vlasti.
31.10.2024
14:03
Pentagon je eksplicitno naveo da je taj potez, kao i njegova „nedavna odluka o razmeštanju sistema odbrane od raketa Terminal High Altitude Area Defence (THAAD) u Izraelu, bio usmeren na Teheran.
- Sekretar Ostin nastavlja da jasno stavlja do znanja da će, ukoliko Iran, njegovi partneri ili njegovi zastupnici iskoriste ovaj trenutak da ciljaju američko osoblje ili interese u regionu, Sjedinjene Države preduzeti sve neophodne mere da odbrane naš narod- naglasio je portparol.
Saopštenje dolazi dok tenzije i dalje rastu na Bliskom istoku, a Iran i Izrael ostaju zaključani u spirali nasilja.
U poslednjoj eskalaciji, Izrael je prošle subote izveo seriju napada na Iran. Baraž je usledio kao odgovor na iranski raketni napad na Izrael početkom oktobra, koji je, zauzvrat, reklamiran kao odmazda za niz ubistava visokog profila koje je navodno izvršio Izrael.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Visoki evropski diplomata upozorio je da Izrael verovatno planira napad na Iran u roku od godinu dana, navodeći da se Teheran ponaša „sve agresivnije“ posle operacije Rising Lion.
Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da će ta zemlja prodavati borbene avione F-35 Saudijskoj Arabiji u aranžmanu sličnom onom koje SAD imaju sa Izraelom.
Sjedinjene Američke Države objavile su da će rasporediti bombardere B-52, borbene avione, aviotankere i razarače na Bliski istok u sklopu modifikacije korišćenja vojnih resursa, dok se borbena grupa nosača aviona Abraham Linkoln priprema da napusti regiju.
Policijska uprava za grad Beograd saopštava da su 5. decembra, u Beogradu, od 11.50 do 12.08 časova uspostavljene neprijavljene blokade na 18 lokacija, od čega je na 17 lokacija bio blokiran saobraćaj.
Vladimir Pavićević, politikolog i nekadašnji poslanik u parlamentu Srbije, novopečeni ideolog blokadera i preletač koji je promenio najmanje 6 stranaka, objavio je kandidaturu za premijera!
Reper Marko Šelić Marčelo, koji je proteklih godinu dana svim srcem podržavao zgubidane, juče se putem antisrpskog glasila "Danas" ogradio se od blokadera.
Reditelj Srđan Dragojević, nekadašnji poslanik Socijalističke partije Srbije a sada jedan od blokaderskih ideologa, optužio je ceo srpski narod za ratove devedesetih godina.
Viši saradnik Instituta za spoljnu politiku Džon Hopkins Edvard Džozef izjavio je, povodom nedavnih kritika na račun kosovskog premijera u tehničkom mandatu Aljbina Kurtija u Predstavničkom domu SAD, da je Kurti bio destruktivna figura i tokom administracije Džozefa Bajdena, koja je, uz veoma prijateljski nastrojenu ambasadu u Prištini, pružala podršku, te da je i kasnije nastavio sa provokativnim akcijama.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na severu Crne Gore otvoren je rekonstruisani put Mijakovići - Vrulja, zajedno sa dva nova mosta koja, po želji građana, nose imena srpskih kraljeva, simbolizujući istorijsko ujedinjenje Srbije i Crne Gore.
Stenfordski istraživači su otkrili da plinski šporeti izlažu Amerikance iznenađujuće visokim nivoima azot-dioksida, koji često premašuju nivoe zagađenosti na otvorenom.
Manastir Gornjak je jedan od najlepših manastira u istočnoj Srbiji, a mnogi vernici dolaze baš u ovu svetinju zbog brojih legendi koje su nastale o njoj tokom istorije.
U susret novogodišnjim i božićnim praznicima većina Srba uveliko planira svoje zimovanje, a sudeći po popunjenim kapacitetima u našoj državi, čini se da najpre biraju domaće planine.
U jedinom ženskom zatvoru u Srbiji, KPZ Požarevac kaznu trenutno služi 338 osuđenica, od kojih samo jedna kaznu zatvora od 40 godina zbog teškog ubistva.
U jednom restoranu na Novom Beogradu, sinoć je došlo do pucnjave u kojoj je ranjen navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
Na stanici Kovačevac u Mladenovcu pokrenuta je kampanja pod nazivom "Dobro pazi - voz nailazi", a događaju je prisustvovao i Slaviša Lekić, načelnik Uprave saobraćajne policije.
Policija u Beogradu, sinoć je uhapsila Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), za kojima su bile raspisane međunarodne poternice NCB Interpola Podgorica.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Saturnov boravak u Ribama od marta 2023. do februara 2026. godine predstavlja završetak karmičkog ciklusa i ulazak u novi svet. Prelazak gospodara karme i vremena u Ovna doneće veliko olakšanje za Ribe, Strelčeve, Blizance i Device.
Nikolina Kovačević, koja je pre tranzicije bila poznata kao Njegoš, otvoreno govori o tome koliko je pogađaju negativni komentari upućeni trans osobama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar