Uhapšen predsednik Južne Koreje! Oglasio se sud u Seulu!
Podeli vest
Sud u Južnoj Koreji odobrio je zvanično hapšenje predsednika Jun Suk Jeola zbog njegove odluke da proglasi vanredno stanje prošlog meseca.
Zapadni okružni sud u Seulu odobrio je zahtev organa za sprovođenje zakona za izdavanje naloga za hapšenje nakon višesatnog razmatranja, rekavši da postoji "zabrinutost" da bi mogao da uništi dokaze.
Opozvani predsednik Južne Koreje Jun Suk Jeol prisustvovao je jutros sudskom ročištu da bi izneo svoje stavove protiv zahteva istražitelja da mu se produži pritvor zbog optužbi za pobunu, izjavio je Junov advokat.
Jun Suk Jeol postao je prvi predsednik Južne Koreje uhapšen nakon što su istražitelji preskočili barikade i presekli bodljikavu žicu kako bi ga sproveli u pritvor.
Istražitelji su po prvi put u istoriji Južne Koreje uhapsili privremeno smenjenog, ali i dalje aktivnog predsednika Jun Sok Jeola pod optužbom za pobunu, prenosi agencija Renhap.
Sjedinjene Američke Države su pozvale Južnu Koreju da sarađuje na postizanju stabilnosti i potvrdile da ostaju posvećene radu sa južnokorejskom vladom i privremenim predsednikom Južne Koreje, saopštila je danas Bela kuća u jeku napete situacije u toj azijskoj zemlji.
03.01.2025
21:40
Jun i njegovi advokati u subotu su se pojavili pred sudijom tokom saslušanja i založili se za njegovo puštanje na slobodu. Njegovo hapšenje moglo bi da označi početak dužeg perioda u pritvoru za njega, koji će trajati mesecima.
Terete ga da je 3. decembra proglasio vanredno stanje i navodno rasporedio trupe u Narodnu skupštinu kako bi sprečio zastupnike da ponište njegovu odluku. Optužen je za pobunu i zloupotrebu položaja.
On je na današnjem ročištu negirao kaznena dela rekavši kako su mu postupci bili "neophodni za očuvanje nacionalne stabilnosti".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Opozvani predsednik Južne Koreje Jun Suk Jeol prisustvovao je jutros sudskom ročištu da bi izneo svoje stavove protiv zahteva istražitelja da mu se produži pritvor zbog optužbi za pobunu, izjavio je Junov advokat.
Pet ranijih prognoza Vladimira Žirinovskog ponovo je dospelo u centar pažnje, jer se mnoge od njih danas tumače kroz rat u Ukrajini, krizu odnosa Rusije i Zapada, sukob na Bliskom istoku i sve vidljivije potrese u svetskom poretku.
Državljanin Bosne i Hercegovine (23) proteran je iz Hrvatske nakon što je 1. maja u jutarnjim časovima u Funtani, na balkonu hotelske sobe, mahao zastavom Republike Srpske. Ovim povodom oglasili su se i glavni akteri te situacije.
Tužilac Željko Jovanović u JTOK dolazi sa biografijom u kojoj se navodi jedna od najvećih zaplena narkotika u Srbiji, istrage koja je od dve tone kanabisa u Zemunu dovela do pet tona marihuane u Konjuhu, ali i otvorila pitanje ko je zaista nosio taj predmet, a ko se u njega uključio tek na samom kraju.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Postavlja se pitanje da li je pod okriljem Festivala EXIT trebalo nešto drugo biti promovisano i čiji je to kapital bio sve vreme, napominje ekonomista Miljan Jovićević nakon što je firma "Gigs Tix," koja je godinama prodavala karte za ovaj festival, svoju firmu prodala ustašama.
Đurđevdan nije samo praznik jagnjetine i pletenja venčića, jer se u mnogim krajevima Srbije i dan danas poštuju bizrani običaji kao što su noćenje na groblju, gatanje uz jagnjeću plećku, merenje dece...
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć pola sata pre ponoći na magistralnom putu Novi Pazar–Raška, u prigradskom naselju Piloreti, poginule su četiri osobe, dok su dve teško povređene i nalaze se u bolnici.
Stravična saobraćajna nesreća koja se dogodila na putu iz pravca Novog Pazara ka Raškoj dobila je svoj najteži epilog, pošto se broj žrtava popeo na četiri.
Povodom ubistva koje se dogodilu juče nakon 17 časova na Kanarevom brdu, kada je izboden mladić (19), koji je nakon toga preminuo u Urgentnom centru, oglasio se MUP Srbije.
Više javno tužilaštvo u Novom Pazaru naložilo je obdukcije tela i analizu krvi nastradalih u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć kod Novog Pazara.
Lekari upozoravaju da uporan bol u leđima, koji mnogi zanemaruju, u retkim slučajevima može biti rani znak ozbiljne bolesti poput raka pankreasa, a kako ističe doktor Jiri Kubes, važno je na vreme obratiti pažnju na simptome.
Spanać je poznat kao veoma zdrava namirnica, ali ga mnogi, posebno deca, ne vole zbog blago gorkog ukusa. Međutim, problem najčešće nije u samom spanaću, već u načinu na koji se priprema.
Dešava se da telefon ostane nem kada vas neko zove, iako je sve naizgled u redu. Uzrok tome često nisu očigledne stvari, već skriveni tehnički procesi.
Iako vlasnicima može delovati zabrinjavajuće, konzumiranje trave kod pasa u većini slučajeva nije razlog za paniku. Stručnjaci to često objašnjavaju kao "zamensko ponašanje”, koje se javlja kada pas doživljava unutrašnji stres ili konflikt.
Nakon što je sve zabrinula fotografijom iz Kliničkog centra Srbije starleta i pevačica Atina Ferari otkrila je da je u bolnici bila sa majkom koja nije dobro.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar