Oglasio se Medvedev! Otkrio šokantne detalje o ubistvu Kirilova, pa najavio čistku!
Podeli vest
Ruske bezbednosne snage treba da urade sve da pronađu ubice načelnika Snaga za radijacijsku, hemijsku i biološku zaštitu Igora Kirilova i likvidiraju nalogodavce, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Medvedev je održao sastanak o zaključivanju državnih ugovora u sferi vojno-industrijskog kompleksa za 2025. godinu.
Igor Kirilov, visokorangirani ruski general, kojeg je Ukrajina tražila zbog navodnog korišćenja hemijskog oružja, ubijen je u eksploziji u Moskvi, samo sedam kilometara jugoistočno od Kremlja, saopštio je ruski Istražni komitet.
Snaga paklene naprave koja je danas eksplodirala u Moskvi i usmrtila ruskog generala Igora Kirilova odgovara jačini većoj od jednog kilograma TNT-a, rekli su Tassu organi za sprovođenje zakona.
17.12.2024
16:24
Prisutni su minutom ćutanja odali poštu poginulom načelniku.
- Bezbednosne snage treba da pronađu ubice Kirilova u Rusiji. I treba da se uradi sve da se likvidiraju nalogodavci koji se nalaze u Kijevu. Zna se ko su nalogodavci. To je vojno-političko rukovodstvo Ukrajine - rekao je Medvedev.
Kako je dodao, kijevski režim je sam priznao da je organizovao teroristički napad na Kirilova.
Vojno-političko rukovodstvo Ukrajine očekuje neminovna odmazda zbog ubistva generala Igora Kirilova, rekao je zamenik generalnog sekretara Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev.
Na društvenim mrežama objavljen je snimak trenutka eksplozije koja se dogodila juče u ranim jutarnjim satima na Rjazanskom prospektu u Moskvi, a u kojoj su poginuli general-potpukovnik Igor Kirilov, načelnik snaga za radijacionu, hemijsku i biološku zaštitu (RHB zaštita) Oružanih snaga Ruske Federacije i njegov pomoćnik.
17.12.2024
10:10
„Svima je jasno šta se dogodilo i šta treba da se uradi. Iako je istraga tek počela, naši neprijatelji su požurili da objave informacije o svojoj umešanosti“, istakao je Medvedev.
Takođe je napomenuo da je Kirilov bio odan svojoj dužnosti, te da su ga svi poznavali kao dobrog profesionalca i odgovornog čoveka.
Medvedev je istakao da ni u kojem slučaju ne treba oslabiti pritisak na kijevski režim, uključujući rad vojno-industrijskog kompleksa Rusije.
U međuvremenu je zamenik stalnog predstavnika Rusije u UN Dmitrij Poljanski rekao da će Rusija tokom sednice SB UN o Ukrajini 20. decembra sigurno pokrenuti pitanje terorističkog napada na generala Kirilova.
- Odgovorni za taj zločin treba da budu kažnjeni po zasluzi i da se suoče sa nedvosmislenom osudom čitave međunarodne zajednice - rekao je Poljanski.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Posledice izjava američkog predsednika Donalda Trampa o nuklearnim testiranjima su neizbežne: Rusija će biti primorana da proceni svrsishodnost sprovođenja svojih nuklearnih proba u punom obimu, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Igor Kirilov, visokorangirani ruski general, kojeg je Ukrajina tražila zbog navodnog korišćenja hemijskog oružja, ubijen je u eksploziji u Moskvi, samo sedam kilometara jugoistočno od Kremlja, saopštio je ruski Istražni komitet.
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Blokader Zoran Đajić pokušao je da diskredituje predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a zatim je pozvao na nasilno rušenje vlasti po recptu od 5. oktobra 2000. godine.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić uputio je oštru kritiku blokaderskom pokretu, upozorivši da retorika kojom se služe opasno klizi ka istorijskim obrascima najmračnijih režima 20. veka.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Prema izveštaju Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije, kišnih padavina biće sve do nedelje, a olujni udari očekuju se danas na jugu Banata i u donjem Podunavlju.
Alija Balijagić bio je u uračunljiv u trenutku kada je izvršio dvostruko ubistvo u Sokocu kod Bijelog Polja, navodi se u nalazu nakon izvršenog pregleda psihologa Nataše Vuković i specijaliste psihijatrije dr Mirjane Varagić, koji je pročitan juče u nastavku suđenja Balijagiću u Višem sudu u Bijelom Polju.
Tokom četvrtog dana suđenja Brajanu Volšu kome se tereti da je počinio brutalan zločin nad suprugom, inače Beograđankom Anom Volš, svedočio je Vilijam Fastou koji je priznao da je da bio Anin ljubavnik.
Glumac Kijanu Rivs, koji u filmu "Matriks" tumači glavnog junaka Nea, potvrdio da je spreman da ponovo obuče crni mantil i snimi nastavak popularne sage.
Evropska radiodifuzna unija (EBU) potvrdila je učešće Izraela na Evroviziji 2026. nakon čega su usledile burne reakcije širom Evrope i prve zvanične najave bojkota.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
Zlatni retriver osvojio je srce TikToka svojom nežnom, ali upornom rutinom. Svake večeri u devet sati podseća ukućane i goste da je vreme za spavanje, držeći u ustima svoju omiljenu igračku.
Džej Ramadanovski preminuo je pre pet godina, a violinista Željko Stefanović Paganini često posećuje pevačev grob i svira za dušu legendarnog Dorćolca.
Bivši rijaliti učesnik Vladimir Tomović nije mogao da pređe granicu Srbije i Crne Gore jer sa sobom nije imao lična dokumenta zbog čega je zamolio za pomoć.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar