Tri osobe su poginule, a šest je povređeno u pucnjavi u školi u Viskonsinu, saopštila je policija. Osumnjičeni maloletnik je među mrtvima nakon napada na hrišćansku školu Abundant Life u glavnom gradu države Medisonu.
Tokom popodneva u jednoj privatnoj hrišćanskoj školi u gradu Medisonu u Viskonsinu došlo je do pucnjave, u kojoj je, prema nepotvrđenim informacijama, veliki broj osoba upucan.
16.12.2024
20:40
Ova odluka dolazi nakon što je njegova ministarka finansija, Kristija Frilend, podnela ostavku zbog neslaganja sa Trudoom u vezi s pitanjem američkih carina, što je dodatno oslabilo već nepopularnu vladu.
Frilendova je odbacila Trudov plan o povećanju potrošnje, nazivajući ga političkim trikom koji bi mogao ugroziti sposobnost Kanade da se nosi sa američkim uvoznim carinama od 25 odsto, koje je predložio novoizabrani američki predsednik Donald Tramp.
Ostavka Kristije Frilend (56), koja je istovremeno bila i zamenik premijera, predstavlja jednu od najvećih kriza s kojima se Džastin Trudo suočio otkako je preuzeo vlast u novembru 2015. godine.
Američki zvaničnici su zbog aktivnosti dronova zatvorili na oko četiri sata vazdušni prostor iznad vazduhoplovne baze Rajt-Paterson, jedne od najvažnijih u SAD, naveo je portparol baze, preneli su danas američki mediji.
Nedavni porast misterioznih pojava dronova širom Sjedinjenih Američkih Država ponovo je pokrenuo teoriju zavere poznatu kao „Projekat Plavi zrak“, prema kojoj globalne elite planiraju da lažiraju vanzemaljsku invaziju kako bi uspostavile totalitarnu svetsku vlast.
16.12.2024
10:40
Ovaj potez ostavlja Truda bez ključnog saveznika, a prema trenutnim procenama, mogao bi da se suoči s gubitkom na narednim izborima, koje bi mogle da osvoje opozicione konzervativne stranke.
Džastin Trudo našao se pod pritiskom da podnese ostavku od strane Novih demokrata, manjinske opozicione stranke koja je ranije ove godine povukla svoju bezuslovnu podršku manjinskoj liberalnoj vladi, ali je i dalje pružala podršku premijeru u donošenju određenih zakona u parlamentu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tri osobe su poginule, a šest je povređeno u pucnjavi u školi u Viskonsinu, saopštila je policija. Osumnjičeni maloletnik je među mrtvima nakon napada na hrišćansku školu Abundant Life u glavnom gradu države Medisonu.
Nakon što je izbegla skupštinski odbor za pravosuđe koji je ocenjivao njen petogodišnji rad, Vrhovna javna tužiteljka, Zagorka Dolovac je sutradan spremno otputovala u Hag.
Promenu strategije nacionalne bezbednosti administracije američkog predsednika Donalda Trampa, koja više ne naziva Rusiju "direktnom pretnjom" i čak poziva na saradnju sa Moskvom u oblasti strateške stabilnosti, Kremlj smatra pozitivnim korakom, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Policijska uprava za grad Beograd saopštava da su 5. decembra, u Beogradu, od 11.50 do 12.08 časova uspostavljene neprijavljene blokade na 18 lokacija, od čega je na 17 lokacija bio blokiran saobraćaj.
Milivoj Bešlin, blokader koji tvrdi da su Srbi genocidni, prestavio je Vojvodinu kao nezavisnu državu, a potom predsednika Srbije Alekdandra Vučića uporedio sa Adolfom Hitlerom.
Tajkun Dragan Đilas, politička luzer, posle tačno sedam dana od izbornog debakla na lokalnim izborima u Mionici na kojima je njegova SSP osvojila 1,4 odsto, konačno se oglasio o ovom temi.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
U susret novogodišnjim i božićnim praznicima većina Srba uveliko planira svoje zimovanje, a sudeći po popunjenim kapacitetima u našoj državi, čini se da najpre biraju domaće planine.
U Srbiji danas oblačno i hladno, mestimično sa kišom, na visokim planinama kratkotrajno i sa slabim snegom, i s najnižom temperaturom od tri do šest, a najvišom od sedam do 10 stepeni.
Policija u Beogradu, sinoć je uhapsila Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), za kojima su bile raspisane međunarodne poternice NCB Interpola Podgorica.
Jelena J. (22) sa Zlatibora preminula je juče u 10.40 časova u Beogradu, nakon što se mesec dana borila za život, posle naizgled rutinske operacije vađenja umnjaka u jednoj stomatološkoj klinici u Užicu.
Sinoć oko 21 čas u poznatom restoranu na Novom Beogradu upucan je navijač Partizana N.K. (30) dok je sedeo za stolom sa bivšim vođom navijačke grupe "Zabranjeni" Nenadom Alajbegovićem Alibegom.
Policijski službenici Regionalnog centra granične policije "Centar" su na graničnom prelazu Aerodrom Podgorica, prilikom pokušaja izlaska iz Crne Gore, kontrolisali rusku državljanku M.S. (57).
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Nikolina Kovačević, koja je pre tranzicije bila poznata kao Njegoš, otvoreno govori o tome koliko je pogađaju negativni komentari upućeni trans osobama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar