Samo se usudite! Zaharova izdala poslednje upozorenje, ako udare na naše gradove biće svetskog rata!
Podeli vest
Odgovor Moskve na napade zapadnim raketama dugog dometa duboko na rusku teritoriju biće adekvatan i opipljiv, upozorila je danas portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova i naglasilasila da će to značiti direktno učešće Sjedinjenih Američkih Država i "njihovih satelita" u sukobu protiv Rusije.
- Ako Kijev bude koristio rakete dugog dometa za napade na našu teritoriju, to će značiti direktno učešće SAD i njihovih satelita u borbenim dejstvima protiv Rusije, kao i radikalnu promenu suštine i prirode sukoba. U tom slučaju, odgovor Rusije će biti adekvatan i opipljiv - poručila je Zaharova u saopštenju objavljenom na sajtu Ministarstva.
Američki predsednik Džo Bajden "opasno pokušava da započne Treći svetski rat" pre nego što napusti funkciju u januaru, izjavila je republikanska predstavnica Mardžori Tejlor Grin.
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan planira da predloži svoj plan za okončanje rata na sastanku lidera G20 u Rio de Žaneiru, prenosi Blumberg, navodeći da će Erdogan predložiti da Volodimir Zelenski pristane da odloži razgovore o ulasku u NATO za najmanje 10 godina kao ustupak Rusiji.
18.11.2024
19:40
Istakla je da još nije jasno da li su informacije o tome da je američka administracija odobrila Ukrajini da koristi zapadne rakete dugog dometa "zasnovane na zvaničnim izvorima".
"Jedino je jasno da se u pozadini poraza kijevskog režima, njegovi zapadni pokrovitelji klade na maksimalnu eskalaciju hibridnog rata koji je pokrenut protiv Rusije u pokušavaju da ostvare iluzorni cilj da nanesu strateški poraz Moskvi", navela je ona, prenosi TASS.
Dodala je da, međutim, nijedno „čudotvorno oružje“ nije u stanju da utiče na tok rata u Ukrajini.
Rusija ima sisteme koji mogu da presretnu američke operativno-taktičke rakete "atakams", saopštio je glavni i odgovorni urednik časopisa Nacionalna odbrana Igor Korotčenko.
Kim Džong Un, lider Severne Koreje, izrazio je oštru kritiku na račun SAD-a zbog odluke predsednika Džoa Bajdena da dozvoli Ukrajini upotrebu američkog oružja za napade na Rusiju.
18.11.2024
18:31 >> 18:43
Svetski mediji, među kojima su Rojters i "Njujork tajms", javili su u nedelju da je administracija odlazećeg predsednika SAD Džozefa Bajdena odobrila Ukrajini da koristi dalekometne krstareće rakete ATACMS za udare duboko na ruskoj teritoriji.
Još uvek ne postoje jasne informacije u kojoj meri je zabrana ukinuta i da li je dozvoljeno gađanje ciljeva duboko unutar teritorije Ruske Federacije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sjedinjene Američke Države razmatraju novu rundu sankcija ruskom energetskom sektoru kako bi dodatno povećale pritisak na Moskvu ukoliko predsednik Rusije Vladimir Putin odbije da prihvati potencijalni mirovni sporazum sa Ukrajinom, objavio je Blumberg, pozivajući se na izvore.
Američki predsednik Donald Tramp otkrio je da je pre nekoliko dana nekoga upozorio da prestane sa „igrama“ oko ukrajinskog pitanja, uz pretnju da će tako izazvati Treći svetski rat.
Američki predsednik Džo Bajden "opasno pokušava da započne Treći svetski rat" pre nego što napusti funkciju u januaru, izjavila je republikanska predstavnica Mardžori Tejlor Grin.
Lideri Evropske unije (EU) i njenih država članica, uz konsultacije sa partnerima sa Zapadnog Balkana, usvojili su zajedničku Deklaraciju na samitu EU-Zapadni Balkan, kojom se nastavlja insistiranje na tradicionalnim zahtevima – priznanje nezavisnosti tzv. Kosova i uvođenje sankcija Ruskoj Federaciji.
Belorusija je stavila ruske interkontinentalne balističke rakete srednjeg dometa „Orešnik“ u borbenu gotovost, izjavio je predsednik Aleksandar Lukašenko, potvrđujući da je raspoređivanje ovog sistema završeno i da su rakete operativne.
Miran Pogačar, jedan od najagresivnijih blokadera, pozvao je blokadere da daju podršku Goranu Kajfešu, siledžiji koji je u Novom Sadu brutalno napao kamermana Informera Petra Mladenovića.
Domagoj Margetić, ustaški umobolnik koji se lažno predstavlja kao novinar, lažov koji je lansirao lažnu aferu Sarajevo safari - aferu na koju su naseli čak i veliki svetski mediji poput Dejli mejla, Gardijana, Dejli telegrafa - ponovo lansira izmišljotine kako bi napao Srbiju i njenog predsednika Aleksandra Vučića.
Predsednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik rekao je danas da je Balkan bez Srbije i Republike Srpske područje trajne nestabilnosti.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić priredio je večeras večeru u čast predsednika Gruzije Mihaila Kavelašvilija koji boravi u zvaničnoj poseti Srbiji i istakao da veruje u još bolje odnose i jaču saradnju Srbije i Gruzije u budućnosti.
U današnjoj epizodi "Političkog kviza" znanje su odmerili Ljiljana Radulović Dimitrov iz Novog Sada, stari ljuditelj kvizova i učesnik istih i Branko Popadić iz Beograda, vazduhoplovni mehaničar u Vojsci Srbije.
Pregovori oko NIS-a se bliže kraju, a stručnjak Mihajlo Rabrenović ističe da budućnost kompanije zavisi od međunarodnih pregovora, dok država od početka nastoji da ublaži posledice energetske krize.
Suđenjem koje je danas otvoreno pred Prvim osnovnim sudom započeo je postupak povodom nasilja koje je prošlog leta uznemirilo javnost, a odbrana okrivljenog već na prvom ročištu pokušala je da postupak zatvori za javnost.
Na mrežama se pojavio snimak koji su snimili američki mediji Brajana Volša koji je iz pratnju policije izveden iz sudnice i upućen u zatvor na izdržavanje kazne.
Film "Boj na Kosovu" snimljen je 1989. godine za potrebe obeležavanja 600 godina od čuvene bitke. U ovoj ratnoj drami igrali su neki od najvećih srpskih glumaca.
Bred Pit (61) je prvu ulogu na filmu dobio u srpskom ostvarenju "Tamna strana sunca" 1988. godine u kojem je glumio zajedno sa našom legendarnom Milenom Dravić.
Iako psi često upućuju molećive poglede dok jedemo, važno je imati na umu da mnoge namirnice koje su bezbedne za ljude mogu biti izuzetno opasne za pse.
U poslednje vreme, sve je češći trend da se sa partnerom ili partnerkom neprekidno deli lokacija - neki to rade kao znak poverenja, drugi radi bezbednosti. Ako i vi to želite, evo jasnog vodiča.
Kardiolog je upozorio da se rizik od srčanih udara povećava tokom praznika, naročito oko Božića i Nove godine. Prepoznavanjem ranih znakova upozorenja možete da zaštitite svoje zdavlje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar