Osuđenik na izdržavanju kazne u zatvoru Arl koji je danas oteo pet pripadnika zatvorskog osoblja, oslobodio je taoce i predao se policiji, preneli su francuski mediji navodeći da niko nije povređen tokom višečasovne drame.
- Otmičar iz centralnog zatvora u Arlu je upravo uhapšen. Nema povređenih. Hvala timovima zatvorske administracije i policajcima iz specijalne, interventne taktičke policijske jedinice na njihovoj intervenciji - objavio je na svom X nalogu francuski ministar pravde Žerald Dermanin, prenosi portal BFM TV Marselj Provansa.
Lokalni prefekt policije Pjer-Eduar Kolije potvrdio je da se "sve dobro završilo" nakon petosatne pregovaračke operacije.
- Naš prioritet bila je bezbednost talaca. Otmica se dogodila zbog želje zatvorenika da izađe iz zatvora - rekao je Kolije, objašnjavajući da su dugotrajni pregovori bili prioritet, naročito jer je zatvorenik bio naoružan hladnim oružjem koje je sam napravio.
Iako je zatvorenik prvobitno predstavljen kao psihički nestabilan, tužilac iz Taraskona, Loren Gimbo, objašnjava da trenutno ne postoje indicije da je otmičar imao "psihotični napad" u trenutku kada je preduzeo akciju.
Zatvorenik-otmičar star je 37 godina, rodom je iz Gvajane, osuđen je zbog silovanja pod pretnjom oružjem i trebalo je da izađe iz zatvora 2031. godine.
Nakon oslobađanja, taoci su prošli medicinski pregled.
Lider francuske partije "Patriote" Florijan Filipo kritikovao je francuskog predsednika Emanuela Makrona zbog raspada novoformirane 155. mehanizovane brigade ukrajinske vojske, obučavane u Francuskoj!
Osuđenik koji izdržava kaznu u zatvoru u Arlu, zarobio je i drži kao taoce nekoliko pripadnika zatvorskog osoblja, preneli su danas francuski mediji navodeći da se interventne jedinice policije spremne da intervenišu.
Poverenje Francuza u predsednika Emanuela Makrona palo je na najniži nivo od protesta "žutih prsluka", pokazuje anketa koju je sprovela agencija za istraživanje javnog mnjenja Toluna Haris Interaktiv za televiziju LCI.
Ruski ministar Lavrov je ''patološki lažov, koji širi neistine o francuskom pozivu Moskvi na dijalog o ratu u Ukrajini bez učešća Kijeva", kaže potparol ukrajinskog Ministarstva spoljnih poslova Georgij Tihi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lider francuske partije "Patriote" Florijan Filipo kritikovao je francuskog predsednika Emanuela Makrona zbog raspada novoformirane 155. mehanizovane brigade ukrajinske vojske, obučavane u Francuskoj!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao je ekskluzivni intrevju za čuvenu britansku medijsku kuću Fajnenšel tajms (FT) i u njemu poslao važne i direktne poruke Vašingtonu i Briselu.
Premijer Bugarske Rumen Radev objavio je u Parizu da njegova zemlja više neće biti deo takozvane „koalicije voljnih“, grupe država koja zagovara nastavak vojne i finansijske podrške Ukrajini.
Nakon što je sudija oslobodila Ljiljanu Bralović zbog jezivih pretnji, vođa blokadera Stojan Marković I vlasnik portala Ozon pres- otvoreno poručuje da će biti „jahanja, katrana i perja“, dok novinara Dejana Vukelića upoređuje sa Hitlerom i targetira na najprizemnijoj nacionalnoj osnovi.
Predsednik Vučić se oglasio na svom zvaničnom Instagram nalogu gde je podelio emotivan i premoćan video-snimak koji je za samo nekoliko minuta zapalio društvene mreže i podigao celu naciju na noge.
Blokaderi su po ko zna koji put doživeli neviđenu blamažu kada su danas tokom svečane vojne parade u Parizu u Francuskoj pokušali da na društvenim mrežama ismeju predsednika Srbije Aleksandra Vučića, međutim, jedino što im je pošlo za rukom jeste da ispadnu glupi, neobavešteni i maliciozni.
Najnoviji skandal u redovima takozvanih blokadera desio se u Užicu, gde je izbio brutalan sukob i opšta svađa oko toga ko će uzeti pare i preuzeti zasluge za propale proteste.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić napravila je totalni profesionalni i politički nokaut na društvenoj mreži Iks, gde je bukvalno obrisala pod sa liderom opozicionih lešinara Draganom Đilasom.
Sveštenik Goran Panjkov objasnio je pravila o uzajamnom kumstvu u crkvenom pravu, razrešivši večitu pravoslavnu dilemu o vraćanju kumstva. Crva to ne brani, ali i ne blagosilja.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je sa predstavnicima Svetske banke o ovom gasnom programu vrednom milijardu evra!
Od sutra, 15. jula, pa do 24. jula, doći će do promene u radu linija javnog gradskog prevoza na Voždovcu zbog izvođenja radova na rekonstrukciji vodovodne mreže u Husovoj ulici.
Kompanija NIS je po deseti put otvorila vrata za polaznike programa stručne prakse „NIS Calling”, namenjenog mladima koji žele da steknu prvo radno iskustvo i razviju profesionalne veštine u jednom od najvećih energetskih sistema u regionu.
Pred Posebnim odaljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu saslušan je pripadnik Službe za borbu protiv organizovanog kriminala MUP RS D.G. (40) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo Zloupotreba službenog položaja.
Selo kod Niša u kom je živela Jovana S. (21) koja je prekjuče poginula u teškoj saobraćajnoj nesreći na putu Nikšić-Kotor u Crnoj Gori, dok se mini-busom vraćala iz manastira Ostrog, obavijeno je tugom zbog njenog preranog odlaska.
Saobraćajna policija u Nišu tokom prvog dana sedme centralne akcije pojačane kontrole saobraćaja otkrila je i sankcionisala ukupno 372 saobraćajna prekršaja, od kojih se čak 216 odnosilo na prekoračenje dozvoljene brzine.
Policija u Novom Sadu je, efikasnim operativni radom, rasvetlila krivično delo izazivanje opšte opasnosti i uhapsila osumnjičenog S. B. (35) iz tog grada.
Raskošni kostimi i verna rekonstrukcija mode iz 1877. godine u hit seriji "Tajne malog grada" ostavljaju bez daha gledaoce koji je prate svake večeri na Informer TV.
Znate li koje su najčešće osobine ljudi rođenih u jednom od najtoplijih meseci u godini? Opuštenost i vedrina leta kao da su zapisani u njihovim genima, a ovih šest osobina čini ih veoma posebnim.
Među brojnim vrstama biljaka, neke imaju neverovatne sposobnosti koje su mnogo više od običnog cvetanja. Na primer, neke čak mogu i da rashlade prostor u kome se nalaze.
Reper Adnan Nikšić, poznatiji kao Sajfer izgovorio je sudbonosno "da" dugogodišnjoj partnerki Lejli, sa kojom je bio u vanbračnoj zajednici više od pet godina.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.