Upravo objavljeno: SAD su sada u ratu sa Rusijom! Američki obaveštajac užasnuo svet: Postali smo direktna strana u invaziji!
Podeli vest
SAD su sada u ratu sa Rusijom, nakon što je američki predsednik Džozef Bajden dozvolio upotrebu projektila "atakms" za napade na rusku teritoriju, istakao je bivši američki obaveštajac i inspektor UN Skot Riter.
Jedan od tipova raketa koje ukrajinske snage mogu koristiti za napade na vojne objekte u dubini Rusije, nakon odluke Džoa Bajdena, jesu američke balističke rakete ATACMS.
Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je jutros da je protivvazdušna odbrana oborila 59 ukrajinskih dronova, posebno iznad pograničnih regiona Ukrajine i blizu Moskve.
18.11.2024
09:40
Prema njegovim rečima, SAD su direktna strana u invaziji i okupaciji ruske teritorije, pošto su pomogle Kijevu da sprovede plan upada u Kursku oblast u Rusiji, preneo je TASS.
"Njujork tajms" objavio je juče da je Bajden dozvolio upotrebu američkih projektila ATACMS za napade unutar Rusije. Francuski list "Figaro" objavio je nešto kasnije da su Francuska i Britanija dozvolile upotrebu svog oružja za napade na teritoriju Rusije.
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je 12. septembra da bi potencijalna odluka zapadnih zemalja da dozvole upotrebu dalekometnog oružja u Ukrajini značila direktnu umešanost članica NATO-a u sukob u Ukrajini.
Najmanje deset ljudi, uključujući dvoje dece, poginulo je, dok je 51 osoba ranjena u razornom raketnom napadu ruskih snaga na grad Sumi na severoistoku Ukrajine. Tragedija se dogodila sinoć, potvrdili su regionalni zvaničnici.
Poslanica ruske Dume Marija Butina izjavila je danas da administracija predsednika SAD Džozefa Bajdena rizikuje izbijanje trećeg svetskog rata time što je dozvolila Ukrajini da upotrebi oružje proizvedeno u SAD za napade duboko na teritoriji Ruske Federacije.
18.11.2024
08:40
On je upozorio da bi takav potez promenio prirodu sukoba i da bi Rusija u tom slučaju morala da donese relevantne odluke u skladu sa pretnjama sa kojima se suočava.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Dragan Pavlovic
pre 1 godinu
Redovno gledam vas program, posebno kad su protesti, i kolegijume. Ali prestanite sa BOMBASTICNIM NASLOVIMA. To sto je NEKO rekao da je Amerika u ratu, npr. Riter, ne znaci da treba da nas UPLASITE DOK NE PADNEMO U NESVEST. Ne mora sve da bude bomba vest.
Jeste ovo opasna situacija, ali NIKO NIKOM NIJE OBJAVIO RAT.
NE PRETERUJTE.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da SAD više ne učestvuju finansijski u ratu u Ukrajini i da se njegova administracija fokusira na diplomatsko okončanje rata.
Sjedinjene Američke Države poslale su jasnu poruku Kijevu i Briselu: američki plan za završetak rata u Ukrajini mora biti prihvaćen najkasnije do četvrtka, jer — kako tvrdi Vašington — alternativa jednostavno ne postoji
Evropski lideri i Ukrajina saglasni su da očuvaju ključne evropske i ukrajinske interese, dok se intenzivira diskusija o američkom mirovnom planu za Ukrajinu.
Jedan od tipova raketa koje ukrajinske snage mogu koristiti za napade na vojne objekte u dubini Rusije, nakon odluke Džoa Bajdena, jesu američke balističke rakete ATACMS.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević reagovao je na deo emisije Dan uživo na tajkunskoj N1 u kom su, verovali ili ne, voditeljka i njen sagovornik potvrdili najavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će naredna 2026. godina biti najbolja za našu zemlju.
Povodom 9 meseci od kako su studenti koji žele da uče i koji se suprotstavljaju blokaderskom ludilu i teroru okupljeni u Pionirskom parku ili takozvanom Ćacilendu građanima koji ih podržavaju obratio se student Vladimir Balać.
Gradonačelnici četiri opštine na severu KiM, nakon što su preuzeli dužnost od albanskih gradonačelnika, u zgradama opština zatekli su katastrofalno stanje.
Blokader Petar Đurić, nakon što smo otkrili da se bahati na odmoru u lukusuznom hotelu Dubaiju i uživa u bazenu dok poziva narod da ustane protiv vlasti, nastavio je da širi opasnu mržnju prema novinarima koji su već dugo na meti blokadera.
Na naslovnoj strani "Hrvatskog tjednika" pojavila se skandalozna karikatura koja, čini se, prikazuje patrijarha SPC Porfirija sa krvavim nožem među zubima, uz poziv na veliki skup otpora "jugosrpskim fašistima".
Postoji sumnja da je Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac obmanula javnost u Srbiji kada je tokom prošle sedmice u dva navrata iz Haga u Holandiji kroz saopštenja plasirala veliki uspeh u saradnji sa državama Eurojust-a uz potpisivanje sporazuma o saradnji.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Srbija je tokom 2024. godine izvezla ukupno 3.942 tone žestokog alkoholnog pića, ukupne vrednosti 2,5 milijardi dinara,od čega samo rakije - 2.981 tona, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku (RZS).
Do kraja dana očekuje nas oblačno i kišno vreme, u određenim krajevima Srbije padaće i sneg, nakon čega se već 20. decembra očekuje dolazak fenomena "zver sa istoka" koji donosi drastičan pad temperature, ali i pravu oštru zimu.
Bivši sudija Osnovnog suda u Prištini, sada „ugledni“ advokat, Tom Gaši, izazvao je objavom na Fejsbuku veliko uznemerienje srpskog naroda
na Kosovu i Metohij
Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.
Josip Oršuš (40), koga je policija tražila nakon ubistva i ranjavanja u naselju Sitnice na severu Hrvatske, uhapšen je u Sloveniji, saopštila je lokalna policija.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Poznati kulinarski portal TasteAtlas svake godine objavljuje listu 100 najukusnijih svetskih kuhinja. Lista će obradovati sve gurmane, a srpska gastronomija zauzela je visoko mesto i zaista imamo razloga za ponos.
Kajli Džener ponovo je uspela da zaludi internet i to samo jednim kratkim snimkom u kom se pojavljuje u farmerkama niskog struka i uskoj crvenoj kožnoj jakni koja jedva obuzdava njen bujni dekolte.
Pevač Slobodan Cobe Batjarević ispričao je detalje incidenta koji se dogodio njegovoj koleginici Katarini Živković, kada je obezbeđenje jurilo po kazinu.
Pevačica Ivana Selakov prisetila se studentskih dana sa pevačem Sašom Kovačevićem, te otkrila kako je među njima vladala velika ljubav i da su zajedno započeli karijeru.
Porodica i prijatelji pevača Džeja Ramadanovskog danas su posetili njegov grob, a od kolega sa estrade došli su samo pevačica Mina Kostić, Zoran Jagodić Rule i Acko Nezirović,
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar