Prvo Srbija, a sada i oni?! Počela trka za organizaciju sastanka Trampa i Putina! "Spremni smo..."
Podeli vest
Slovačka je spremna da organizuje sastanak predsednika Rusije Vladimira Putina i novoizabranog predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa, izjavio je danas potpredsednik slovačkog parlamenta Andrej Danko.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Džozef Bajden poručio je danas, u poslednjem govoru posvećenom spoljnoj politici tokom svog mandata, da su „protivnici Sjedinjenih Država slabiji nego što su bili pre četiri godine“ i da ruski predsednik Vladimir Putin „nije uspeo da potčini Ukrajinu i oslabi NATO“.
Grenland prepoznaje globalnu ulogu Rusije, ali se protivi akcijama Moskve u Ukrajini, izjavio je premijer Grenlanda Mute Egede.
14.01.2025
06:40
- Mislim da dolazi mir, a tamo gde žive ruski ljudi biće Ruska Federacija. Ova pozicija nije sporna, ali je potreban dijalog između Trampa i Putina - rekao je Danko za Izvestija, nakon sastanka sa predsednikom Državne dume Vjačeslavom Volodinom i prvim potpredsednikom vlade Denisom Manturovim u Moskvi.
On smatra da je nakon toga moguć i dijalog sa Ukrajinom.
- Vidimo američkog predsednika kako govori o Panamskom kanalu. To znači da može razgovarati o svemu. Ono što se dogodilo u Ukrajini nije se dogodilo za jedan dan. Ovo je istorija - rekao je Danko.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski razgovarao je sa predsednikom Francuske Emanuelom Makronom o inicijativi za raspoređivanje vojnih kontingenata u Ukrajini, mogućem proširenju te ideje i uključivanju drugih zemalja u proces.
14.01.2025
06:15
Prema njegovim rečima, sastanak Putina i Trampa mogao bi da se održi u Bratislavi.
- Mislim da je to moguće. Voleo bih da se ovaj sastanak održi u Bratislavi, ali videćemo kako će biti - rekao je on.
Slovačka parlamentarna delegacija doputovala je u nedelju u radnu posetu Moskvi kako bi razgovarala o pitanju snabdevanja gasom iz Rusije i rešavanju sukoba u Ukrajini.
Kandidat Donalda Trampa za savetnika za nacionalnu bezbednost Majk Volc izjavio je juče da očekuje da do razgovora između Trampa i Putina dođe u bliskoj budućnosti.
Tramp je u četvrtak rekao da Putin želi da se sastane sa njim i da se dogovaraju o sastanku, ali nije naveo vremenski okvir kada će on biti održan.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov rekao je, reagujući na izjavu Trampa, da će aktivnosti za organizovanje kontakata između Putina i Trampa početi kada novoizabrani američki predsednik zvanično preuzme dužnost.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ponudio je juče da Srbija bude domaćin razgovora Trampa i Putina, ističući da je Srbija dobro mesto za takav susret zato što nije samo formalno van vojnih blokova, kao neke zemlje, već je, zapravo, van oba bloka – i NATO-a i Organizacije Ugovora o kolektivnoj bezbednosti (ODKB) – te da je suštinski nezavisna država.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Postupak supruge ukrajinskog predsednika izazvao je burne reakcije u političkim krugovima u SAD nakon događaja u Vašingtonu, ocenio je bivši savetnik Leonida Kučme, Oleg Soskin.
Kazahstan je uveo potpunu zabranu uvoza ruskog žita i stočne hrane, a prvi efekti već su vidljivi – železničke kompozicije sa robom iz Rusije vraćaju se sa granice, dok trgovina trpi ozbiljan udar.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Džozef Bajden poručio je danas, u poslednjem govoru posvećenom spoljnoj politici tokom svog mandata, da su „protivnici Sjedinjenih Država slabiji nego što su bili pre četiri godine“ i da ruski predsednik Vladimir Putin „nije uspeo da potčini Ukrajinu i oslabi NATO“.
Kazahstan je uveo potpunu zabranu uvoza ruskog žita i stočne hrane, a prvi efekti već su vidljivi – železničke kompozicije sa robom iz Rusije vraćaju se sa granice, dok trgovina trpi ozbiljan udar.
Sjedinjene Američke Države spremne su da konačno usaglase bezbednosne garancije za Ukrajinu samo ukoliko se ukrajinske snage povuku iz Donbasa, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski u intervjuu za Rojters.
Andrea Jovanović, doktorantkinja filozofije na Filozofskom fakultetu u Beogradu i istraživač-saradnik u Institutu za političke studije, komentarisala je blokadere i kako je njihovo skadanlozno ponašanje uticalo na građane.
Na osnovu informacija do kojih je došao portal NS Uživo, blokaderi iz Novog Sada i Bačke Palanke iz jedne prodavnice, čije je ime poznato toj redakciji, naručili su veću količinu biber-sprejeva sa ciljem izazivanja nereda i incidenata u nedelju u Kuli.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je sinoć da je Nemačka zemlja koja se ubedljivo najbrže naoružava u svetu i dodao da je, kada je reč o naoružavanju Srbije, bolje da Nemci gledaju svoje dvorište umesto što nam drže moralne pridike.
Posebno teška emisija, kako za urednika i voditelja Igora Ćurčića, tako i za njegove goste – godišnjica zločinačkog NATO Bombardovanja SRJ, Srbije pre svega.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Zabog radova na rredovnom održavanju u ulicama Dr Žorža Matea i Auto-put za Zagreb, od 26. marta do 9. aprila doći će do izmena u saobraćaju javnog prevoza.
Iz Ministarstva odbrane saopštili su da je u toku realizacija borbene obuke na helikopterima Mil Mi-35, u 714. protivoklopnoj helikopterskoj eskadrili "Senke" Vojske Srbije, stacioniranoj na aerodromu "Morava" u Lađevcima kod Kraljeva.
Apelacioni sud Crne Gore ukinuo je prvostepenu presudu kojom su Marko Šuković i Miloš Marković bili osuđeni na ukupno 27 godina zatvora za ubistvo Saše Klikovca.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na Informer TV izazvalo je veliku pažnju javnosti, a jedna od najintrigantnijih tema koja prožima epizode jeste caričin otvoren sukob sa Ruskom pravoslavnom crkvom.
Udovica Saše Popovića, pevačica Suzana Jovanović, u potresnoj ispovesti otvorila je dušu o životu nakon gubitka supruga, koji je pre godinu dana izgubio bitku sa teškom bolešću.
Pobednica "Zvezda Granda“, Šejla Zonić, iznenadila je iskrenim priznanjem da sa jednim kolegom iz takmičenja više nije u kontaktu, te otkrila kako je bila žrtva prevare na mrežama.
Starleta Stanija Dobrojević odlučila je da tuži Ivanu Šopić zbog uvreda koje su iznete na društvenim mrežama, gde ju je voditeljka optužila da obmanjuje javnost i da proizvode za svoj brend nabavlja preko jeftinih kineskih platformi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar