"Nismo spremni za ono što dolazi iz Rusije!" Hitno upozorenje NATO pakta!
Podeli vest
Prvi čovek NATO pakta Mark Rute upozorio je da Alijansa još uvek nije spremna za sukob sa Rusijom u narednim godinama i da je vreme da počne da se razmišlja ratnički.
"Nismo spremni za ono što nam dolazi za 4 do 5 godina. Vreme je da pređemo na ratničko razmišljanje i da turbo ubrzamo našu odbrambenu proizvodnju, ali i povećamo novac koji trošimo na odbranu", rekao je Rute.
NATO intenzivno prebacuje vojnu tehniku iz evropskih zemalja u Poljsku, izjavio je za RIA Novosti Sergej Lebedev, koordinator proruskog pokreta otpora u Nikolajevu.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski tokom susreta sa izabranim predsednikom Sjedinjenih Američkih Država Donaldom Trampom u Parizu zatražio je bezbednosne garancije, prenosi Bloomberg.
10.12.2024
16:10
Rute je izjavio da su članice NATO-a tokom Hladnog rata trošile više od 3% BDP-a na odbranu i naglasio da će buduća izdvajanja morati biti znatno veća od trenutnog cilja saveza od 2%.
Novoizabrani predsednik Sjedinjenih Američkih država Donald Tramp prisustvovaće večeras svečanom otvaranju renovirane katedrale Notr Dam u Parizu koja je izgorela u strašnom požaru 2019. godine. Trampov dolazak nije slučajan, kao ni činjenica da ga je prvi u zvaničnu posetu posetu pozvao baš predsednik Francuske Emanuel Makron.
Zvanična predstavnica Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova pozvala je Zapad da se pobrine za spasavanje "ostataka" Ukrajine, zaustavljanjem isporuke oružja kijevskom režimu.
07.12.2024
16:15
Rute je izjavio da je trenutna bezbednosna situacija "najgora u mom životu", prenosi Sky News.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija se sprema da se suprotstavi NATO u ratu i mogla bi biti spremna za napad u roku od samo godinu dana od okončanja invazije na Ukrajinu, upozorila je vodeća evropska obaveštajna agencija.
Pobeda u ratu u Ukrajini za ruskog predsednika Vladimira Putina predstavlja "daleki san", ali saveznici moraju da nastave da podržavaju Kijev, izjavio je generalni sekretar NATO Mark Rute.
Generalni sekretar NATO-a Mark Rute ne može da zaštiti propali Severnoatlantski savez, smatra specijalni predstavnik ruskog predsednika za investicije i ekonomsku saradnju sa inostranstvom i direktor Ruskog fonda za direktne investicije Kiril Dmitrijev.
NATO intenzivno prebacuje vojnu tehniku iz evropskih zemalja u Poljsku, izjavio je za RIA Novosti Sergej Lebedev, koordinator proruskog pokreta otpora u Nikolajevu.
Na zgradi mađarskog parlamenta u Budimpešti prvi put od 2004. godine ponovo će biti istaknuta zastava Evropske unije, uz nacionalnu zastavu, saopštio je lider stranke Tisa Peter Mađar.
Društvene mreže gore nakon što se na platformi Iks pojavio skandalozan snimak jednog od učesnika blokada, koji je sve samo ne "student" a koji je u naletu besa izneo niz brutalnih i sramnih uvreda na račun SNS-a i predsednice Narodne skupštine Ane Brnabić.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja oštro je odgovorio Draganu Đilasu na prozivke o neophodnosti provere bezbednosti svega što je SNS gradio.
Troškovi sahrane u Srbiji kreću se i do nekoliko hiljada evra, a ožalošćeni kupci u prodavnicama pogrebne opreme neretko ističu da je smrt za pojedine veoma unosan biznis.
Novica Stanković, nesvakidašnji profesor ikonopisa i tvorac niza čudotvornih ikona, poslednjih pet godina sa porodicom živi i svoja dela stvara u Zrenjaninu
Ulcinjska policija podnela je krivičnu prijavu protiv N.C. iz tog grada nakon što su pretresom prostorija i vozila koje koristi pronađena dva pištolja bez odgovarajuće dokumentacije, saopštila je Uprava policije Crne Gore.
U beogradskom naselju Kaluđerica, u Ulici vojvode Stepe Stepanovića, oko 11.15 časova, dogodila se saobraćajna nezgoda kada je kamion udario u autobusko stajalište.
Državljani Albanije P.N. (28) i N.F. (27) osumnjičeni su da su 24. marta u Tuzima, državljanina Albanije P.P. (37) udarali po glavi i telu i da su ga nožem više puta uboli u grudi i noge, saopšteno je danas iz Uprave policije Crne Gore.
Glumac Miodrag Miki Krstović retko govori o privatnom životu, ali je jednom prilikom odlučio da podeli iskustvo koje mu je, kako kaže, potpuno promenilo pogled na zdravlje.
Naučna istraživanja ukazuju da redovno ispijanje soka od crne zove može imati pozitivan uticaj na varenje, može ubrzati metabolizam i olakšati održavanje telesne težine.
Zavese često deluju čisto, ali u sebi zadržavaju prašinu, mirise i razne čestice iz vazduha. Upravo zato njihovo redovno održavanje ima veći značaj nego što se na prvi pogled čini.
Pevač Peđa Medenica prvi put je demantovao navode rijaliti učesnice Jovane Cvijanović da je sa njim imala aferu, te otkrio kako je to uticalo na njegovu porodicu.
Pevačica Vera Matović prisetila se najtežih životnih trenutka i govorila o tome koliko je težak pevački posao jer se radi čak i nakon porodičnih gubitaka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar