Kijev i Amerika sada znaju šta ih čeka! Rusija će nuklearkama odgovoriti na masovni napad bespilotnih letelica!
Podeli vest
Kijev i Amerika sada znaju šta ih čeka! Rusija će nuklearkama odgovoriti i na masovni napad bespilotnih letelica!
Ažurirana doktrina Ruske Federacije predviđa mogućnost upotrebe nuklearnog udara kao odgovor na masovni napad bespilotnih letelica (UAV) potencijalnog neprijatelja, sa ciljem da se uništi sistem državne i vojne kontrole Rusije.
Rusija je počela masovnu proizvodnju mobilnih skloništa koja mogu da zaštite od različitih pretnji, a to navodno uključuju i radijaciju od nuklearne eksplozije, piše Rojters.
Prva opcija za korišćenje američkih projektila su napadi na naseljena mesta. Ovo će biti pokušaj psihološkog pritiska na Rusiju i njene građane, upozorava vojni analitičar Vladimir Prohvatilov..
19.11.2024
21:23
To je u intervjuu za RIA Novosti izjavio glavni i odgovorni urednik časopisa Nacionalna odbrana Igor Korotčenko .
U utorak je objavljen predsednički ukaz „O usvajanju osnova državne politike Ruske Federacije u oblasti nuklearnog odvraćanja". U ovom dokumentu, između ostalog, navodi se da je jedan od uslova pod kojim bi Rusija mogla da upotrebi nuklearno oružje masovno lansiranje vazdušno-kosmičkog naoružanja, uključujući krstareće rakete i dronove, koje prelaze granicu Ruske Federacije.
- U ovom kontekstu očigledno je reč o scenarijima kada neprijatelj pokušava da izvrši udar sa ciljem da parališe sistem državne i vojne kontrole Rusije ili da napadne objekte nuklearne trijade. Ovo će postati "casus belli" za upotrebu nuklearnog oružja kao odgovor - objasnio je Korotčenko.
Oružane snage Nemačke (Bundesver) nameravaju da pripreme civilno osoblje preduzeća za scenario mogućeg oružanog sukoba sa Rusijom, pišu mediji, pozivajući se na dokument koji su političari odobrili pod nazivom „Nemački operativni plan“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajini je hitno potrebno da ruski školski udžbenik o upravljanju dronovima bude preveden na ukrajinski jezik, izjavio je bivši zamenik komandanta Snaga za specijalne operacije Oružanih snaga Ukrajine, general-major Sergej Krivonos.
Termoelektrana Šatura (Šatura GRES), jedna od najstarijih i najvažnijih elektrana u Moskovskoj oblasti, pretrpela je značajnu štetu tokom noćnog napada za koji se sumnja da su ga izveli ukrajinski dronovi. Preliminarni izveštaji ukazuju na to da je agregat za proizvodnju električne energije u plamenu, što bi moglo dovesti do dugotrajnog prekida u snabdevanju strujom.
Rusija je počela masovnu proizvodnju mobilnih skloništa koja mogu da zaštite od različitih pretnji, a to navodno uključuju i radijaciju od nuklearne eksplozije, piše Rojters.
Olja Bećković, novinarka i voditeljka Utiska nedelje koji se emituje na tajkunskoj televiziji Nova S, ugostila je sinoć u toj emisiji blokadere koji priznali da su kriminalci.
Jedan od najostrašćenijih blokadera Dejan Petar Zlatanović priznao je da određeni ljudi i te kako stoje iza takozvane studentske liste za izbore, a potom potvrdio da su to advokat Zdenko Tomanović, ali i nekadašnji političar i šef pokrajinske vlade u Vojvodini, antisrbin Bojan Pajtić.
Izmene tužilačkih zakona koje je danas predsedniku Narodne skupštine, pored ostalih, podneo predsednik Odbora za pravosuđe, državnu i lokalnu samoupravu Uglješa Mrdić praktično razvlašćuju Vrhovnog javnog tužioca od donošenja nekoliko važnih odluka koje se odnose na organizaciju rada u tužilaštvu.
Blokaderski profesor sa Državnog Univerziteta u Novom Pazaru (DUNP), Senad Ganić, inače jedan od govornika na jučerašnjem protestu šačice zgubidana u tom gradu, objavio je skandaloznu stvar na društvenoj mreži Fejsbuk.
Izražavamo svoj najoštriji protest protiv odluka takozvanog Glavnog odbora SPO koji se, tobože, sastao 13. decembra u Beogradu. Iako Statut SPO u članu 79 kaže da organizacije SPO za pojedine države u inostranstvu imaju status okružnih organizacija, predsednik SPO za Austriju nije bio pozvan na sednicu u Beogradu, što ukazuje na grubo kršenje najvišeg stranačkog akta.
"Er Srbija" je drugu godinu zaredom osvojila prestižno priznanje za najbolju avio-kompaniju u Istočnoj Evropi, koje dodeljuje američki magazin "Global traveler". Naš avio-prevoznik je tako potvrdio vrhunski kvalitet usluga, saopštili su iz srpske nacionalne kompanije.
Prema jutrošnjem izveštaju Štaba zimske službe, saobraćaj se na svim putevima u Srbiji odvija bez zastoja i bez snega na kolovozima, dok je magla prisutna na pojedinim putnim pravcima.
Dejanu Dragijeviću i Srđanu Jankoviću koji su osumnjileni za ubistvo Danke Ilić danas je produžen pritvor za još mesec dana, tako da se Dragijević i Janković već 20 meseci nalaze iza rešetaka.
Jedno od najmonstruoznijih ubistava potreslo je Staru Pazovu sredinom jula ove godine kada je M.P. (45) drškom od sekire presudila partneru Petru P. dok je spavao, a zatim njegovo telo, uz pomoć ljubavnika, odvezavši kolicima na obližnju njivu.
Vođa navijača FK Zemun Jevta Jevtić preživeo je sačekušu na Svetog Nikolu, a sigurne smrti ga je spasio blindirani "audi A8", koji predstavlja pravu tvrđavu na točkovima.
Američka glumica Amanda Sajfred (40) kaže da joj je saradnja sa koleginicom Sidni Svini (28) na filmu "Kućna pomoćnica" ("The Housemaid") bila savršena i da su se dopale jedan drugoj.
Beograđani će i naredne godine za najradosniji hrišćanski praznik na poklon dobiti Božićni koncert, koji će biti održan 7. januara 2026. godine u 12 časova u Velikoj dvorani Zadužbine Ilije M. Kolarca.
Ova jednostavna grčka pita bez kora sprema se za samo pet minuta, a zahvaljujući bogatoj kombinaciji sireva i spanaća postaje omiljeni obrok koji svi traže da im se ponovi recept.
Fitoterapeuti, poznavaoci bilja i njegove upotrebe u lečenju raznih oboljenja, savetuju da svaki čovek treba da bude oprezan pri njegovoj upotrebi i da ne ide slepo za trendovima.
Ostavljanje "Wi-Fi" i "Bluetooth" veze stalno uključenim na telefonu, naročito u javnosti, predstavlja ozbiljan bezbednosni rizik koji hakeri sve češće koriste.
Rijaliti učesnik Asmin Durdžić priznao je kako je ponovo bio sa Aneli Ahmić samo kako bi joj se osvetio, jer se kako kaže, ona dve godine igrala sa njim i ćerkom Norom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar