Šta im Rusi rade?! Katastrofa američkih "abramsa" u Ukrajini! Ko je kriv za ovo?! (VIDEO)
Podeli vest
Katastrofa američkih tenkova "abrams" u Ukrajini tek počinje, piše list "Nešenal interest".
"Tenk 'abrams', nekada okosnica američke inženjerijske i vojne veštine, sada se zaglavljuju po bojnim poljima Ukrajine. Da li su za to krivi Ukrajinci? Sam tenk? Ili nešto između", piše autor članka Brendon Vajhert.
Čelendžer 2, koji je Ujedinjeno Kraljevstvo isporučilo Ukrajini, pogođen je dronom dok se nalazio u oblasti Kurska, gde su se nedavno vodile intenzivne borbe između ukrajinskih i ruskih snaga.
Vojska SAD odložila je početak rada na novom integrisanom sistemu aktivne zaštite i sistemu za automatsko punjenje koji su predviđeni za novu verziju tenka "abrams", pod oznakom M1E3, piše portal "Vor zoun".
Ukrajinska 47. mehanizovana brigada juče je objavila video na društvenim mrežama za koji tvrdi da prikazuje američki tenk Abrams i borbeno vozilo pešadije Bredli u akciji u ruskoj oblasti Kursk.
29.10.2024
10:10
On ističe da zastarele modifikacije američkih tenkova nemaju adekvatnu zaštitu protiv savremenog naoružanja. Pored toga, problem je što Ukrajinci nikada nisu dobili odgovarajući nivo obuke za korišćenje tih sistema.
https://www.youtube.com/shorts/SzHTonk3Ssw
Po njegovim rečima, Oružane snage Ukrajine radije koriste sovjetske tenkove T-64 i T-80.
"NATO nastavlja da šalje svoju tehniku u Ukrajini, gde je očajni Ukrajinci, suočeni sa naletom Rusa, jednostavno pretvaraju u otpad i ostavljaju", zaključuje autor članka.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski predsednik Vladimir Putin zatražio je od vodećih ruskih biznismena da doniraju sredstva u državni budžet kako bi pomogli stabilizaciju finansija zemlje zbog rastućih troškova rata u Ukrajini, rekli su izvori upoznati sa situacijom za britanski list "Fajnenšel tajms".
Pregovori o rešavanju sukoba u Ukrajini naglo su usporili zbog eskalacije rata između Sjedinjenih Država i Irana, a evropske diplomate upozoravaju da bi takav razvoj događaja mogao imati ozbiljne posledice po Kijev.
Poslednjih dana internetu su se pojačale glasine da je Ilon Mask "uključio" satelitski komunikacioni sistem Starlink da bi "radio iznad ruske teritorije".
Čelendžer 2, koji je Ujedinjeno Kraljevstvo isporučilo Ukrajini, pogođen je dronom dok se nalazio u oblasti Kurska, gde su se nedavno vodile intenzivne borbe između ukrajinskih i ruskih snaga.
Grčki premijer Kirjakos Micotakis izjavio je da je neprihvatljivo da brodovi plaćaju naknadu za prolazak kroz Ormuski moreuz kako je predložio Iran, ocenivši da bi takav potez predstavljao opasan presedan za slobodu plovidbe.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je danas konsultacije sa predstavnicima stranaka sastancima sa predstavnicima Srpske napredne stranke i Udruženih sindikata Srbije Sloga.
Sumnje u regularnost pojedinih biračkih mesta ponovo su otvorile Pandorinu kutiju. Odluke nadležnih organa i sudova, koje bi trebalo da budu poslednja instanca pravde, sve češće se doživljavaju kao nedovoljno dobre.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je danas konsultacije sa predstavnicima stranaka sastancima sa predstavnicima Srpske napredne stranke i Udruženih sindikata Srbije Sloga.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Poslednjih godina nalepnice za jaja sa crkvenim simbolima postale su mega popularne. Prečasni protonamesnik inž. Hadži Željko Jovanović kaže da možete tako ukrašavati vaskršnja jaja pod uslovom da ćete te nalepnice nakon praznika negde odložiti, a ne baciti u kantu.
Na današnji dan, pre 26 godina pale su bombe na fabriku "Zastava Kovačnica" u Kragujevcu, koja je tokom NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju dva puta bombardovana i potpuno uništena.
Pred Posebnim odelјenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, saslušani su sedmorica zaposlenih u Naftnoj industriji Srbije, zbog sumnje za pretakanje goriva namenjenog avionima, u privatno vozilo.
U Višem sudu u Beogradu nastavljeno je suđenje okrivljenim vlasnicima Doma za smeštaj starih i odraslih lica "Ivanović" u Barajevu u kom je u januaru prošle godine buknuo jeziv požar i odneo živote.
U mestu Bečmen kod Surčina juče je otkriven jeziv zločin, nakon kojeg je Nemanja R, koji se sumnjiči za isti, doživeo nesreću kada se automobilom zakucao u betonski krst i na mestu poginuo.
Carinski službenici su na aerodromu Nikola Tesla, u saradnji sa policijom, sprečili jednog putnika da bez prijavljivanja u zemlju unese dva violončela, za koje se sumnja da su stara više od 150 godina.
Izraz "Potemkinova sela" nastao je još u 18. veku u Rusiji sve zbog Grigorija Potemkina koji je prema pričama pravio lažna sela i gradove kako bi impresionirao caricu Katarinu Veliku.
Istraživači su napravili veliki tehnološki iskorak razvijanjem bežičnog prijemnika koji može da funkcioniše u ekstremnim uslovima nuklearnog reaktora gde bi obična elektronika momentalno otkazala zbog jakog zračenja.
Usamljenost je postala globalna pojava, a tehnologija koja nas je decenijama razdvajala, sada pokušava da nas spoji na neočekivan način, preko aplikacija za traženje prijatelja.
Ovaj kolač spaja nežnost klasičnog biskvita sa šargarepom i bogatstvo kremastog trilećea, stvarajući neodoljivu i svežu poslasticu koja će biti hit na svakom stolu.
Pevačica Biljana Jevtić Vaskrs svake godine proslavlja sa porodicom u rodnom selu Grejač, gde se okupe par dana ranije kako bi pripremili prazničnu trpezu i ofarbali jaja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar