Tramp strepi pred inauguraciju? Pozvao najvećeg suparnika u Vašington, pa se pokajao? (FOTO)
Podeli vest
Za nešto više od mesec dana novoizabrani američki predsednik Donald Tramp zvanično će stupiti na visoku funkciju, ali se spekuliše da predsednik Kine Si Đingping neće prisustvovati, s obzirom na zatgnute odnose SAD prema Kini.
Iako se i dalje ne zna ko će sve prisustvovati ceremoniji polaganja zakletve u Vašingtonu, američki mediji preneli su juče, pozivajući se na neimenovane izvore, da je Donald Tramp na inauguraciju pozvao predsednika Kine Si Đinpinga. Lider republikanaca je pozivnicu kineskom lideru, navodno, uputio još početkom novembra, ubrzo posle ubedljivog trijumfa na izborima. Iz Pekinga nisu komentarisali ove navode.
Stav izabranog predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa prema Volodimiru Zelenskom tokom susreta u Parizu odraz je sličnog ponašanja lidera kijevskog režima prema Trampu tokom njegovog boravka u SAD-u, smatra britanski analitičar Aleksandar Merkuris, koji je to izneo u svom blogu na Jutjubu.
Novoizabrani predsednik SAD Donald Tramp danas je ponovo izneo pohvale na račun italijanske premijerke Đorđe Meloni i nazvao je ''fantasničnom liderkom i osobom''.
12.12.2024
22:30
Sijev dolazak na Kapitol 20. januara mogao bi da bude pod velikim znakom pitanja i zbog Trampovih prvih poteza, a tiču se odnosa SAD prema Kini. Naime, novi šef Bele kuće je među prvim saradnicima u svojoj drugoj administraciji predložio otvorene kritičare Pekinga. Reč je o kongresmenu Majklu Volcu i senatoru sa Floride Marku Rubiju, koje je Tramp nominovao za savetnika za nacionalnu bezbednost i državnog sekretara.
Emisija "Rat uživo" na Informer televiziji bavila se krucijalnim geopolitičkim temama, a ove večeru u fokusu je bio uticaj Zapada na rusko-ukrajinski sukob.
Mađarski premijer Viktor Orban otkrio je da će novoizabrani predsednik SAD Donald Tramp rešiti rat u Ukrajini čim uđe u Belu kuću 20. januara.
12.12.2024
21:30
Lider republikanaca je za buduću ambasadorku SAD u UN imenovao njujoršku kongresmenku Eliz Stefanik, koja je takođe poznata po oštrom stavu prema Kini. Tramp je nedavno Pekingu stao na žulj najavivši da će, čim položi zakletvu, uvesti visoke carine za proizvode iz Kine, sve dok, kako je istakao, ta zemlja ne spreči priliv ilegalnih droga u SAD. Istovremeno, američke vlasti su dale kineskoj kompaniji "Bajt Dens" u čijem je vlasništvu društvena mreža "Tik-Tok" da do 19. januara proda popularnu platformu ili će se suočiti sa zabranom u SAD.
Američki mediji spekulišu da je poziv da prisustvuje Trampovoj inauguraciji dobio i mađarski premijer Viktor Orban, koji se pre par dana sastao sa novim šefom Bele kuće u njegovoj rezidenciji na Floridi. Si-Bi-Es je preneo da Orban još razmišlja da li da ode na Kapitol. Poziv, međutim, nije uputio i šefu Kremlja Vladimiru Putinu, iako je više puta izrazio divljenje ruskom kolegi.
Foto: Tanjug AP
Tramp, istovremeno, namerava da prvog dana predsedničke funkcije uvede više od 25 izvršnih naredbi koje bi mogle da predstavljaju zaokret u američkoj politici posle četvorogodišnje vladavine demokrata. Prema izvorima britanskog Rojtersa, lider republikanaca je rekao svom timu da želi da napravi "veliki udar" prvog dana, kako bi vladavinu započeo većim obimom i brzinom nego tokom prvog mandata.
- Američki narod može računati na to da predsednik Tramp koristi svoju izvršnu moć prvog dana kako bi ispunio obećanja koja im je dao tokom kampanje - rekla je Trampova portparolka Karolajn Livit.
Tramp razmišlja o imenovanju bivšeg ambasadora SAD u Nemačkoj Ričarda Grenela za specijalnog izaslanika za Iran, prenosi Rojters. u međuvremenu, imenovao je bivšu voditeljku Foks njuza Kari Lejk za buduću šeficu vladinog medija "Glas Amerike".
- Kari Lejk će blisko sarađivati sa novim šefom američke Agencije za globalne medije, kako bi se osiguralo da se američke vrednosti i slobode šire u celom svetu pošteno i tačno, za razliku od laži koje šire drugi mediji - naveo je Tramp.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Stav izabranog predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa prema Volodimiru Zelenskom tokom susreta u Parizu odraz je sličnog ponašanja lidera kijevskog režima prema Trampu tokom njegovog boravka u SAD-u, smatra britanski analitičar Aleksandar Merkuris, koji je to izneo u svom blogu na Jutjubu.
Bura zbog smene Igora Božića, sada već bivšeg direktora tajkunske televizije N1, nikako se ne stišava, a osim što su ostali zaposleni zapali u stanje histerije nakon te odluke novih vlasnika Junajted medije, mreže ne prestaju da bruje gde bi udarne pesnice i ovog medija i Nove S mogle da završe ako ih zadesi Božićeva sudbina.
Posada misije Artemis II tokom leta oko Meseca uočila je neobične boje na njegovoj površini, uključujući smeđe tonove i izolovana zelenkasta područja, prenosi Foks njuz.
Na društvenoj mreži Iks, jedan od gledalaca Informer televizije podelio je isečak večerašnjeg izveštavanja našeg reportera Vladimira Savića koji se nalazio ispred tajkunske televizije N1, zbog protesta zaposlenih, a koji je tom prilikom sreo propalog političara Srđana Milivojevića.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je tokom prvog Kolegijuma naše televizije komentarisao situaciju u tajkunskim medijima, gde je nastala prava histerija među zaposlenima zbog dolaska novih vlasnika i direktora Junajted medije, a potom je izneo ponudu za dugogodišnju voditeljku N1 Natašu Miljlović.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
U Nemačkoj tokom Vaskrsa, mir i odmor građana strogo su zaštićeni, pa i naizgled bezazlene stvari, poput pravljenja buke, mogu se kazniti i do 50.000 evra.
Svetska zdravstvena organizacija (SZO) je u jučerašnjem izveštaju istakla da približno 20 odsto slučajeva tuberkuloze u Evropi ostaje nedijagnostikovano ili neprijavljeno, dok je i u Srbiji zabeležen rast.
Ministar odbrane Bratislav Gašić najavio je da bi ponovno uvođenje obaveznog vojnog roka u Srbiji moglo da počne krajem ove ili početkom naredne godine, uz trajanje služenja od 75 dana.
Milan P. (77) koji je danas ranjen u Obrenovcu kada ga je unuk B.P. nožem izbo, a potom ubio njegovu partnerku Mirelu M. (51), zvao je njenu advokaticu i pretio joj smrću.
Roditeljima maloletnog ubice iz Niške Banje koji je 5. oktobra 2023. godine izbo nasmrt svog druga Andreja Simića (13), nastavljeno je danas u Višem sudu u Nišu, a kako navode oni koji znaju šta se dešavalo u sudnici, ponašali su se kao roditelji Koste K.
B.P. (16) izbo je danas u porodičnoj prodavnici dedu Milana P. (77) koji je teško ranjen i njegovu partnerku Mirelu M. (51) koja je preminula na reanimaciji u Domu zdravlja u Obrenovcu. Maloletni krvnik se vratio na mesto zločina, gde je savladan od strane policije.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Stručnjaci objašnjavaju zbog čega nije dobra ideja uklanjati sede vlasi čupanjem, koje posledice to može imati i kako je bolje reagovati kada ih uočite.
Tiramisu spada u one poslastice koje su uvek aktuelne, lagan je, kremast i izuzetno ukusan. Odličan je izbor i za svečane prilike, ali i za trenutke kada želite da sebi i bližnjima priuštite nešto posebno.
Mobilni telefon često ostaje prazan u ključnim trenucima, ostavljajući nas da čekamo pored utičnice, ali postoji pet saveta koji mogu da ubrzaju proces punjenja.
NordVPN je lansirao My Location - besplatan alat koji korisnicima omogućava da u sekundi otkriju svoju stvarnu fizičku lokaciju, kao i virtuelnu lokaciju koju sajtovi prepoznaju kada ih posećuju.
Rijaliti učesnice Maja Marinković i Stanija Dobrojević ušle su u žestok sukob, kada je Stanija zbog uvreda poručila Maji da će njenog oca Takija Marinkovića strpati u zatvor.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar