Šok izjava čoveka koji je nekada drmao Belom kućom! Znate li šta je plan Zelenskog?!
Podeli vest
Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski očajnički pokušava da uvuče Ameriku u sukob Ukrajine sa Rusijom, ocenio je kolumnista lista "Američki konzervativac" i savetnik bivšeg američkog predsednika Ronalda Regana Dag Bendou.
On smatra da je suština spoljnih odnosa SAD poslednjih decenija u tome što su strani partneri, uključujući Ukrajinu i Izrael, iskoristili Vašington manipulišući njegovom željom da igra ulogu "gospodara univerzuma",
Kremlj pomno prati proces formiranja tima novoizabranog predsednika SAD Donalda Trampa. Ovo je na brifingu saopštio sekretar za štampu ruskog predsednika Dmitrij Peskov, prenosi Gazeta.
Svemirska letelica američke vojske Ks-37B , projekat obavijen velom tajne, nedavno je došao u centar pažnje sa otkrivanjem planova za sofisticirani manevar za spuštanje svoje orbite pomoću "aerokočenja".
14.11.2024
22:45
- Vladimir Zelenski očajnički pokušava da uvuče Ameriku u sukob Ukrajine sa Rusijom. Samo nekoliko meseci nakon sukoba, lažno je optužio Moskvu za pogrešan raketni napad svoje zemlje na Poljsku, zahtevajući da NATO uđe u rat. Zahtevao je da mu Vašington dozvoli upotrebu američkog oružja dugog dometa za udar na rusku teritoriju...Sada lobira da održi priliv američke pomoći - naveo je Bandou.
Prema njegovim rečima, "Zelenski se ne može kriviti" jer ne misli na Sjedinjene Američke Države, "već na sebe".
Dodao je da su Vašington i njegovi saveznici pomogli u stvaranju trenutne krize obmanjujući i vladu Mihaila Gorbačova i Borisa Jeljcina o širenju NATO do njihovih granica.
Novoizabrani predsednik SAD Donald Tramp sprema dramatične promene u američkoj vojsci. Strahuje da sledi velika čistka dodatno je podstaklo ovonedeljna nominacija voditelja Foks njuza Pita Hegseta za ministra odbrane.
Izraelski specijalni izaslanik za klimatske promene i održivost Gideon Behar savetovao je novoizabranom američkom predsedniku Donaldu Trampu da se ne povlači iz Pariskog klimatskog sporazuma koji su SAD potpisale 2015. godine.
14.11.2024
20:40
- Zatim su SAD i druge članice NATO-a lagale Kijev o prijemu Ukrajine u NATO. Sledeće evropske vlade su lagale da pokušavaju da reše konflikt kroz sporazume iz Minska. Konačno, SAD su odbile da pregovaraju sa Rusijom i obeshrabrile Ukrajinu da to učin - rekao je kolumnista američkog lista.
On je naglasio da bi Vašington konačno trebalo da razmisli o sopstvenim interesima i da "prestane da troši milijarde dolara u glupe strane sukobe".
-Saveznici sa potencijalom da postanu ozbiljni bezbednosni partneri su infantilizovani i obeshrabreni da preuzmu odgovornost za sopstvene nacije i regione. Američki zvaničnici koji su trebalo da se usredsrede na rešavanje američkih domaćih problema radije su hteli da se ponašaju kao gospodari zemlje, ako ne i univerzuma - istakao je on.
Foto: Tanjug AP
Analitičar je ocenio da, umesto da plaćaju za nastavak besplodnog, destruktivnog rata, SAD bi trebalo da pokušaju da ga okončaju i sa EU pregovaraju o mirovnom rešenju sa Moskvom koje će ublažiti zabrinutost Rusije za bezbednost uz očuvanje suverene i nezavisne Ukrajine.
On je istakao da se u svetu koji je dugo naviknut da "ujka Sem troši novac i vojnike u ime solidarnosti i bezbednosti", čekanje da se Donald Tramp vrati u Ovalni kabinet za navodne "saveznike i partnere" Vašingtona pokazuje bolnim.
- Oni su odavno naučili umetnost dogovora sa SAD, tvrdeći da su nesposobni i ranjivi dok mole američku milostinju. Ujka Sem je zauzvrat zahtevao samo stalne pohvale i ulizice, a posebno priznanje da je Amerika suštinska sila bez koje slobodni svet ne može da funkcioniše, a kamoli da opstane - istakao je Bendou.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izaslanici i savetnici američkog predsednika Donalda Trampa i ukrajinski zvaničnici saopštili su da će se u subotu sastati treći danzaredom, nakon što su postigli napredak u definisanju bezbednosnog okvira za posleratnu Ukrajinu.
Sjedinjene Američke Države žele da Evropa preuzme većinu konvencionalnih odbrambenih kapaciteta NATO, od obaveštajnih podataka do raketa, do 2027. godine, rekli su zvaničnici Pentagona diplomatama u Vašingtonu ove nedelje, što je kratak rok koji neki evropski zvaničnici smatraju nerealnim, prenosi Rojters.
Nova američka strategija nacionalne bezbednosti poziva na "negovanje otpora" u Evropi, upozoravajući da Stari kontinent podriva demokratiju, blokira mir u Ukrajini i suočava se sa "civilizacijskim brisanjem" zbog visoke migracije i pada stope nataliteta.
Kremlj pomno prati proces formiranja tima novoizabranog predsednika SAD Donalda Trampa. Ovo je na brifingu saopštio sekretar za štampu ruskog predsednika Dmitrij Peskov, prenosi Gazeta.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević reagovao je na deo emisije Dan uživo na tajkunskoj N1 u kom su, verovali ili ne, voditeljka i njen sagovornik potvrdili najavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će naredna 2026. godina biti najbolja za našu zemlju.
Favorizovanje Albanije u procesu proširenja EU je potpuno neprihvatljivo, kaže šef poslaničke grupe Slobodarske stranke Austrije (FPO) u bečkom parlamentu Maksimilijan Kraus i ukazao da EU na Srbiju vrši pritisak jer ne želi da se priključi "ludilu sankcija".
U Šidu se održava veliki skup građana protiv blokada gde se trenutno nalazi preko dve hiljade ljudi ali taj broj se konstantno povećava, dok je sa druge strane okupljeno jedva 100 aktivista blokaderskog pokreta koji se razilaze i broj se vidno smanjuje.
Nekadašnji dugogodišnji član Glavnog odbora i opštinskog odbora Srpske napredne stranke u Lučanima Slobodan Jolović napao je, preko opozicionih medija, vlast čiji je deo i sam donedavno bio.
Povodom 9 meseci od kako su studenti koji žele da uče i koji se suprotstavljaju blokaderskom ludilu i teroru okupljeni u Pionirskom parku ili takozvanom Ćacilendu građanima koji ih podržavaju obratio se student Vladimir Balać.
Gradonačelnici četiri opštine na severu KiM, nakon što su preuzeli dužnost od albanskih gradonačelnika, u zgradama opština zatekli su katastrofalno stanje.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Bivši sudija Osnovnog suda u Prištini, sada „ugledni“ advokat, Tom Gaši, izazvao je objavom na Fejsbuku veliko uznemerienje srpskog naroda
na Kosovu i Metohij
Srbija je tokom 2024. godine izvezla ukupno 3.942 tone žestokog alkoholnog pića, ukupne vrednosti 2,5 milijardi dinara,od čega samo rakije - 2.981 tona, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku (RZS).
Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.
Kuća u Čačku, u kojoj se rano jutros dogodio stravičan zločin, kada je, kako se sumnja, sin zaklao oca i majku, a potom presudio i sebi nožem, kao da je ukleta, pričaju komšije.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Poznati kulinarski portal TasteAtlas svake godine objavljuje listu 100 najukusnijih svetskih kuhinja. Lista će obradovati sve gurmane, a srpska gastronomija zauzela je visoko mesto i zaista imamo razloga za ponos.
Zdravija, ali jednako ukusna, posna ruska salata predstavlja savršen spoj jednostavnih, ali složenih ukusa, čineći je nezaobilaznim delom svakog slavskog stola.
Pevačica Suzana Jovanović otkrila je za Informer da će se Lepa Brena pojaviti u dokumentarnom filmu o pokojnom kreativnom direktoru Granda Saši Popoviću.
U najnovijoj epizodi podkasta "Na krilima zmaja" kraljica narodne muzike Lepa Lukić u svojoj ispovesti otkrila je do sada nepoznate detalje razvoda koji trajao neverovatnih sedam godina!
Pevačica Vesna Zmijanac juče je primljena u Urgentni centar, jer joj je utrnula cela leva strana, a sada leži na koronarnom odeljenju zbog problema sa pritiskom.
Pevač Slobodan Cobe Batjarević ispričao je detalje incidenta koji se dogodio njegovoj koleginici Katarini Živković, kada je obezbeđenje jurilo po kazinu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar