Novi Gvantanamo?! Američka firma kažnjena za zverstva nad zatvorenicima!
Podeli vest
Porota u Virdžiniji proglasila je američkog odbrambenog izvođača odgovornim za njegovu ulogu u mučenju tri iračka civila u zatvoru Abu Graib u blizini Bagdada pre 20 godina tokom invazije Vašingtona na Irak.
Žrtvama nehumanog postupanja dosuđeno je ukupno 42 miliona dolara odštete.
Vojno prisustvo Rusije u Kaspijskom moru omogućava da se obuzdaju pokušaji nekih priobalnih država da otvore svoje vode za vojne pomorske snage trećih zemalja, prvenstveno SAD i članica NATO, izjavio je pomoćnik predsednika Rusije, predsednik Pomorskog kolegijuma Nikolaj Patrušev.
Novoizabrani američki predsednik Donald Tramp saopštio je na će na poziciju državnog sekretara SAD imenovati Marka Rubija, senatora sa Floride.
14.11.2024
07:28
U značajnoj presudi od utorka, CACI Premier Technologi Inc proglašen je „odgovornim za zaveru za mučenje i okrutno, neljudsko i ponižavajuće postupanje“ prema Suhailu Al Šimariju, direktoru srednje škole, Asadu Zubaeu, prodavcu voća, i Salahu Al-Edžailiju , navodi se u saopštenju za javnost, novinar, Centar za ustavna prava, neprofitna zagovaračka organizacija.
Amerikanci upozoravaju Generalštab Oružanih snaga Ukrajine da će 2025. biti u znaku bitke za Harkov! Tim povodom nedavno se je Kijevu održan sastanak najbližih ljudi predsednika Volodimira Zelenskogu i ukrajinskih generala.
Pet dana pre predsedničkih izbora u SAD, na mitingu u Pensilvaniji, obične Trampove pristalice uveliko su pričali šta će uslediti u slučaju pobede republikanaca. Scenario koji je navodno pripremila duboka država je zastrašujući!
13.11.2024
19:20
Tužba je prvi put podneta 2008. godine, ali je tek u aprilu pokrenuta na federalnom sudu u Aleksandriji, u Virdžiniji, nakon niza pokušaja odbacivanja od strane CACI.
Foto: EPA
Do toga dolazi i nakon pogrešne suđenja u maju kada porota nije mogla da donese jednoglasnu presudu.
Zloupotrebe u Abu Graibu, koje su prvi put izašle na videlo 2004. godine, postale su oličenje kršenja ljudskih prava od strane američke vojske i CIA-e nakon terorističkih napada 11. septembra.
U tadašnjim medijskim izvještajima prikazani su slikoviti prikazi torture i ponižavanja zatočenika, često držanih bez ikakvog pravnog osnova.
Neke od uznemirujućih fotografija prikazuju američko osoblje kako od golih zarobljenika formira ljudske piramide i tera ih da jedni drugima vrše lažne seksualne radnje.
Foto: EPA
Na jednoj ozloglašenoj slici prikazana je vojnikinja koja pričvršćuje povodac za vrat nagog zatvorenika koji leži na zemlji.
Drugi su, prema javno dostupnim slikama, vezani lisicama za krevete u ponižavajućim položajima, uplašeni psima ili su im tela bila namazana izmetom.
Pošto je dokaze postalo nemoguće poreći, administracija američkog predsednika Džordža V. Buša je priznala zloupotrebe, ali ih je prikazala kao izolovane incidente.
Desetak američkih vojnih lica osuđeno je u povezanim suđenjima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Danski parlament zakazao je za večeras vanrednu sednicu Odbora za spoljne poslove, i to u okolnostima koje se znatno razlikuju od uobičajenih, piše portal Berlingske.
Vojno prisustvo Rusije u Kaspijskom moru omogućava da se obuzdaju pokušaji nekih priobalnih država da otvore svoje vode za vojne pomorske snage trećih zemalja, prvenstveno SAD i članica NATO, izjavio je pomoćnik predsednika Rusije, predsednik Pomorskog kolegijuma Nikolaj Patrušev.
Ustaški političar Tonino Picula, izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju koji svoju funkciju koristi da na svakom koraku napadne našu zemlju, jednu rezoluciju ipak ne sme da predloži!
Skandalozan govor koji je lažna ekološkinja i blokaderka Ljiljana Bralović održala u Čačku, prošao je gotovo bez reakcije svih onih koji bi ovim povodom koliko juče morali da se oglase.
Glavni tužilac za organizovani kriminal Mladen Nenadić upao je u tešku paranoju nakon što je u zgradi Specijalnog suda u Ustaničkoj ulici u Beogradu jutros izbio požar, otkriva Informer.
Blokaderska glumica Mirjana Karanović, osvedočena antisrpkinja, otvoreno je priznala da je priželjkuje pad Aleksandra Vučića, kako bi nova garnitura priznala brutalnu laž - da su Srbi genocidan narod.
Španski ministar saobraćaja Oskar Puente izjavio je da je železnička nesreća kod Adamuza, u kojoj je poginulo najmanje 39 ljudi, krajnje neobična jer se dogodila na ravnom delu pruge koji je nedavno renoviran, kao i da je prvi voz koji je iskočio iz šina bio star svega nekoliko godina. Ovakvom izjavom ministar je stavio tačku na celu situaciju, nema protesta, krvavih šaka i pokušaja obojene revolucije.
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
Jovan Radulović Jodžir toliko glasno hrče da su mu u šali pripretili da će ga izbaciti i naterati da spava van vile. S druge strane, kontraargument je bio da je Lana Stanišić najglasnija dok spava.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
U Rafineriji nafte Pančevo započete su startne aktivnosti koje će omogućiti ponovno uspostavljanje komercijalnog rada proizvodnih postrojenja, dok se prva isporuka derivana iz naše rafinerije očekuje 27. januara.
Danas, na Bogojavljenje, u crkvama se može uzeti oseštana vodica - sveta vodica, ali se mnogi vernici pitaju šta da rade sa onom koja im je ostala od prošle godine. Veroučitelj Aleksandar Đurđević objašnjava da jednu stvar nikako ne smemo da uradimo.
Tradicionalno plivanje za časni krst na Bogojavljenje, 19. januara, održaće se na brojnim lokacijama na jugu Srbije - u Nišu, Pirotu, Prokuplju, Svrljigu...
JKP Gradsko saobraćajno preduzeće "Beograd" saopštilo je da će danas tokom održavanja svečane Litije povodom praznika Bogojavljenja doći do izmene u režimu rada linija tog preduzeća na Čukarici i u Zemunu.
Više javno tužilaštvo u Beogradu preuzelo je istragu požara koji se danas dogodio u prostorijama Javnog tužilaštva za organizovani kriminal u Ustaničkoj ulici, saznaje Informer.
U Višem sudu u Beogradu danas je za 24. februar odložen početak suđenja odgovornim licima Doma za smeštaj starih i odraslih lica "Ivanović" u Barajevu.
Pripadnici Sektora za vanredne situaciјe Ministarstva unutrašnjih poslova uspešno su lokalizovali požar koјi јe јutros izbio u zgradi Speciјalnog suda u Ustaničkoј ulici, na Voždovcu.
Glumac Milorad Mandić Manda ima četvoro dece, a ni jedno od njih se ne eksponira javno. Njegov sin Marko venčao se sa influenserkom sa kojom je dobio ćerku.
Iako je u trenutku njihovog prvog susreta bio oženjen, sudbina je Žarka Lauševića i Anitu spojila na snimanju filma "Boj na Kosovu", a žena koja mu je osvojila srce bila je već uspešna u Holivudu.
Reditelj i vlasnik škole glume Miroslav Mika Aleksić preminuo je sinoć u Beogradu. Januara 2021. godine, privukao je pažnju javnosti i medija kada ga je glumica Milena Radulović optužila za seksualno uznemiravanje.
Reditelj i vlasnik škole glume Miroslav Mika Aleksić preminuo je sinoć u Beogradu, a njegova supruga Biljana Mašić, profesorka glume na Fakultetu dramskih umetnosti, bila je uz njega do samog kraja.
Pevačica Lepa Brena ispričala je detalje svog susreta sa Baba Vangom, šta joj je čuvena proročica predvidela, ali i zašto je morala da spava na šećeru.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar