Sud u francuskom gradu Avinjonu proglasio je danas krivim svih 50 muškaraca koji su optuženi za silovanje Žizel Peliko, koju je bivši suprug drogirao i podvodio, i osudio ih na kazne zatvora u trajanju od tri do 15 godina zatvora.
Izrečene kazne su manje nego što je tužilaštvo tražilo, zahtevajući od četiri do 18 godina zatvora za pomenute muškarce, prenosi televizija BFM.
Kazne koje je sud danas izrekao za 50 optuženih muškaraca većinom su manje od deset godina zatvora.
Žizel Peliko, koja danas ima 72 godine, izjavila je nakon presude da poštuje sud i njegovu odluku i tom prilikom zahvalila svima koji su je podržavali.
- Htela bih da izrazim podršku za sve žrtve seksualnog nasilja. Delimo istu borbu - navela je Peliko.
Kako je rekla, suđenje je za nju predstavljalo veoma bolno i teško iskustvo.
Peliko je rekla i da je mislila ne svoje unuke i na to šta su oni sve morali da istrpe tokom tromesečnih saslušanja.
- Ovu bitku sam vodila i za njih - rekla je.
Ranije danas, sud u Avinjonu proglasio je Dominika Pelikoa, koji je optužen da je godinama drogirao i podvodio svoju bivšu suprugu Žizel, krivim po svim tačkama optužnice i osudio ga na 20 godina zatvora - maksimalnu kaznu za zlodela koja je počinio.
On je prethodno pred sudom priznao da je kriv za optužbe za koje se tereti i zatražio oprost od svoje porodice.
Ko su osuđeni za silovanje Žizel Peliko?
Siril Delvil (54), otac i mesar po struci, proglašen je krivim za teško silovanje Žizel u njenoj kući u septembru 2019. Osuđen je na 8 godina. On je priznao silovanje na sudu, navodeći da je tek kasnije shvatio da nije dobio Žizelin pristanak, već samo njenog "upornog" muža.
Lionel Rodrigez (44), radnik u lokalnom supermarketu u Karpantri i otac troje dece, proglašen je krivim za teško silovanje i osuđen na 8 godina. On je ranije priznao na sudu da je silovao Žizel 2. decembra 2018, ali da nije imao tu nameru i da je “trebao da ode kad je video da je ona u nesvesti”. Na sudu je navedeno da je Dominik prethodno odveo Žizel u kupovinu u taj supermarket kako bi Lionel mogao prvo da je vidi. U istom supermarketu je Dominik Peliko uhvaćen kako snima žene ispod suknji 2020.
Žak Kubo (72), bivši vatrogasac koji je radio i kao kamiondžija i držao piceriju, otac dvoje dece, proglašen je krivim za teško silovanje Žizel i osuđen na 5 godina. On je ranije porekao silovanje na sudu. Rekao je da je bio “naivan”, da je mislio da je u pitanju igra i da će se Žizel probuditi. Priznao je da je dodirivao Žizel ali da je nije silovao.
Žan-Pjer Marešal (63), bivši kamiondžija, proglašen je krivim za pokušaj silovanja i teško silovanje i drogiranje svoje supruge. Osuđen je na 12 godina. On nije bio optužen za silovanje Žizel, već za korišćenje iste “tehnike” drogiranja i silovanja na sopstvenoj ženi i da je organizovao da je on i Dominik Peliko siluju zajedno. On je na sudu opisan kao Pelikoov “učenik”. Silovanja Žan-Pjerove žene – ukupno 12 – dogodila su se od 2015-2020. Žan-Pjer je na sudu priznao optužbe. Dominik je takođe priznao da je silovao Žan-Pjerovu ženu nekoliko puta i da žali zbog toga.
Vojnik Žoan Kavai (26) najmlađi kojem se sudilo, proglašen je krivim za teško silovanje i osuđen na 10 godina. On je imao 22 godine u vreme silovanja Žizel tokom dva odvojena dolaska u njenu kuću 2019. i 2020. Žoan je rekao sudu da je on “silovatelj jer zakon kaže tako”, ali da nije imao nameru da je siluje i da tada “nije znao šta je pristanak”.
Uge Malago (39), keramičar i otac dvoje dece, proglašen je krivim za teško silovanje Žizel u oktobru 2019. Osuđen je na 5 godina. On je porekao optužbe. Rekao je da nije znao da je Žizel bila drogirana i da nije gledao njeno lice već samo telo. Njegova bivša devojka Emili rekla je sudu da se plaši da je i nju drogirao i silovao.
Husametin Dogan (43), otac poreklom iz Turske, proglašen je krivim za teško silovanje Žizel u junu 2019. On je porekao optužbe na sudu ali je priznao da je Žizel “izgledala mrtvo”, ali da je mislio da je u pitanju igra i da se ona pretvara. Osuđen je na 9 godina.
Fabijen Soton (39), proglašen je krivim za teško silovanje Žizel i osuđen na 11 godina. On ima 16 prethodnih presuda zbog pljački, trgovine drogom, nasilja u porodici i seksualnog napada na maloletno lice, priznao je optužbe za silovanje Žizel u avgustu 2018, ali je rekao da nije otišao u njenu kuću sa takvom namerom. Rekao je da nije bio zainteresovan za scenario u kojem je žena onesvešćena jer “voli da ih čuje kako vrište”. Izvinuo se Žizel na sudu.
Među osuđenima su Matje Dartus (53), Andi Rodrigez (37), Simon Mikinez (42), Tijeri Postat (61), Kristijan Leskol, koji je dobio 9 godina, Nikolas Fransoa koji je osuđen na 8 godina i zabranjen mu je rad sa decom na više godina, Boris Molin – 8 godina, Filip Lelo – 5 godina, Žozef Koko – 3 godine, Nizah Hamida – 10 godina, Sajfedin Gabi – 3 godine, Roman Vandevel – 15 godina, Ludovih Blemo – 7 godina, Sedrik Graso – 12 godina, Sendrik Venzin – 9 godina.
Dominik Peliko (72), koji je sa još pedesetoricom optužen za silovanje njegove supruge Žizle Peliko, osuđen je na maksimalnih 20 godina zatvora nakon što je proglašen krivim po svim tačkama optužnice.
Ukoliko se bude dobro vladao, bivši francuski predsednik Nikola Sarkozi moći će da traži smanjenje kazne nošenja nanogvice sa godinu dana na šest meseci.
Liderka francuske desničarske stranke Nacionalno okupljanje (RN) Marin Le Pen izjavila je danas da se priprema za vanredne predsedničke izbore, uverena da je vreme predsednika Emanuela Makrona na toj funkciji "gotovo isteklo".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dominik Peliko (72), koji je sa još pedesetoricom optužen za silovanje njegove supruge Žizle Peliko, osuđen je na maksimalnih 20 godina zatvora nakon što je proglašen krivim po svim tačkama optužnice.
Moćne poruke predsednika Srbije Aleksandra Vučića odjeknule su u čitavom svetu nakon što je uticajni američki medij Foks njuz (Fox news) danas objavio njegov autorski tekst.
Petar Đurić, blokader sa dna kace poznatiji kao lider u pokušaju minornog pokreta Ćale ovo je za tebe, priznao je da je pun kao brod, da od politikanstva masno zarađuje, ali i da je u kontaktu sa narko-dilerima.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do šokantnih informacija u vezi sa blokaderskim protestom koji je zakazan za sutra, na beogradskom trgu Slavija.
Administracija Donalda Trampa mogla bi uskoro da imenuje penzionisanog brigadnog generala Ronalda Džonsona za novog ambasadora SAD u Bosni i Hercegovini.
Vladimir Gajić, advokat i političar gostovao je u emisiji ''Bez cenzure'' u kojoj je govorio o tzv. studentskoj listi i temama od nacionalnog značaja na koje blokaderi nemaju jasne odgovore.
Kompanija MOL dobila je dodatne dve nedelje za završetak pregovora sa ruskim Gazpromnjeft o kupovini ruskog udela u NIS, odnosno do 6. juna, saopštila je ministarka rudarstva i energetike Srbije Dubravka Đedović Handanović.
Kompanija Ekspo 2027 saopštila je danas da su sproveli otvoreni međunarodni postupak javne nabavke za usluge globalne PR agencije, čiji je cilj međunarodna promocija specijalizovane izložbe Ekspo 2027 na ključnim svetskim tržištima, ali i Beograda i Srbije kao domaćina, na globalnoj sceni.
Pripadnici UKP, forenzičari, inspektori iz Odeljenja za tehniku u prisustvu nadležnog tužioca iz VJT u Beogradu nastavili su sa uviđajem i pretresom u "restoranu 27" na Senjaku u cilju otkrivanja novih materijalnih dokaza i rasvetljavanja svih okolnosti teškog ubistva Aleksandra Nešovića Baje.
Vojislav Škrbić, poznatiji kao Voja iz Kaća, ubijen je 22. maja 2014. godine, ispred novosadskog kafića "Gondola", a tom prilikom je ranjen Todor Tucakov (39).
Na pružnom prelazu na izlasku iz Kučeva, kod sela Neresnica, oko 21 sat dogodila se saobraćajna nesreća u kojoj je S. L. (27) iz sela Gložana, džipom naleteo na teretni voz.
Velimir Bata Živojinović je od uloge u filmu "Valter brani Sarajevo" (1972) zaradio 4.800 dolara, što je u to vreme bilo jednako sa 53 prosečnih srpskih plata.
Glumac Slaviša Čurović dobio je niz uvreda i pretnji smrću na Fejsbuk profilu zato što je podelio stavove o referendumu 21. maja 2006. godine i nezavisnosti Crne Gore, koji su su suprotni crnogorskim ekstremistima.
Tokom nedelje od 25. do 31. maja 2026. godine, naglašava se period pojačanih emocija i introspektivne energije, a evo šta će vašem horoskopskom znaku to doneti.
Na crvenom tepihu prestižne "amfAR Gala Cannes" pojavila se manekenka Hajdi Klum i još jednom potvrdila zašto važi za jednu od najhrabrijih ikona stila u Kanu.
Tanka kosa ne mora da bude problem ako znate kako pravilno da je negujete i stilizujete. Uz odgovarajuću frizuru, lagane preparate i nekoliko jednostavnih trikova, čak i ona može izgledati gušće i mnogo raskošnije.
Devedesete su bile vreme velikih hitova i izvođača koji su obeležili jednu eru. Danas, njihove sudbine izgledaju potpuno drugačije - od povlačenja iz javnosti do novih karijera.
Voditeljka Jovana Jeremić ponovo je privukla veliku pažnju javnosti nakon što je na društvenim mrežama objavila fotografiju sa dečkomom Milošem Stojanovićem Tigrom, nastalu u jednom spa centru.
Denseri Gagi Đogani i pevač Ivan Gavrilović za Informer otvorili su dušu o svojim životima, te se Gavrilović tom priikom dotakao i pomirenja sa suprugom Marinom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar