Damask udario na Kurde! Morate predati oružje i postati deo nove vojske, inače...
Podeli vest
Sirijski ministar odbrane Murhaf Abu Kasra izjavio je danas da snage koje predvode Kurdi treba da budu uključene u novu nacionalnu sirijsku vojsku i da oružje treba da kontroliše država.
Abu Kasra je rekao da je otvoren za razgovore sa snagama koje predvode Kurdi na severoistoku Sirije, a koje podržavaju SAD, o njihovoj integraciji u nacionalnu vojsku, ali da je spreman da upotrebi silu ukoliko pregovori ne budu uspešni, preneo je sajt Nju Arab.
Nova sirijska vlada poništila je investicioni sporazum sa ruskom kompanijom o upravljanju morskom lukom Tartus, zaključen 2019. godine, prenosi Vatan, pozivajući se na direktora carine.
Francuska planira da 13. febuara u Parizu održi konferenciju o Siriji, saopštio je danas kabinet predsednika te zemlje Emanuela Makrona.
16.01.2025
21:00
Snage Kurda, koje su stvorile poluautonomnu zonu na severoistoku Sirije tokom 14 godina građanskog rata, vode pregovore s novim vlastima u Damasku koje predvode bivši pobunjenici koji su svrgnuli režim predsednika Bašara al-Asada 8. decembra.
Zapovednik snaga Kurda Mazlum Abdi rekao je da su otvoreni za integraciju s Ministarstvom odbrane, ali kao "vojni blok" i bez raspuštanja.
Abu Kasra je ranije izjavio da je neprihvatljivo da snage Kurda ostanu "vojni blok" u okviru Ministarstva odbrane.
Sirijski de fakto lider Ahmed Al Šara izjavio je danas da je ta zemlja spremna da poželi dobrodošlicu snagama UN u uspostavljenu tampon zonu sa Izraelom.
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan pozvao je sve zemlje da "sklone ruke" od Sirije, jer Turska ima kapacitet i sposobnost da uništi sve terorističke organizacije u toj zemlji, uključujući kurdsku militantnu grupu i Islamsku državu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nova sirijska vlada poništila je investicioni sporazum sa ruskom kompanijom o upravljanju morskom lukom Tartus, zaključen 2019. godine, prenosi Vatan, pozivajući se na direktora carine.
Proruski vojni blogeri izvestili su o ozbiljnom preokretu na ratištu, navodeći da su ukrajinske snage u velikoj meri ponovo preuzele kontrolu nad Kupjanskom, ključnim železničkim čvorištem u Harkovskoj oblasti, o čemu ruski generali nisu obavestili ruskog predsednika Vladimira Putina.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Sezona prazničnog darivanja je počela, a roditelji, bake i deke tradicionalno pripremaju paketiće za svoje najmlađe. Informerova računica prikazuje raspon cena, kao i najpovoljniji način da mališane obradujete poklonima.
Premijer Đuro Macut danas je u Vladi Srbije razgovarao sa predstavnicima mlekara i trgovinskih lanaca o prevazilaženju eventualnih posledica krize proizvodnje mleka na evropskom tržištu po srpsko tržište.
Viši sud u Beogradu osudio je danas Nemanju Šućurovića (42) na 14 godina zatvora jer je kontinuirano zlostavljao 50-godišnju vanbračnu suprugu u njenom stanu, što je za posledicu imalo njenu smrt 21. juna 2024. godine.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
U Jakutsku, glavnom gradu Republike Saha u istočnom Sibiru, pre nekoliko dana zabeležena je ekstremno niska temperatura od -45°C, dok su u okolnim područjima, poput Tatinskog Ulusa, zabeležene još niže vrednosti, čak -52°C.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar