Ruski vojnik spasao je britanskog plaćenika Oružanih snaga Ukrajine Hejdena Dejvisa u zoni specijalne vojne operacije (SVO) tokom granatiranja kod Dzeržinska (ukrajinski naziv - Toreck) u DNR. Britanac je o tome govorio u video-snimku objavljenom na telegram kanalu Solovjov LIVE.
Dejvis je rekao da ga je ranio ukrajinski dron. Britanac se nekoliko nedelja krio u zemunici, samo povremeno izlazeći po hranu. Jednom, tokom takvog naleta, počelo je teško granatiranje i plaćenik je utrčao u zgradu, gde je video ruskog vojnika.
- Čuo sam eksplozije i utrčao pravo u zgradu. Video sam drugog tipa. Bio je sav bez daha. Momak je viknuo: "Brže, evo!" Iz uniforme sam shvatio da je Rus. Bukvalno me je odneo na bezbedno mesto kada su dronovi i artiljerija počeli da nas napadaju - ispričao je Dejvis.
Britanac je pozvao strane plaćenike da ne dolaze u Ukrajinu, jer ih tamo ne čeka ništa osim smrti.
Pojašnjava se da je Dejvis iz Sautemptona. Služio je u vojsci Ujedinjenog Kraljevstva kao ATGM operater, ali je odatle proteran zbog upotrebe droge. Čovek je potom otišao u Ukrajinu, gde je zarobljen i predao se. Sada će njegovu sudbinu odrediti sud.
Supruga bivšeg sirijskog predsednika Bašara al Asada, Asma, koja boluje od leukemije, neće moći da ode u Veliku Britaniju na lečenje pošto joj je istekao pasoš, preneli su danas britanski mediji.
Ministarstvo spoljnih poslova Velike Britanije saopštilo je da albanski trgovci ljudima putem društvenih mreža nude migrantima prevoz opasnim krijumčarskim rutama malim brodovima u ovu zemlju i upozorilo da ih čeka stroga kazna.
Irski novinar Čej Bouz izrazio je svoje zaprepašćenje povodom nastojanja britanskog premijera Kira Starmera da se otvoreno suprotstavi Rusiji, dok istovremeno ignoriše unutrašnje probleme u Velikoj Britaniji.
Britanski premijer Kir Starmer predložio je radikalno rešenje za popunu personala Oružanih snaga Ukrajine. On je uveren da se instruktori mogu poslati u pomoć Zelenskom, pošto sada Kijev nije u stanju da regrutuje potreban broj regruta među samim Ukrajincima! Ruski predsednik Vladimir Putin je jasno stavio do znanja da njegovo strpljenje ima granice i da bi zemlje koje šalju svoje vojnike u Ukrajinu mogle biti brutalno kažnjene!
Novoizabrani predsednik SAD Donald Tramp izjavio je u subotu da je izabrao Marka Berneta, producenta njegovog dugogodišnjeg rijaliti televizijskog šoua "Šegrt", za specijalnog izaslanika nove američke administracije u Velikoj Britaniji.
- Smatram da nisam samo sačuvao Rusiju, već da smo se izvukli sa ruba propasti - rekao je ruski predsednik Vladimir Putin, odgovarajući na pitanje novinara BBC-a da li je spreman da se pomiri sa realnošću, ili i dalje misli da je preporodio Rusiju.
Stav lista Tajms, koji je ubistvo ruskog general-potpukovnika Igora Kirilova nazvao "legitimnim činom" dopušta analogan pristup Moskve zvaničnicima NATO-a i njihovim saučesnicima, uključujući same novinare ovog britanskog lista, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Supruga bivšeg sirijskog predsednika Bašara al Asada, Asma, koja boluje od leukemije, neće moći da ode u Veliku Britaniju na lečenje pošto joj je istekao pasoš, preneli su danas britanski mediji.
Predsednik Kazahstana Kasim-Žomart Tokajev izjavio je pred predsednikom Rusije Vladimirom Putinom da je vreme za zamrzavanje sukoba u Ukrajini i pokretanje novih pregovora po modelu „istanbulske formule 2.0“.
Posle udara na ruski sektor goriva, ukrajinski dronovi prešli su na logističke centre i skladišta internet-trgovine, sa ciljem da izazovu poremećaje u snabdevanju, gubitke privrede i rast nezadovoljstva među građanima i preduzetnicima, ocenjuju ruski komentatori.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) priveli su blokadera Miroslava Filipovića zvanog Fiki iz Loznice nakon što su ga pronašli na adresi na kojoj je prijavljen, saznaje Informer.
Dragan J. Vučićević urnisao je u jednoj rečenici poznatog NATO lobistu, vatrenog zagovornika nezavisnosti lažne države Kosovo i Kurtijevog poslušnika, Naima Lea Beširija, koji je kao miljenik tajkunskih medija za antisrpsku Novu S pokušao da bude duhovit, pa spomenuo i glavnog urednika Informera.
Poznati advokat i poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Vladimir Đukanović otkrio je na društvenij mreži Iks šta mu je jedino važno kada je u pitanju Srbija.
Više od 3.260 zaposlenih suočeno je sa neizvesnom budućnošću nakon što je nemački proizvođač baterija Varta, koji posluje duže od 130 godina, potvrdio da je započeo postupak zaštite od bankrota.
Država je najavila novi paket pomoći građanima, koji obuhvata penzionere, korisnike socijalnih davanja, porodice sa decom, borce, ali i sve punoletne građane.
"Suzuki svift" važi za jedan od najdugovečnijih gradskih automobila na tržištu, a nova generacija sa blagim hibridnim sistemom donosi 82 KS i promišljenu kombinaciju ekonomičnosti i stila.
Tragedija koja se u četvrtak dogodila u Bugarskoj, u blizini sela Černiče, kada je u stravičnom lančanom sudaru poginula Boranka Tatjana Ilić (54), zavila je Bor u crno.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se 19. jula kod Gadžinog Hana, kada su se sudarili automobil "škoda" i kamion "zastava" koji je bio natovaren drvima za ogrev. U nesreći je poginula ženska osoba, dok su tri osobe povređene, među kojima je i dete. Prve informacije ukazuju da je do nesreće došlo najverovatnije zbog neprilagođene brzine.
Službenici Odeljenja bezbednosti Ulcinj su, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Ulcinju, lišili slobode sedamnaestogodišnjeg maloletnika iz Podgorice, povratnika u izvršenju krivičnih dela, zbog sumnje da je na području Ulcinja izvršio krivična dela teška krađa i teška krađa u pokušaju.
Odbegli vođa "kavačkog" klana Radoje Zvicer osuđen je na 40 godina zatvora u Crnoj Gori zbog organizovanja kriminalne organizacije, a izvor blizak crnogorskom pravosuđu objašnjava da se ređaju presude, a pomaka u pronalasku osuđenog nema, niti se o tome javno govori, jer su se po svemu sudeći pravosudni organi uplašili Zvicera.
Policijski službenici Policijske stanice Metković završili su kriminalističku istragu protiv dvojice državljana Bosne i Hercegovine, starosti 48 i 63 godine, zbog sumnje da su učestvovali u prevari.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Od paničnog straha od gubitka erekcije i ženskog tela, pa sve do straha od poljupca i dodira, stručnjaci otkrivaju koje skrivene anksioznosti uništavaju intimni život i kako se sa njima izboriti.
Pevačica Ana Bekuta u ekskluzivnom intervjuu za Informer progovorila je o sećanjima na pokojnog supruga Milutina Mrkonjića, povlačenju iz javnosti, ali i podršci koju pruža koleginicama sa javne scene.
Maja Marinković žestoko je uzvratila Danilu Dači Virijeviću, nakon što je on sa podsmehom komentarisao snimak njenog oca Radomira Takija Marinkovića koji je nastao na buvljaku.
Razvodi na estradnoj sceni postali su sve učestalija pojava, a jedan od najčešće pominjanih razloga za kraj brojnih brakova jesu prevare i narušeno poverenje među partnerima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.