Kao što je ranije izveštavano, nemačka vojska redovno registruje prelete misterioznih dronova iznad vojnih i energetskih objekata širom Nemačke. Nakon višemesečnih rasprava, nemačka vlada je donela odluku da odobri obaranje ovih bespilotnih letelica od strane nemačke vojske.
Mađar, koji se držao za spoljašnji deo vagona brzog voza u Nemačkoj, koji se kretao brzinom do 280 kilometra na sat, ostao je nepovređen, a protiv njega je pokrenut postupak zbog toga što nije kupio kartu, kao i zbog ometanja saobraćaja, saopštila je policija.
18.01.2025
11:02
Prema rečima predstavnika, pokušali su da prenesu životinje u drugi zoološki vrt putem Ex-situ programa – programa za upravljanje populacijom i očuvanje koji vodi Evropska asocijacija zooloških vrtova i akvarijuma.
Leipziger Volkszeitung je izvestio, pozivajući se na upravu zoološkog vrta, da je odluka odobrena od strane specijalne etičke komisije.
Kineski zvaničnici i proizvođači automobila navodno su zainteresovani za kupovinu nemačkih fabrike automobila, posebno Folksvagena, koje se suočavaju sa zatvaranjem usled ekonomskih izazova. Ovaj potez mogao bi povećati uticaj Kine u nemačkom automobilskoj industriji.
Ministarka spoljnih poslova Nemačke Analena Berbok kritikovala je sopstvenu vladu zbog neodlučnosti u pogledu pomoći Ukrajini, ukazujući na duboke podele unutar prelazne vlade i rastuće nesuglasice među glavnim političkim partijama usred uzavrele izborne kampanje.
17.01.2025
14:10
Ubrzo potom, zoološki vrt je odlučio da usmrti Mujambijevu dugogodišnju partnerku, Amanu, iako lavica nije bila kritično bolesna.
Foto: Shutterstock
Zoološki vrt je objasnio da su odlučili da je poštede „negativnih uticaja“ života u samoći. „Eutanazija je smatrana najboljim rešenjem za Amani zbog njenog snažnog veze sa Mujambijem“, navodi se u saopštenju.
Zoološki vrt je istakao da su „sa 23 i 19 godina oba lava bila u poslednjim fazama svog života“, a direktor Phil Ainsley je naglasio da bi premestanje Amani i njen integrisanje u drugi krdo ili okruženje „bilo previše rizično i izazvalo bi previše stresa“.
Predsednik i direktor Zoološke fondacije za divlje životinje, Mario Tabraue, izjavio je za 7NEWS da „nema logičnog objašnjenja ili izgovora za ono što je učinjeno“. Predložio je da je zoološki vrt mogao barem da pokuša da „nađe [lavici] drugog partnera ili prijatelja“.
Krajem 2022. godine, osoblje zoološkog vrta Furuvik u Švedskoj je upucalo i ubilo tri čimpanze, dok je jedna ostala povređena, nakon što su životinje pobegle iz svog ograđenog prostora.
U to vreme, zoološki vrt je izjavio da bi „brze, veoma jake i općenito neustrašive“ životinje mogle „predstaviti pretnju po ljudske živote“. Portparol je dodao da zoološki vrt nije imao dovoljno umirujućih sredstava da situaciju reši humanije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kao što je ranije izveštavano, nemačka vojska redovno registruje prelete misterioznih dronova iznad vojnih i energetskih objekata širom Nemačke. Nakon višemesečnih rasprava, nemačka vlada je donela odluku da odobri obaranje ovih bespilotnih letelica od strane nemačke vojske.
Kosta K., koji je u OŠ "Vladislav Ribnikar" izvršio masovno ubistvo, oduzevši život devetoro dece i radnika obezbeđenja, završio je davanje iskaza u Specijalnom sudu u Beogradu.
Dragan J. Vučičević je obišao porodicu Jelenković, koja, kako kaže, nema vremena za blokade - jer vredno rade, budući da imaju jednu od najvećih modernih farmi u tom kraju.
Dok se javnost još seća šokantnog incidenta koji je 2019. godine uzdrmao ceo kraj, ime porodice Milutina Miloševića „Kašikare” ponovo je u centru pažnje i to zbog ambicija njegovog sina Novaka Miloševića koji se nalazi na blokaderskoj izbornoj listi "Nu dau" u Majdanpeku!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na društvenim mrežama i još jednom podsetio javnost na snažnu poruku koju je uputio ženama tokom svog obraćanja u Beogradskoj areni.
Posebno teška emisija, kako za urednika i voditelja Igora Ćurčića, tako i za njegove goste – godišnjica zločinačkog NATO Bombardovanja SRJ, Srbije pre svega.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Jako naoblačenje sa kišom i snegom, već je zahvatilo Hrvatsku, a trenutno se kreće ka Srbiji. Očekuje se da u našu zemlju stigne sutra i donese kišu i sneg.
Prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar finansija Siniša Mali rekao je da se u narednim danima očekuje razgovor predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednika Rusije Vladimira Putina.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je snabdevanje gorivom stabilno, rafinerija radi, a cene goriva u Srbiji će biti održane. U čitavoj Evropi, samo Mađarska ima nižu cenu gasa, napomenuo je on.
Na današnjem suđenju Veljku Belivuku, Marku Miljkoviću, Filipu Ivanovskom, njihovim suprugama, ali i Belivukovoj tašti, nastavljeno je danas u Specijalnom sudu u Beogradu saslušanjem svedoka, iznošenjem primedbi na iskaz svedoka Srđana Lalića, ali i Belivukovom dopunom odbrane.
Policija Srbije uhapsila je četvoricu albanskih državljana u utorak, o čemu smo već pisali, a dan kasnije otkriveno je ko su Albanci koji su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
Na današnjem suđenju Miljani i Vladimiru Kecmanoviću, u postupku koji se vodi nakon masovnog ubistva u Osnovnoj školi Vladislav Ribnikar, svedočio je njihov sin Kosta K.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na Informer TV izazvalo je veliku pažnju javnosti, a jedna od najintrigantnijih tema koja prožima epizode jeste caričin otvoren sukob sa Ruskom pravoslavnom crkvom.
Sidni Svini je istakla svoju figuru u providnom čipkastom bodiju tokom seksi fotografisanja, kako bi promovisala sledeće izdanje svoje linije donjeg veša.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar