Šok u SAD! Gde je nestao Donald Tramp?! Dramatična objava slavnog pukovnika: Bajden i ekipa upravo rade ovo...
Podeli vest
Gde je novoizabrani američki predsednik Donald Tramp i zašto se još nije oglasio povodom skandalozne odluke administracije odlazećeg predsednika Džoa Bajdena da odobri napad američkim raketama ATACMS na Rusiju, pita pukovnik Daglas Mekgregor na društvenoj mreži Iks.
Mekgregor smatra Trampovo odsustvo iz javnih diskusija u ovom trenutku smatra ozbiljnim propustom, zbog toga što Bajdenova administracija upravo ovim, "jeftinim trikovima" prekrajaju izbornu volju građana.
Bivši komandant NATO snaga u Evropi, Džejms Stavridis, predložio je nekoliko ključnih koraka za rešavanje sukoba u Ukrajini, uključujući formiranje demilitarizovane zone, angažovanje mirovnih snaga iz Latinske Amerike i Afrike i odlaganje ukrajinskog članstva u Evropskoj uniji i NATO savezu.
20.11.2024
14:40
- Gde je predsednik Tramp? Predsednik Bajden upravo je objavio svoj plan da uvlači američki narod u rat s Rusijom, rat koji niko u Sjedinjenim Državama, izvan krugova Vašingtona, ne želi - rekao je pukovnik.
Sjedinjene Američke Države možda su ukinule svoja ograničenja za korišćenje britanskih dalekometnih raketa "storm šedou" protiv ciljeva na ruskoj teritoriji, prenosi britanski Tajms.
Predsednik Francuske Emanuel Makron pozvao je Moskvu da učestvuje u "kolektivnoj deeskalaciji" situacije u Ukrajini, u svetlu izveštaja o mogućem korišćenju zapadnog naoružanja od strane Kijeva za napade na teritoriju Rusije i nakon ažuriranja ruske nuklearne doktrine.
20.11.2024
10:30
Where is President Trump? President Biden just announced his plan to trap the American People into fighting a war with Russia that no one in the United States outside of the DC beltway wants.
Why has President Trump failed to condemn this cheap device as an attempt to overturn…
— Douglas Macgregor (@DougAMacgregor) November 18, 2024
On je da rekao američki vojno-industrijski kompleks nastoji da započne Treći svetski rat pre nego što njegov otac uđe u Belu kuću.
- Izgleda da vojni industrijski kompleks želi da započne Treći svetski rat pre nego što moj otac uspe da postigne mir i spase živote. Moraju da osiguraju bilione dolara prihoda. Životi ljudi? Nije ih briga! Imbecili! - napisao je Donald Tramp Mlađi emotivno na društvenim mrežama.
Putinova nuklearna poruka i eskalacija
Mekgregor se osvrnuo na izjavu predsednika Vladimira Putina, koji je ponovo upozorio da bi Rusija mogla upotrebiti nuklearno oružje ukoliko se suoči sa masovnim konvencionalnim napadom na svojoj teritoriji, posebno od strane nuklearne sile.
- Ovo je signal, posebno Nemcima, koji planiraju da Zelenskom isporuče rakete Taurus - dodao je Mekgregor, ukazujući na potencijalne posledice dalje vojne eskalacije u Evropi.
Govoreći o poslednjim ruskim napadima na ukrajinsku energetsku infrastrukturu, Mekgregor je istakao da su pogođeni objekti za proizvodnju energije na zapadu i istoku Ukrajine.
- Ovo znači da će Ukrajinci na dalekom zapadu ove zime takođe trpeti hladnoću - upozorio je on.
Demanti o severnokorejskim trupama
Mekgregor je takođe odbacio tvrdnje o prisustvu severnokorejskih trupa zapadno od Urala, nazivajući ih "još jednom laži koju su izmislili MI6 i CIA". Prema njegovim rečima, ove dezinformacije su poslednji pokušaj da se oživi antiruska kampanja Vašingtona i NATO-a.
Pukovnik Mekgregor završio je svoje izlaganje sa jasnom porukom: "Američki narod ne želi ovaj rat, ali Vašington nas svesno gura u sukob sa silom koja ima nuklearni kapacitet."
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sjedinjene Američke Države nastoje da postignu sporazum o rešavanju ukrajinske krize do 4. jula, datuma koji se razmatra kao simbolični rok za spoljnopolitički uspeh administracije predsednika Donalda Trampa, prenosi Blumberg.
Sjedinjene Američke Države i Rusija više od tri decenije izbegavaju direktan rat jer bi sukob dve nuklearne supersile značio rizik globalne katastrofe. Uprkos oštrim političkim sukobima, sankcijama i ratovima preko posrednika, Vašington i Moskva nikada nisu ušli u otvoreni oružani obračun – i to pre svega zbog cene koju bi takav rat nosio.
Sjedinjene Američke Države i Rusija vode razgovore o izgradnji tunela ispod Beringovog moreuza, pokretanju data-centra na nuklearnu energiju i mogućem ublažavanju antiruskih sankcija, objavio je 18. februara britanski magazin Ekonomist.
Aleksandar Vučić, predsednik Srbije, oglasio se na svom Instagram nalogu, gde je otkrio kako se trenutno oseća ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, koji je hospitalizovan u sredu.
Rat u Ukrajini neće automatski biti završen čak i ako ruska vojska zauzme celu teritoriju Donjecke oblasti, jer sukob ne može biti okončan jednostranom odlukom, izjavio je vojni analitičar Valerij Širjajev.
Željko Maletić, muž Danije Maletić - nekadašnje pomoćnice direktora Uprave za sprečavanje pranje novca, koja je milione zgrnula od poslova sa državom a onda naprasno postala žrtva režima i zvezda tajkunskih medija - umešan je u korupciju, otkriva Informer.
U tzv. "Krovnoj radnoj grupi za strategiju" beogradskih blokadera izbile su oštre rasprave o motivaciji članova i finansijama. Razlog zbog kojeg mnogi ne dolaze na plenume i radne grupe, brzo je zaključen - nezadovoljstvo zbog neplaćenog rada.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Guvernerka Narodne banke Srbije Jorgovanka Tabaković objasnila je da se tri tone zlata Srbije trenutno čuvaju u Bernu, u Švajcarskoj, iz logističkih i strateških razloga, dok se ostatak zlatnih rezervi nalazi u zemlji.
Iznad većeg dela zemlje danas će biti pretežno sunčano, u brdsko-planinskim predelima promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, a vetar će biti slab i umeren severni i severoistočni, posle podne i uveče istočni i jugoistočni. Temperature od minus 2 do 14 stepeni.
Duhovnici napominju da Vaskršnji post nije samo vreme uzdržavanja od hrane, već i prilika za duhovno čišćenje kroz molitvu, dobra dela i obuzdavanje jezika.
Miljana Kecmanović, majka Koste K., dečaka koji je 3. maja 2023. godine u Osnovoj školi “Vladislav Ribnikar” ubio 10 ljudi, stigla je u Viši sud u Beogradu.
U akciјi sprovedenoј po nalogu Osnovnog јavnog tužilaštva u Sјenici, uhapšen јe S. Dž. (38) iz Tutina zbog sumnje da јe trgovao cigaretama bez dokumentaciјe.
Dragan Čavić (58) iz Zemuna koji je nestao 2. decembra prošle godine pod nizom nerazjašnjenih okolnosti, pronađen je mrtav, oglasila se njegova supruga.
U 56. godini života preminula je spikerka Hrvatskog radija i nekadašnja voditeljka Hrvatske radiotelevizije Gordana Kovačić, dugogodišnji medijski profesionalac.
U specijalu TV Informer o seriji "Katarina Velika" književnik Ranko Gojković govorio je o Aleksandru Vasiljeviču Suvorovu, čuvenom ruskom vojskovođi i jednom od najznačajnijih generala u istoriji Rusije, posebno poznatom jer nikada nije izgubio bitku tokom svoje vojne karijere.
Prema tržištu predviđanja Polimarketa, glavni favorit da ove godine pobedi u kategoriji za najboljeg glavnog glumca je Timoti Šalame. On je oduševio svetsku publiku ulogom u filmu "Marty Supreme".
Rijaliti učesnik Filip Đukić šokirao je gledaoce "Elite" kada je Jovani Cvijanović i Urošu Staniću bez pardona pokazao polni organ, što su kamere zabeležile.
Rijaliti učesnik Miki Dudić otkrio je nove detalje o bratu Jovanu Pejiću Peji i njegovom problemu s kockom, te je spomenuo i porodični stan koji mu je prepisan.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar