(VIDEO) Ekskluzivno! Srbin bio kontrolor na američkim izborima! Otkrio šok strategiju republikanaca koja ih je odvela do pobede!
Podeli vest
U toku Specijalnog programa Informer TV povodom američkih izbora, uključio se advokat i politikolog Aleksandar Đuričić koji je na dan izbora u Americi bio jedan od kontrolora.
Republikanski kandidat Donald Tramp izabran je za 47. predsednika SAD na izborima na kojima je pobedio Kamalu Haris, američku potpredsednicu i kandidatkinju Demokratske partije.
Tim Donalda Trampa, koji je proglasio pobedu na američkim predsedničkim izborima, predložio je zamrzavanje sukoba u Ukrajini i nove isporuke oružja u zamenu za obećanje Kijeva da se privremeno neće pridružiti NATO-u, piše Volstrit džurnal, pozivajući se na sopstvene izvore.
07.11.2024
08:59
- Bio sam na terenu u Viskonsinu, 230 ljudi je bilo koji su nadgledali biračka mesta i 500 advokata po svakoj državi i u glavnih 7 kolebljivih, ja sam bio jedan od njih. Vrlo brzo smo saznali da će Tramp sigurno postati predsednik, što me je prijatno iznenadilo- rekao je Đuričić.
On je istakao da je ovaj put sve manje više bilo regularno.
- Što se tiče neregularnosti, strategija za republikance, nije bilo da se gleda da li ima neregularnosti, nego je to više bilo da spreče nekoga da i pomisli da to radi. Videli smo neke stvari, tamo u Viskonsinu, što se tiče glasova, jedna mašina na kojoj su se brojali glasovi nije dobro radila, morali su da se opet prebrojavaju svi glasovi koji su bili na toj mašini, ali na kraju krajeva više je bilo regularno- kaže Đuričić.
Bivši predsednik SAD Bil Klinton i njegova supruga i bivša državna sekretarka Hilari Klinton, uputili su čestitke republikanskom kandidatu za predsednika SAD Donaldu Trampu i njegovom kandidatu za potpredsednika Džej Di Vensu na pobedi na izborima i rekli da se nadaju da će njih dvojica "vladati za sve".
07.11.2024
07:44
Takođe, tokom cele izborne kampanje u anketama je vodila Kamala Haris pa je advokat istakao svoje mišljenje o predviđanjima ishoda rezultata putem anketa:
- Bilo je manipulacija anketama, te ankete, ne može se mnogo računati na njih, kladionice poput Palimarket koje su mnogo bolje procenile, čak i u pojedinačnim državama. Ankete su vođene i plaćene- istakao je on.
Na kraju, osvrnuo se i na Trampov najveći problem u samoj državi:
- Da bi se Trampovi planovi ostvarili, mora da se slomi ta duboka država, nije dovoljan samo predsednički mandat već i kontrola Senata i Predstavničkog doma. Republikanci moraju biti spremni da učine i naprave nove promene, do kraja mandata. Demokrate će na svaki način pokušavati da spreće republikance da naprave promene, imaju neke procedure koje mogu u Senatu da iskoriste da bi sprečili da se neke stvari izvedu. Biće ključno da se naprave promene u administrativnoj državi - zaključio je on.
Donald Tramp je ponovo izabran za predsednika SAD, kao osuđeni prestupnik koji čeka na izricanje presude u slučaju za tajni novac u Njujorku i još uvek radi na sprečavanju krivičnog gonjenja u drugim državnim i saveznim slučajevima .
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp saopštio je da Ričard Grenel više neće obavljati funkciju privremenog predsednika Kenedi centra u Vašingtonu.
Bivša američka ministarka nacionalne bezbednosti Kristi Noem imenovana je za specijalnu izaslanicu predsednika SAD Donalda Trampa u okviru bezbednosne inicijative "Štit Amerike" (SOA).
Republikanski kandidat Donald Tramp izabran je za 47. predsednika SAD na izborima na kojima je pobedio Kamalu Haris, američku potpredsednicu i kandidatkinju Demokratske partije.
Danas (17. marta) u 18:11 po moskovskom vremenu, izvršen je napad na teritoriju koja se nalazi uz zgradu meteorološke službe na industrijskoj lokaciji NE „Bušer“, u neposrednoj blizini aktivnog energetskog bloka, saopštava Rosatom.
Ana Brnabić, predsednica Narodne skupštine, odgovorila je lideru stranke SRCE, Zdravku Ponošu, koji se pravio pametan pričajući o odnosu Srbije i južne pokrajine Kosovo i Metohija.
Novinar Uroš Piper uputio je besplatan savet opozicionim urednicima i poručio im da im nije dovoljan samo Tonino Picula, već da treba da pozovu i ustaškog generala Ante Gotovinu da pljuje Srbiju.
Dragan Ristić oslobođen je optužbi da je u saučesništvu sa drugim pripadnicima srpskih policijskih snaga, učestvovao u ubistvima, maltretiranju, uništavanju imovine i proterivanju albanskog stanovništva 10. maja 1999. Godine u Đakovici.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Nakon unutrašnje i spoljašnje kontrole kao i inspekcijskog nadzora u Opštoj bolnici u Čačku, nakon smrti devojčice posle operacije krajnika nisu postojole stručne greške, dok je u slučaju starijeg pacijenta M.M. bilo propusta, saopštio je savetnik ministra zdravlja za inspekcijske poslove Dragoljub Paunović.
Izgradnja trafostanice 400/110 kV Beograd 50 u Ugrinovcima značajna je za dalji razvoj prestonice, jer će to biti jedna od najvažnijih trafostanica u našem elektroenergetskom sistemu, čiji završetak se očekuje 2028. godine.
Dajana Paunović, član Glavnog odbora Srpske napredne stranke i direktor Fondacije "Dajana Paunović" uručila je donaciju u vidu sportske opreme OŠ "Braća Aksić" u Lipljanu.
Beogradska policija i nadležno tužilaštvo tragaju za dvojicom napadača koji su u noći između nedelje i ponedeljka pokušali da izazovu požar u stanu direktora jedne od poznatijih beogradskih kompanija.
Nikola Babić (26) ubijen je 19. marta 2016. godine na Vračaru. Njega je, hicem iz pištolja, ubio tada maloletni Bogoljub S. (16). Babić je ispred zgrade u koju je često dolazio.
Sinoć je u MTS dvorani održana svečana premijera filma "Žetva", ostvarenja koje na veliko platno donosi potresnu priču o ilegalnoj trgovini organima i stradanju Srba na Kosovu i Metohiji.
Najnovija istraživanja otkrivaju da Fitbit, Instagram, WhatsApp i druge društvene mreže troše najviše baterije. Čak i kada nisu aktivno korišćene, ove aplikacije mogu potrošiti do 85 odsto kapaciteta baterije.
Bolesti jetre često prolaze neprimećeno u svojim ranim fazama, jer ne izazivaju jasne simptome koji bi odmah ukazali na problem. Ipak, stručnjaci naglašavaju da su određene promene na licu važan znak upozorenja.
Poznati estradni menadžer Adis Gojak, čiji je automobil oštećen u bombaškom napadu na kuću Zdravka Čolića na Senjaku, saslušan je među prvim svedocima u istrazi protiv kriminalne grupe koja se sumnjiči za bacanje bombe.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar