• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Mediji

21.11.2024

18:00

(MAPA) Kijev tvrdi, Putin deli Ukrajinu na tri dela - plan će dostaviti i Trampu! To ni po koju cenu ne sme proći!

Interfax-Ukraine

Vesti

(MAPA) Kijev tvrdi, Putin deli Ukrajinu na tri dela - plan će dostaviti i Trampu! To ni po koju cenu ne sme proći!

Podeli vest

Ministarstvo odbrane Rusije pripremilo je dokument sa prognozom razvoja vojne i političke situacije u svetu do 2045. godine, koji će navodno preneti novoj američkoj administraciji, saznaje agencija Interfaks-Ukrajina od izvora u ukrajinskoj obaveštajnoj zajednici.

Prema izvorima agencije, Rusija će ovim dokumentom pokušati da promoviše ideju o ukidanju političkog subjektiviteta Ukrajine i podeli njene teritorije na tri dela. Ruska Federacija planira da insistira na uključivanju jednog od ovih delova u već potpuno ili delimično okupirane regione Ukrajine.

Drugi deo, koji dokument naziva "proruskim državnim entitetom" i obuhvata Kijev, predviđa formiranje državnog entiteta sa proruskim vlastima i ruskim vojnim prisustvom. Treći deo se u dokumentu pominje kao "sporna područja" i obuhvata zapadne regione Ukrajine. Kremlj smatra da bi o njihovoj budućnosti mogla da odlučuje Rusija i druge susedne zemlje - Mađarska, Poljska i Rumunija.

Takođe, prema dokumentu koji je završio kod ukrajinske obaveštajne zajednice, Kremlj predviđa razvoj međunarodnih procesa kroz četiri glavna scenarija.

U scenarijima "Formiranje multipolarnog sveta i podela sfera uticaja vodećih aktera" i "Regionalizacija/haotizacija" Rusija predviđa pobedu nad Ukrajinom i razvoj situacije u svetu koja je prihvatljiva za Moskvu. S druge strane, scenarije "Dominacija SAD i Zapada" i "Sticanje statusa vodeće svetske sile od strane Kine" Rusi su ocenili kao nepovoljne, što bi moglo da se desi u slučaju gubitka ili zamrzavanja rata sa Ukrajina.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Crnogorac izvadio pištolj iz kese i pucao u čoveka: Ovako se branio lažni dostavljač hrane sa Čukarice (VIDEO)
Hronika

Crnogorac izvadio pištolj iz kese i pucao u čoveka: Ovako se branio lažni dostavljač hrane sa Čukarice (VIDEO)

U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je državljanin Crne Gore Vukašin M. (20) zbog sumnje da je 30. januara u ulici Ratka Mitrovića, na Čukarici, na podmukao način pokušao da liši života oštećenog D.S. i jer je neovlašćeno nosio pištolj sa pripadajućom municijom, za čije nabavljanje i držanje nije imao odobrenje nadležnog organa.

05.02.2026

18:36

Zabava

Magazin

Džet set