• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

05.11.2024

07:40

Prst u oko Putinu! Gde se ovo pojavila lažna ekološkinja Greta?! Svet konačno video pravu svrhu njenog "zelenog" pokreta!

Tanjug/AP

Vesti

Prst u oko Putinu! Gde se ovo pojavila lažna ekološkinja Greta?! Svet konačno video pravu svrhu njenog "zelenog" pokreta!

Podeli vest

Švedska ekološka aktivistkinja Greta Tunberg danas je učestvovala na protestu protiv navodne izborne prevare u Gruziji, na kojima je pobedu proglasila vladajuća stranka Gruzijski san koja se smatra proruskom.

- Ovde sam da izrazim svoju podršku i solidarnost sa svim aktivistima i građanima koji se zalažu za njihova osnovna prava kao što su sloboda, pravda i demokratija - rekla je Tunberg novinarima,  prenose RIA Novosti.

Nekoliko hiljada ljudi okupilo se večeras na ulicama Tbilisija na protestu protiv navode izborne prevare vladajuće stranke Gruzijski san.

Uzvikujući "Pobeda za Gruziju" i uz patriotske pesme puštane sa razglasa, demonstranti su se kretali od glavne železničke stanice u Tbilisiju niz centralnu aveniju Rustaveli prema nacionalnom parlamentu, prenosi Rojters.

Lideri tri od četiri opozicione partije koje su osvojile mesta u parlamentu prošlog meseca obratili su se okupljenima pozivajući na svakodnevne proteste od utorka s ciljem da se spreči početak rada novog saziva gruzijskog parlamenta.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set