Preokret u Ukrajini! Ruske bombe doletele na neočekivano mesto: Za skoro tri godine rata ovako nešto se nije dogodilo!
Podeli vest
Ruske Vazdušno-kosmičke snage (VKS) započele su masovne vazdušne udare vođenim bombama FAB sa UMPK modulima na ciljeve u Dnjepropetrovskoj oblasti, saopštavaju ukrajinski izvori. Ovakvi napadi ranije nisu bili zabeleženi iz pravca Donbasa, što ukazuje na značajne promene na liniji fronta.
Prema podacima iz ukrajinskih vojnih izvora, bombardovanje ovog regiona postalo je moguće nakon što su ruske snage napredovale i približile se Dnjepropetrovskoj oblasti sa istoka, konkretno iz pravca Pokrovsk-Kurahovo. FAB bombe sa UMPK modulima omogućavaju precizne udare sa udaljenosti od 50 do 70 kilometara, u zavisnosti od verzije, čime ruska avijacija može dejstvovati bez ulaska u zonu dejstva ukrajinske protivvazdušne odbrane.
Veliki deo ukrajinske odbrane u Donbasu nalazi se u kritičnom stanju, jer čak 30% linije fronta ima ozbiljne slabosti, upozorava bivši komandant 53. brigade OSU Anatolij Kozel.
Administracija predsednika Džoa Bajdena bila je upoznata sa ukrajinskim planovima za asimetrični rat protiv Rusije, ali tajne operacije nisu bile predočene ni američkom Kongresu ni javnosti, tvrdi britanski analitičar Aleksandar Merkuris.
Nemački vojni analitičar Julijan Repke, koji piše za list Bild, upozorava da su ruske trupe na samo sedam kilometara od granice Dnjepropetrovske oblasti, otvarajući mogućnost širenja borbenih dejstava na teritorije koje do sada nisu bile direktno pogođene ratom.
Umesto direktnog napada na Pokrovsk, ključni grad na jugozapadu Donjecke oblasti, ruske snage primenjuju taktiku bočnih manevara, zaobilazeći grad sa juga kako bi presekle komunikacione i logističke pravce ukrajinske vojske.
Ruski lovac pete generacije Su-57 postigao je tražene karakteristike, postavši „čistokrvni konj“, izjavio je ruskim medijima glavni pilot Konstruktorskog biroa „Suhoj“ Sergej Bogdan.
Ako ruske trupe probiju preostale ukrajinske linije odbrane kod Pokrovska, Dnjepropetrovska oblast mogla bi postati sledeće poprište borbi, što bi bio prvi ozbiljan prodor Rusije u centralne delove Ukrajine.
Repke ističe da trenutni pravac ruskog napredovanja vodi direktno ka Dnjepru, jednom od najvažnijih gradova i industrijskih centara Ukrajine.
Naslov članka u Bildu, "Putinovo napredovanje pred vratima centralne Ukrajine", odražava rastuću zabrinutost zapadnih analitičara, koji upozoravaju da bi ruska strategija mogla preokrenuti situaciju na frontu u korist Moskve.
Zauzimanjem Pokrovska i potencijalnim prodorom ka Dnjepropetrovsku, Rusija bi stekla ključnu stratešku prednost, jer bi presekla ukrajinske logističke linije i otvorila put za dalja napredovanja ka unutrašnjosti Ukrajine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Trojica ukrajinskih vojnih regrutera privedena su u gradu Dnjepru zbog sumnje da su tokom pokušaja prinudne mobilizacije nasmrt pretukli 55-godišnjeg civila, saopštila je lokalna policija.
Ukrajinske vlasti intenzivno jačaju odbranu Odese i pretvaraju region u snažno utvrđeno područje, izjavio je načelnik teritorijalne odbrane „Jug“ Aleksandar Nosikov, navodeći da su već formirane posebne borbene zone i izgrađene brojne odbrambene prepreke.
Veliki deo ukrajinske odbrane u Donbasu nalazi se u kritičnom stanju, jer čak 30% linije fronta ima ozbiljne slabosti, upozorava bivši komandant 53. brigade OSU Anatolij Kozel.
Prvo osnovno javno tužilaštvo u Beogradu donelo je skandaloznu odluku da se napiše prekršajna prijava Aleksandru Šulcu, tiktokeru poznatom kao Lepi, na koga je u jednom beogradskom centru nasrnuo blokaderski glumac Dragan Bjelogrlić.
Potpredsednik Vlade Srbije i predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić u teškoj je situaciji, saopštio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras ispred Klinike za pulmologiju u Kliničkom centru Srbije gde ga je obišao sa članovima Vlade Srbije.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Republički hidrometeorološki zavod saopštio je da se u toku večeri i noći očekuje malo do umereno oblačno, dok će duvati slab i umeren vetar zapadni i severozapadni, u toku noći na severu severni i severoistočni.
Zbog izvođenja radova na izgradnji kanalizacione mreže u ulici Cvetanova ćuprija (Zvezdara) - faza 7, u periodu od 26. februara do 09. marta doći će do promena u radu linija javnog prevoza.
Danas oko 15.30 časova, u kružnom toku na Bogosloviji posle konflikta u saobraćaju, došlo je do verbalnog sukoba, a zatim i fizičkog obračuna između D. D. (40) i A. I. (34).
Na graničnom prelazu Gostun, na izlazu iz Srbije, carinici su danas zaustavili automobil "shevrolet" čeških registracionih oznaka u kojem su bili Krzyžovski Lukas (34) i Helanova Miroslava (30), oboje državljani Češke.
Ponovoljeno suđenje roditeljima dečaka ubice Koste K. koji je 3. maja 2023. godine u OŠ "Vladislav Ribnikar ubio devet vršnjaka i čuvara te škole, nastavlja se sutra, saznaje Informer.
Uloga Svetlane koju je u seriji "Selo gori, a baba se češlja" tumačila Suzana Mančić prvobitno je bila ponuđena Snežani Savić, ali je zbog drugih obaveza morala da je odbije.
U emisiji "Specijal o Katarini Velikoj" koja će uskoro biti emitovana na Informer TV, književnik Ranko Gojković i voditeljka Olivera Miletović razgovarali su o carici Jelisaveti Petrovnoj.
Kada ponestane inspiracije za posnu poslasticu kojom ćete obradovati porodicu ili goste, ovaj recept može biti odlično rešenje jer odgovara gotovo svakom ukusu.
Za one koji žele mirnu mačku koja ne pravi haos po stanu niti budi u zoru, već spokojno leži pored vlasnika, Britanska kratkodlaka mačka predstavlja idealan izbor za tih i uravnotežen dom.
Iskusni ljubitelji baštovanstva dobro znaju da su kadifica i paradajz odličan tandem u povrtnjaku. Kada se posade jedno pored drugog, mogu pomoći u smanjenju pojave štetočina i to bez upotrebe hemijskih sredstava.
Rijaliti učesnik Asmin Durdžić govorio je o svom odnosu sa bivšom Aneli Ahmić, sa kojom ima ćerku Noru, ističući da je odlučio da promeni pristup i prestane sa vređanjem.
Pevačica Milica Jokić i bivša snajka Ivice Dačića oglasila se nakon vesti da je potpredsednik Vlade Srbije i predsednik Socijalističke partije u bolnici.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar