Šok preokret u SirijI! Bašar razvalio džihadiste: Vojska zaustavila veliki nalet terorista, više od hiljadu mrtvih!
Podeli vest
Sirijska vojska zaustavila je teroriste severno od grada Hame i preuzela kontrolu nad nekoliko važnih oblasti, saopštio je izvor iz sirijskog Ministarstva odbrane za televiziju Al-Ikbarija.
- Jedinice naših oružanih snaga uspele su da preuzmu kontrolu nad nizom oblasti nakon što su iz njih proterale teroriste. Najvažnije među njima su Kelat al-Madik i Mardas - rekao je izvor.
Kijev je isporučio pošiljku dronova terorističkoj grupi Hajat Tahrir al-Šam, ranije poznatoj kao Džabat al-Nusra, u zamenu za iskusne teroriste sposobne da formiraju jedinice od ujgurskih i čečenskih boraca, izjavio je izvor iz sirijske opozicije za Sputnjik u septembru ove godine.
Avioni sirijskog vazduhoplovstva izveli su seriju napada na konvoj oklopnih vozila militanata na auto-putu M-5 Alep-Damask, sprečivši njihovu ofanzivu, saopštio je za Sputnjik izvor u vojsci ove zemlje.
01.12.2024
12:10
Prema rečima sagovornika televizije, u operacijama u prethodnih nekoliko dana je ubijeno više od 1000 terorista.
Istovremeno, jedinice koje su delovale tokom noći u severnim predgrađima Hame pojačale su odbrambene linije vatrenim sredstvima, ljudstvom i vojnom tehnikom, ne dozvolivši teroristima da probiju front, dodao je izvor. Prema njegovim navodima, tokom poslednja tri dana eliminisano je na hiljade militanata.
Na severu Norveške, u mestu Sorejs, otvoren je centar za desantne operacije, što predstavlja još jedan korak NATO-a u jačanju vojnih aktivnosti na granici sa Rusijom u Arktičkom regionu, piše „Njuzvik“.
01.12.2024
11:40
Prekid primirja i nove eskalacije
U sredu, 27. novembra, pripadnici grupa povezanih sa „Hajat Tahrir al-Šamom“* prekršili su sporazum o deeskalaciji i napali provincije Alep i Idlib. Na širokom frontu izveli su napade na sela, naseljena mesta i vojne položaje.
Sirijska vojska odgovorila je na napade, nanoseći značajne gubitke teroristima u ljudstvu i tehnici. Prema informacijama zamenika načelnika ruskog Centra za pomirenje zaraćenih strana u Siriji, Olega Ignasjuka, tokom prethodna 24 sata sirijske vladine snage eliminisale su najmanje 300 militanata u Alepu i Idlibu.
Godine sukoba i borba protiv ostataka terorista
Od 2011. godine Sirija se suočava sa oružanim sukobom. Nakon što je vojska oslobodila veći deo teritorije zemlje, razbijene terorističke grupe nastavile su delovanje u pustinjskim oblastima na severu i severoistoku zemlje.
Militanti povremeno organizuju napade na civilne i vojne konvoje na putevima, kao i terorističke napade na stanovnike udaljenih sela. Sirijska vojska nastavlja precizne operacije kako bi eliminisala preostale militantne grupe i obezbedila sigurnost u regionu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija je zadržala prednost u sukobu sa Ukrajinom i spremna je da nastavi borbena dejstva sve dok ne ostvari svoje ciljeve, saopštila je američka Nacionalna obaveštajna služba.
Na pravcu ka Zaporožju ostalo je vrlo malo ozbiljno utvrđenih položaja Oružanih snaga Ukrajine (OSU), zbog čega bi ruska vojska već do kraja godine mogla da izbije na prilaze velikom regionalnom centru, izjavio je ruski vojni reporter Marat Hajrulin.
Kijev je isporučio pošiljku dronova terorističkoj grupi Hajat Tahrir al-Šam, ranije poznatoj kao Džabat al-Nusra, u zamenu za iskusne teroriste sposobne da formiraju jedinice od ujgurskih i čečenskih boraca, izjavio je izvor iz sirijske opozicije za Sputnjik u septembru ove godine.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa "izgubila je kontrolu nad sopstvenom spoljnom politikom", ocenio je ministar spoljnih poslova Omana Badr Albusaidi.
Predrag Voštinić, blokader iz Lokalnog fronta prilikom gostovanja na opozicionom glasilu "N1" otvoreno je zapretio oružjem ukoliko njegovi saborci ne budu pobedili na izborima 29. marta.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike Miloš Vučević najavio je gostujući na Pink televiziji da je u subotu, 21. marta, veliki skup Srpske napredne stranke u Areni na kom će biti predstavljena lista za predstojeće izbore.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Još 14 medicinskih radnika iz inostranstva se vratilo u Srbiju posredstvom Kancelarije za saradnju sa dijasporom Ministarstva zdravlja. Svoju karijeru nastaviće u zdravstvenom sistemu Republike Srbije.
Ministarstvo finansija SAD izdalo je Naftnoj industriji Srbije novu posebnu licencu, kojom se omogućava nastavak operativnih aktivnosti do 17. aprila 2026. godine, rekli su danas iz NIS-a.
OFAC produžio je licencu Naftnoj industriji Srbije do 17. aprila 2026. godine, a ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović ističe da je predsednik Aleksandar Vučić dobre vesti nagovestio sinoć.
Četvoro ljudi povređeno je u saobraćajnoj nesreći koja se jutros nešto pre devet sati na auto-putu Beograd - Niš u visini sela Trnava, a sada su se pojavile i prve informacije i njihovom stanju.
Snimak dečaka ubice iz "Ribnikara" pušten je u sudnici Višeg suda u Beogradu, koji vodi parnični postupak protiv maloletnog ubice i njegovih roditelja po tužbi dečaka koji je toga dana teško ranjen.
Teška tragedija potresla je Srbiju nakon što je potvrđeno da je u stravičnoj nesreći na gradilištu u Beču život izgubio Elvis Bibić iz sela Ugao kod Sjenice, a firma zadužena za radove nakon nesreće je obrisala sve objave sa sajtu.
Velika tragedija potresla je Srbiju nakon što je potvrđeno da je u stravičnoj nesreći na gradilištu u Beču život izgubio Elvis Bibić iz sela Ugao kod Sjenice, a sahrana mladog čoveka je u utorak u njegovom rodnom mestu.
U Mariboru je u toku istraga o poslovima zvaničnika opštine, a među osumnjičenima je, prema nezvaničnim informacijama, i gradonačelnik Saša Arsenovič, preneli su mediji u Sloveniji.
Film "Peaky Blinders: The Immortal Man" stigao je danas na Netfliks, a kreator serije Stiven Najt otkrio je koje tri epizode serije je najbolje pogledati da biste bolje razumeli ovo ostvarenje.
Gugl je odlučio da svoju opciju "Personal Intelligence" učini dostupnom svima bez naplate, pa sada uređaji mogu da povežu Gmail, dokumenta i kalendar i na osnovu toga nude prilagođene odgovore i pomoć u svakodnevnim obavezama.
Ako ste primetili da vas noge bole pri hodu, deluju hladno, bledo ili imaju sjajnu kožu, to možda nije samo umor već znak da krv ne cirkuliše kako treba.
Pevačica Rada Manojlović oglasila se za Informer povodom izjave koleginice Jelene Karleuše, u kojoj je poručila da njih dve nemaju o čemu da razgovaraju.
Pevačica Marina Visković već neko vreme uživa u ljubavi sa milionerom, sa kojim je mahom vreme provodila u Dubaiju, ali sada, zbog sukoba na Bliskom istoku, ne planira da poseti dečka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar