UDARNO! Ukrajina dobila zeleno svetlo! Bajden odobrio udare američkim raketama unutar teritorije Rusije!
Podeli vest
Američki predsednik Džozef Bajden dao je odobrenje Ukrajini da gađa raketama dalekog dometa „atakams“ u dubinu teritorije Rusije, javlja Njujork tajms.
Ova odluka je podelila njegove savetnike, a njegova odluka dolazi dva meseca pre nego što novoizabrani predsednik Donald Tramp stupi na dužnost, obećavši da će ograničiti dalju podršku Ukrajini.
Ukrajinske vlasti zabrinute su zbog neizvesnosti oko planova novoizabranog predsednika SAD Donalda Trampa u vezi sa vojnim sukobom između Moskve i Kijeva. Šef kijevskog režima Vladimir Zelenski pokušava da što pre organizuje sastanak sa republikancem, prenosi Velt am Sontag, pozivajući se na izvore.
Međunarodna zajednica trebala bi istražiti sprovodi li Izrael genocid u Gazi, napisao je papa Franjo u novoj knjizi, čiji su isečak objavile italijanske novine u nedelju.
17.11.2024
16:30
Dozvoljavanje Ukrajincima da koriste rakete dugog dometa, ATACMS, došlo je kao odgovor na iznenadnu odluku Rusije da uvede severnokorejske trupe u borbu, rekli su zvaničnici.
Bajden je počeo da ublažava ograničenja za upotrebu oružja koje se isporučile SAD na ruskom tlu nakon što je Rusija u maju pokrenula prekogranični napad u pravcu Harkova, drugog po veličini grada u Ukrajini.
Novoizabrani predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp večeras je saopštio da je nominovao Vilijama Ovena Šarfa, jednog od svojih ličnih advokata, za sekretara osoblja Bele kuće u svojoj novoj administraciji.
Američki Kongres dodelio je Ukrajini 182,99 milijardi dolara od početka ruske vojne operacije u februaru 2022. godine, navodi se u izveštaju generalnog inspektora Pentagona objavljenom u četvrtak.
16.11.2024
22:00
Foto: Tanjug AP
Iako su zvaničnici rekli da ne očekuju da će ova odluka suštinski promeniti tok rata, jedan od ciljeva promene politike je, kako su rekli, da se pošalje poruka Severnokorejcima da su njihove snage ranjive i da ne bi trebalo poslati više njih.
Zvaničnici su rekli da, iako će Ukrajinci verovatno prvo upotrebiti rakete protiv ruskih i severnokorejskih trupa koje su pretile ukrajinskim snagama u Kursku, Bajden bi ih mogao ovlastiti da koriste oružje na drugim mestima.
Ali drugi zvaničnici su rekli da misle da su ti strahovi prenaglašeni.
Ukrajinci bi mogli da iskoriste rakete ATACMS za napad na ruske i severnokorejske trupe, ključne delove vojne opreme, logističke čvorove, skladišta municije i linije snabdevanja duboko u Rusiji.
To bi moglo pomoći Ukrajincima da smanje efikasnost rusko-severnokorejskog napada, piše Njujork tajms.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski raketni napad Orešnikom na Ukrajinu signal je NATO-u da odustane od vojne podrške Kijevu, izjavio je generalni sekretar NATO-a Mark Rute na konferenciji za novinare tokom posete Hrvatskoj, koju je uživo prenosila pres-služba Alijanse.
Ukrajina planira novi raspored sastanaka i nastavak pregovora sa Sjedinjenim Američkim Državama, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski u sinoćnjem redovnom video-obraćanju naciji.
Na sastanku s liderima naftnih i gasnih kompanija predsednik SAD Donald Tramp je otkrio razočarenje ruskim liderom Vladimirom Putinom i otkrio da li se za Rusiju sprema isti scenario kao u Venecueli.
Ukrajinske vlasti zabrinute su zbog neizvesnosti oko planova novoizabranog predsednika SAD Donalda Trampa u vezi sa vojnim sukobom između Moskve i Kijeva. Šef kijevskog režima Vladimir Zelenski pokušava da što pre organizuje sastanak sa republikancem, prenosi Velt am Sontag, pozivajući se na izvore.
Srpska trobojka osvanula je na jednom od najviših objekata u Abu Dabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a tim povodom se oglasio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji se trenutno nalazi u poseti toj zemlji, istakavši kako mu je srce puno.
Predsednik Slobodne Crne Gore, Vladislav Dajković, saopštio je danas na konferenciji za medije u Skupštini Glavnog grada da je smenjen jer je javno podržao Srbe u Crnoj Gori, naglasivši da ta stranka od danas više nije deo vlasti u Podgorici.
Mark Brnović, koji je preminuo 13. januara, bio je imenovan za kandidata za ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji, ali je njegova kandidatura kasnije povučena.
Bivši potpredsednik Narodne stranke, dramski pisac i poznati blokader Siniša Kovačević nezadovoljan je što nije dobio nacionalnu penziju, pa je uputio kritike na račun aktuelne vlasti.
Mark Brnović, amerikanac srpskog porekla i bivši Državni tužilac Arizone koji je iznenada preminuo 13. januara, nedavno se oglasio nakon iznenadne odluke šefa Bele kuće Donalda Trampa da on ipak ne bude ambasador SAD u Srbiji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujućii na televiziji Pink u emisiji "Amidži šou", dotakao se i sportskih tema. Prvenstveno onih vezanih za naše najuspešnije sportiste.
Učesnica Plavog tima Anabela Zonai, iznenadila je sve takmičare kada je zbog povrede Amele Melegi, sačekala Elicu Erski da uđe u igru bez prednosti koju je imala.
Opasne nesuglasice probudile su se u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, kada je Amela Melegi ušla u ozbiljnu raspravu sa svim članovima svog Crvenog tima.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra, 14. januara, obeležavaju Srpsku novu godinu, ali i praznik svetog Vasilija Velikog, pa se veruje da u ponoć treba pogledati kroz prozor i posmatrati vreme.
Ministar finansija Siniša Mali u novogodišnjem izdanju emisije "amidži šou" otkrio je da Srbija ima 310 milijardi dinara na računu i čak 29 milijardi evra deviznih rezervi.
Ana Živković (28) iz Vučja, majka dvogodišnjeg Dimitrija, ali i supruga, ima 28 godina i vodi hrabru bitku sa teškom i progresivnom bolešću - multiplom sklerozom.
Zahvaljujući brzoj intervenciji policije iz Obrenovca, izbegnut je ozbiljan incident koji je mogao da preraste u krvoproliće u selu Mislođin jutros oko dva sata posle ponoći.
Takozvana kosovska policija traga za trojicom muškaraca osumnjičenih za pokušaj ubistva u pucnjavi koja se dogodila u kafiću u Dečanima, a u kojoj je ranjeno dvojica Srbi i jedan Albanac.
Žena (68) koja je teško povređena 27. decembra na Novom Beogradu kada ju je, kako se sumnja, Tihomir Krstić (46) brutalno izbo nožem u ulazu stambene zgrade u kojoj živi, puštena je iz bolnice na kućno lečenje.
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
Milioni korisnika Instagrama iznenada su primili mejlove za resetovanje lozinke zbog tehničkog kvara izazvanog API incidentom iz 2024. godine. Iz Instagrama poručuju da bezbednost naloga nije ugrožena, iako su se u međuvremenu pojavili navodi da se povezani podaci nude na prodaju na dark vebu.
Po astrološkim najavama, početak 2026. godine donosi snažan zaokret kada je novac u pitanju, a Blizanci i Strelčevi bi mogli da budu najveći dobitnici.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je na društvenim mrežama video sa Jahorine, kojim je momentalno privukla veliku pažnju javnosti i pokrenula lavinu komentara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar