Počelo je! Rusi razaraju desnu obalu Dnjepra, desant na Heroson samo što nije! Čamci su spremni, artijerljija tuče, čeka se Putinovo naređenje!
Podeli vest
Artiljerci Korpusa marinaca Severne flote iz grupe trupa "Dnjepar" intenzivirali su udare na ukrajinska uporišta na desnoj obali Dnjepra u Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Ovi napadi dolaze u trenutku kada se sve više govori o mogućoj ruskoj ofanzivi na Herson. Ukrajinski zvaničnici tvrde da ruske snage pripremaju oko 300 čamaca za prelazak Dnjepra, što bi moglo biti deo šire strategije za zauzimanje ovog strateški važnog grada.
Ruska armija svim raspoloživim snagama pokušava da probije odbranu ukrajinskih trupa kod Pokrovskoa, rekao je glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine Aleksandar Sirski.
Kako se navodi u izveštaju vojske, posade višecelnih raketnih sistema BM-21 "Grad" precizno gađaju ciljeve uz pomoć bespilotnih letelica i koordinaciju sa izviđačkim jedinicama. Udari su usmereni na uništavanje oklopnih vozila, skladišta municije i utvrđenih položaja Oružanih snaga Ukrajine.
Oleksandar Prokudin, načelnik regionalne uprave Hersonske oblasti, izjavio je nedavno da je cilj Rusije otvaranje novog fronta i zauzimanje rečnih ostrva kao polaznih tačaka za napredovanje ka Hersonu.
Koordinacija artiljerijskih udara i priprema rečnih jedinica ukazuje na mogućnost sinhronizovane ofanzive.
Nova sirijska vlast razmotriće sudbinu ruskih vojnih baza u Siriji uzimajući u obzir interese sirijskog naroda, izjavio je sirijski političar i bivši pregovarač sirijske opozicije u pregovorima pod posredstvom UN Mohamed Aluš na pregovorima o Siriji u Ženevi i Astani.
Američki predsednik Džo Bajden odobrio je novi memorandum o nacionalnoj bezbednosti i taj dokument bi mogao da posluži kao mapa puta za buduću administraciju, koja po svemu sudeći želi da se suprotstavi saradnji Kine, Irana, Severne Koreje i Rusije, saopšteno je iz Bele kuće, objavio je Asošijeted pres.
12.12.2024
06:11
Ako se ove aktivnosti nastave, prelazak Dnjepra i ofanziva na Herson mogli bi značajno da promene dinamiku rata, ugrožavajući ukrajinske linije odbrane u južnim oblastima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da održavanje izbora u toj zemlji zavisi od dva ključna faktora - bezbednosne situacije i zakonodavnog okvira, kao i da su pripreme već započete.
Čitaoci francuskog izdanja Le Figaro izrazili su oduševljenje govorom Vladimira Putina tokom „Direktne linije“ i ogorčenje nesposobnošću evropskih lidera.
Ruska armija svim raspoloživim snagama pokušava da probije odbranu ukrajinskih trupa kod Pokrovskoa, rekao je glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine Aleksandar Sirski.
Jedan od vođa blokadera Vladimir Štimac ponovo se oglasio se na društvenim mrežama, pozivajući građane na protest u Novom Pazaru koji se održava 21. decembra.
Britanska vlada izdala je dozvolu za prebacivanje Ukrajini 2,5 milijarde funti, za koje je ruski milijarder Roman Abramovič prodao fudbalski klub „Čelsi“. Ta sredstva su zamrznuta od 2022. godine.
Neumorni tim Informera uhvatio je glumca-blokadera Miloša Timotijevića ispred šatora Dijane Hrke, gde je, bez sumnje, došao da bi bio viđen. Nakon što je tu proveo izvesno vreme, okružen zgubidanima i duvanskim dimom, Timotijević je prošetao gradom.
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta izjavio je da nikada ne smeju biti zaboravljeni masovni zločin nad 56 srpskih civila u selu Gornja Jošanica kod Foče koji se desio pre 33 godine i istakao da Srbija treba da osnuje Memorijalni centar srpskih žrtava na području bivše Jugoslavije, kao i da vodi aktivnu borbu za istinu o masovnom stradanju srpskog naroda u periodu od 1990. do 2000. godine kako bi pravda bila zadovoljena.
Da je opozicioni poslanik Miloš Parandilović ljubitelj “žestine”, uverila se iz prve ruke ekipa Informera. Parandilović je, valjda da zametne trag, najpre otišao u jednu pekaru, a potom se obreo u kafiću, u kojem je, čini se - deo inventara.
Predpraznični vikend u Hrvatskoj obeležile su velike gužve na graničnim prelazima, posebno na Županji–Orašju prema BiH, gde je kolona trajala ceo dan, dok se na Bajakovu prema Srbiji za putnička vozila čekanje na izlazu predviđa i do devet sati.
Teška tragedija dogodila se danas na skijalištu Savin Kuk na Durmitoru, gde je nemački državljanin Hetner Sebastijan (34) izgubio život nakon što je ispao iz korpe sa visine od oko 70 metara, dok je njegova supruga (30) u nesreći zadobila teške telesne povrede.
Osoba iz Živinica za kojom je bilo raspisano osam poternica policijskih i pravosudnih organa uhapšena je u tuzlanskom naselju Miladije nakon što je pokušala da pobegne policiji, a kod njega je pronađen kilogram i po droge, oružje, municija i više od 50.000 KM.
Državljanin Nemačke Hetner Sebastijan (34) stradao je danas u teškoj nesreći na skijalištu Savin Kuk na Durmitoru dok je njegova supruga (30) teško povređena.
Plaćene ubice iz Australije kojima preti smrtna kazna zbog mafijaškog ubistva Srbina Živana Radmanovića (32) na suđenju u Okružnom sudu u indonežanskom gradu Denpasaru, otkrili su da je njihova meta na Baliju prvenstveno bio Sanar Ganim (35), prijatelj i pašenog ubijenog.
Selma Ergeč, turska glumica koja glumi Sultaniju Hatidže u "Sulejmanu Veličanstvenom" ponovo je u centru pažnje – ali ovaj put zbog drastične promene imidža i misterioznog privatnog života.
Android korisnici najviše žele povratak 3.5 mm priključka za slušalice, lako zamenjive baterije i microSD slota. Ove praktične funkcije su nestale sa modernih telefona, što stvara frustracije kod mnogih.
Zima za mnoge pse nije uvek bezbrižna. Kao i ljudi, i oni mogu biti osetljivi na sezonske promene koje utiču na njihovu energiju, raspoloženje i ponašanje. Veterinar je otkrila koji su to simptomi depresije kod pasa.
Plus-sajz influenserka Aleks Aspazija (31) izazvala je pravu pometnju tokom nedavne posete Parizu kada je sela u krilo Deda Mrazu, koji je pod njenom težinom od 171 kilogram gotovo izgubio ravnotežu.
Rakuten Viber je najavio partnerstvo sa kompanijom DoubleVerify s ciljem unapređenja transparentnosti, bezbednosti i efikasnosti oglašavanja na svojoj platformi.
Voditeljka Ana Radulović progovorila je o najtežem periodu u ovoj godini, kada je bivša devojka Nenada Marinkovića Gastoza pokrenula priču da postoji njihov intimni snimak.
Pevačica Slađana Mandić otkrila je kako se nije razvela od supruga MMA borca Ajlina Ahmića, ali da su kratko vreme bili razdvojeni i da se kaje jer su deca propatila.
Pevačica Nataša Bekvalac se na početku karijere razmišljala da li uopšte da snimi pesmu "Mali signali", ali je na kraju donela pravu odluku zahvaljujući Marini Tucaković
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar