Propale vam sankcije! Orban ismejao plan Zapada da ekonomski osakati Rusiju!
Podeli vest
EU mora preispitati sankcije koje je uvela Rusiji u vezi sa sukobom u Ukrajini i raditi na okončanju neprijateljstava što je pre moguće, rekao je mađarski premijer Viktor Orban.
Govoreći u petak na radiju Kossuth, Orban je objasnio da trenutni ekonomski problemi unutar bloka potiču od briselske „zečjeg mozga“ odluke da odgovori na sukob u Ukrajini postavljanjem ograničenja Moskvi, što je dovelo do povećanja cena energije i ukupne inflacije, ometajući konkurentnost EU.
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je danas da Evropska unija nastoji da sruši njegovu vladu i da uspostavi marionetski režim u toj centralnoevropskoj zemlji.
Predloženo trogodišnje produženje zamrzavanja ruske imovine od strane EU je neprihvatljivo za Budimpeštu, jer bi ovaj put blok implicirao da očekuje da sukob u Ukrajini potraje još tri godine, rekao je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto.
18.10.2024
15:27
EU je proglasila eliminaciju svog oslanjanja na rusku energiju ključnim prioritetom nakon što je sukob u Ukrajini eskalirao u februaru 2022.
Sankcije i sabotaža gasovoda Severni tok kasnije te godine doveli su do dramatičnog pada ruskih isporuka gasa u blok, što je rezultiralo u porastu cena energije i rastućoj inflaciji.
- Sankcije su bile pogrešan, glup odgovor na [sukob u Ukrajini], EU je napravila grešku... Cene energije definitivno moraju da se spuste. To znači da se sankcije moraju preispitati, jer će politika sankcija... uništiti evropsku ekonomiju - rekao je Orban.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas u slovačkom gradu Komarnu sa premijerom Slovačke Robertom Ficom i premijerom Mađarske Viktorom Orbanom.
Savetnik šefa kabineta ukrajinskog predsednika Mihail Podoljak izjavio je da se Ukrajina ne bavi stvaranjem nuklearnog oružja, kao i da čak ni hipotetička pojava atomske bombe ne bi uticala na situaciju na bojnom polju.
14.11.2024
23:30
Pozvao je na „antibirokratsku pobunu“ unutar bloka kako bi se odluke o politici EU donosile imajući na umu dobrobit naroda, kako u pogledu sankcija tako iu pogledu mira.
Foto: EPA
Orban je takođe rekao da evropska preduzeća i industrije ne mogu da se fokusiraju na razvojne ciljeve i mogućnosti rasta kada je u toku rat, tako da treba učiniti sve da se okonča sukob u Ukrajini
- Ako ovaj sukob posmatramo iz ugla naših džepova, naše ekonomije, naših prihoda, to je bič božja na sve nas... Da bismo ponovo bili uspešni, moramo da ga okončamo, da ga okončamo čim moguće - naglasio je on.
Orban je rekao da će Mađarska nastaviti svoje diplomatske napore ka miru u Ukrajini, ali je rekao da joj je potreban "protagonista" koji će biti "dovoljno jak da ne samo želi mir već i da može da ga stvori".
Foto: EPA
On je ponovio nadu da će promena moći u SAD izborom Donalda Trampa pomoći u postizanju tog cilja.
Republikanac je ranije tvrdio da bi mogao da okonča sukob u Ukrajini za 24 sata. Dok Tramp ne preuzme dužnost u januaru, Budimpešta će raditi na „postizanju promena u Briselu“ kako bi bila sigurna da „birokrate EU“ ne odluče da „nastave rat bez Amerikanaca“, obećao je Orban.
Orban je dugo bio u sukobu sa Briselom oko pristupa Ukrajini, protiveći se i pomoći Kijevu i sankcijama Moskvi. Tenzije su dodatno porasle nakon što se ranije ove godine sastao sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u okviru svoje ukrajinske „mirovne misije“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Evropska unija je tajno počela da radi na stvaranju sopstvenog potencijala za proizvodnju nuklearnog oružja, saopštila je u sredu ruska Spoljna obaveštajna služba.
Kongres neće dozvoliti SAD da napuste NATO, za to nema razloga, a izjava američkog predsednika Donalda Trampa o povlačenju SAD iz NATO-a je samo provokacija, rekao je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Vazduhoplovne snage Francuske trebalo bi da se pripreme za potencijalni sukob sa Rusijom, izjavio je u intervjuu za "Politiko", Dominik Tardif, zamenik načelnika francuskog vazduhoplovstva.
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je danas da Evropska unija nastoji da sruši njegovu vladu i da uspostavi marionetski režim u toj centralnoevropskoj zemlji.
Vođa blokaderske liste u Boru, Marko Andrejević zvani Muta, daje izjavu u policiji, jer kako saznajemo, pobegao je sa mesta tragedije na Filozofskom fakultetu gde je devojka tragično stradala 26. marta 2026. godine.
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
Nema većeg neprijatelja islama od organizacije "Muslimanske braće", jer je ona, umesto islama, ponudila političku interpretaciju vere i to nasilnu, esktremnu, političku orjentaciju u koju je integrisala dogmatičku interpretaciju vere – vehabizam kao versko učenje i versku praksu, rekao je ekspert za bezbednost Dževad Galijašević.
Premijer lažne države - Aljbin Kurti poručio je danas da je saradnja sa NATO paktom neophodna za jačanje odbrambenih kapaciteta tzv. Kosova i unapređenje strateškog partnerstva, kao i da članstvo u Alijansi ostaje strateški cilj "Kosova", prenela je Ekonomija onlajn.
Publicista i analitičar Zoran Ćirjaković uputio je oštre kritike na račun studenata koji učestvuju u blokadama, ocenjujući da je kod dela njih došlo do, kako kaže, ozbiljnog osećaja samovažnosti i uverenja da imaju apsolutni legitimitet da predstavljaju državu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas novi javni poziv studentima blokaderima i svim zainteresovanim stranama na otvoren dijalog, naglašavajući da je spreman za razgovor u svakom trenutku - ali uz jasan uslov.
U pokušaju da prikriju svoj poraz u svih 10 opština gde su 29.3.2026. bili lokalni izbori, blokaderi FTN i NovaS, su u tekstu NovaS, od 6.4.2026. godine, u 6 opština morali da prikažu drastične laži, upoređujući rezultate SNS 2022. i 2026. godine, gde su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate opozicionih stranaka Dveri, SDS (Tadić), Zavetnika, Zdrave Srbije i Vlaškog Mosta. U tri opštine su posegli za manjim obmanama, kada su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate SPS, JS, SRS itd. Konačno, potpuno su prevarantski prikrili rezultate izbora u opštini Kladovo, gde su doživeli najveći brodolom.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Republički hidrometeorološki zavod Srbije upozorio je da jutarnji mrazevi koji se očekuju od 9. aprila mogu nepovoljno uticati na tek nikle ratarske useve, jer će dostići i do 2 metra visine.
Na popularnoj Temu platformi pojavile su se zubne proteze koje se reklamiraju kao brzo i povoljno rešenje za zube, ali stručnjaci upozoravaju da one nikako nisu adekvatne i ne mogu zameniti proteze izrađene kod stomatologa.
Viši sud u Leskovcu je danas doneo i javno objavio presudu kojom je optuženi Dragiša R. iz Lebana, oglašen krivim zbog krivičnog dela ubistvo i osuđen na maksimalnu kaznu zatvora u trajanju od 15 godina, u koju će mu se uračunati i vreme provedeno u pritvoru, počev od 15. decembra 2025. godine.
Saobraćajna nezgoda dogodila se večeras u Zemunu, u Ulici cara Dušana kod broja 122, kada je vozač putničkog automobila izgubio kontrolu nad vozilom i udario u više parkiranih automobila.
Nemanji R. (29) koji je, kako se sumnja, juče u kući u Petrovčiću ubio komšiju Uglješu T. (58), a potom izvršio samoubistvo, sudi se za nasilje nad suprugom, a prema nezvaničnim informacijama prošle godine dva puta je bio u pritvoru.
Pripadnici MUP u Kraljevu uhapsili su J.D. (27) i K.S. (22) iz ovog grada zbog postojanja osnovane sumnje da su izvršile krovočno delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i ometanja službenog loca u bršenju službene duznosti.
Gledaoci serije "Katarina Velika" na Informer TV imaju priliku da prate intrigantne poteze Stepana Ivanoviča Šeškovskog, čoveka koji iz senke čuva tron moćne carice.
Glumac Nikola Pejaković kaže da mu ne pada na pamet da vozi 20 sati do Grčke da bi išao na odmor i smatra da su letovanja i zimovanja nakaradno postavljena.
Vlasnica psa Dženifer Navratil iz Ostina potrošila je 650 dolara na hitan odlazak kod veterinara nakon što je njena dvogodišnja zlatna retriverka Arlo počela čudno da se ponaša po povratku iz šetnje.
Na glamuroznoj premijeri serije Euforija u čuvenom "TCL Chinese Theatre" u Los Anđelesu, sve oči bile su uprte u jednu osobu, neponovljivu Zendaju koja je svojim pojavljivanjem podigla temperaturu.
Učesnica rijalitija "Elita" Maja Marinković zatražila je na kapiji tabletu za dan posle, jer je strahovala od moguće trudnoće nakon rizičnih odnosa koje je imala sa Asminom Durdžićem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar