Šok iz SAD za Zelenskog! Počela čistka proukrajinskih elemenata: Tramp rešio da napravi istorijski zaokret!
Podeli vest
Američki Savet za nacionalnu bezbednost suspendovao je i poslao kući desetine zaposlenih odgovornih za Ukrajinu, Iran i Severnu Koreju, piše Vašington Post (VP), pozivajući se na izvore.
Prema navodima lista, šef kabineta američkog savetnika za nacionalnu bezbednost Brajan Mekormak održao je 22. januara „kratak razgovor” u kojem je zvaničnicima iz redova pomoćnika ili delegiranih službenika rekao da odmah napuste zgradu, odu kući i ostanu „u kontaktu“.
Ruski hakeri napali su jutros kanton Šafhauzen u severnoj Švajcarskoj, kao i gradove Ženevu i Sijeru, parališući njihove veb stranice, preneo je Svis info.
Ukrajinski zvaničnici veruju da bi saveznici Kijeva mogli poslati između 40.000 i 50.000 vojnika kako bi obezbedili granicu, navodi Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore upoznate s razgovorima između Ukrajine i zapadnih partnera.
23.01.2025
12:40
Takođe je rekao da bi trebalo da se vrate na posao samo ako to zatraže načelnici koje je imenovao Tramp.
Odluka je doneta tako brzo da deo osoblja nije mogao da napusti kompleks Bele kuće na uobičajen način jer su im propusnice bile ukinute, rekao je jedan od izvora Vašington posta. Agenti Tajne službe su bili primorani da im ručno otvaraju kapije, rekao je on.
VP je takve mere povezao sa „čišćenjem“ koje novi američki predsednik Donald Tramp sprovodi u američkom rukovodstvu kako bi ga uskladio sa budućom politikom svoje administracije.
Podmornica britanske kraljevske mornarice izronila je u blizini ruskog izviđačkog broda kod engleske obale u znak upozorenja da prestane da špijunira britanske podvodne kablove, rekao je ministar odbrane Džon Hili, prenose danas mediji.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp napravio je grešku i izabrao besperspektivan pristup ako planira da sa Rusijom razgovara ultimatuma, izjavio je Leonid Ivljov, poslanik Državne dume iz krimskog regiona i rezervni general-major.
23.01.2025
09:10
Portparol američkog Saveta za nacionalnu bezbednost Brajan Hjuz rekao je da je savetnik američkog predsednika Majkl Volc naložio "proveru" desetina zvaničnika Bele kuće, odgovornih za različita pitanja.
Ovo ima za cilj da se, između ostalog, osigura da osoblje Saveta za nacionalnu bezbednost bude „posvećeno r4ealizaciji Trampove agende ′Amerika na prvom mestu′“, rekao je Hjuz.
Od podneva 20. januara, kada je Tramp preuzeo dužnost, rekao je, „sprovodimo preglede osoblja i donosimo odluke na osnovu procena“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Rusije Vladimir Putin spreman je da se sastane sa ukrajinskim liderom Volodimirom Zelenskim, ali samo ukoliko bude bilo potrebno, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Ruski predsednik Vladimir Putin želi da zaustavi borbe u Ukrajini, a i ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski želi isto, izjavio je američki predsednik Donald Tramp, naglašavajući da Rusija ima „moćnu vojnu mašinu“ i podsećajući da je već porazila i Hitlera i Napoleona.
Ruski hakeri napali su jutros kanton Šafhauzen u severnoj Švajcarskoj, kao i gradove Ženevu i Sijeru, parališući njihove veb stranice, preneo je Svis info.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovaće na televiziji Insajeder u četvrtak u 21 čas, a napadi na novinarku Brankicu Stanković počeli su gotovo istovremeno od kako je ova informacija obelodanjena u javnosti.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski najverovatnije će pokušati da pobegne iz Ukrajine, izjavio je Rodžer Voters, britanski muzičar i suosnivač grupe Pink Flojd.
U Sudu BiH traje iznošenje završnih reči na suđenju predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku i direktoru "Službenog glasnika" RS Milošu Lukiću, posle kojih se čeka presuda!
Nemanja Šarović, propali političar i novinar u pokušaju, proslavio se poslednjih nedelja kao progonitelj glasača i simpatizera Srpske napredne stranke na skupovima širom Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je da će u petak i subotu posetiti Braničevski okrug i rekao da je za njega najvažnije da čuje ljude i njihove probleme i da pokuša da ih reši.
Glumac Branislav Lečić i Danijel Igrec, državni sekretar razgovarali su u Info danu o blokadama, najavljenim nasilnim protestima opozicije, kao i sastanak između Univerziteta u Beogradu i Vlade Srbije.
Večeras od 19.05 na Informer televiziji, domaćin otvorenog studija, Igor Ćurčić, ugostiće dr Dragana Petrovića iz Instituta za međunarodnu politiku i privredu; prof. dr Dragan Škobalja, stručnjaka za energetiku, kao i stručnjaka za bezbednost Dževada Galijaševića.
Gošća INFO JUTRA na Infomer TV kod novinarke Katarine Odalović bila je ministarka za brigu o porodici brigu i demografiji koja je govorila o pokušaju obojene revolucije u Srbiji.
Dragutin Stanković, deda malog Stefana iz sela Belanovce kraj Leskovca, koji je svojom porukom u kakvim uslovima živi i sa čime se bori rasplakao Srbiju, otkrio je kako je dečak ostao bez roditelja.
Zdravstveni centar Vranje oglasio se nakon vesti da se u noći između ponedeljka i utorka dogodio intimni odnos između dva pacijenta u bolničkom toaletu.
U mestu Petka kod Lazarevca gde se obrušila zemlja tokom kopanja kanala za toplovod, izvučen je radnik V.L. (24) i vatrogasac, dok je jedan muškarac i dalje zatrpan, saznaje Informer.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Sektora za vanredne situacije, u mestu Petka kod Lazarevca izvukli iz kanala za toplovod tri osobe koje su bile zatrpane zemljom, od kojih je jedan vatrogasac-spasilac, kao i da je u toku intervencija spasavanja još jednog lica.
Pred Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu saslušana je načelnica Klinike za urgentnu i kliničku toksikologiju Vojnomedicinske akademije (VMA) Jasmina Jović Stošić zbog sumnje da je izvršila krivično delo Zloupotreba službenog položaja, te sebi i drugima pribavila imovinsku korist u iznosu višem od 3 miliona dinara.
Pred Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu saslušane su bivša direktorka Komore medicinskih sestara i zdravstvenih tehničara Srbije Radmila U. i knjigovođa te Komore Mirjana U.
U mestu Petka kod Lazarevca, danas se obrušila zemlja tokom kopanja kanala za toplovod i tom prilikom zatrpala trojicu muškaraca od kojih su dvojica izvučena, dok se za trećim licem još uvek traga.
Povreda zadnje lože, koju je Hamad Međedović (21) zadobio u dramatičnom meču protiv Stefanosa Cicipasa (26), primorala ga je da odustane od osmine finala turnira u Dohi. Snimci su potvrdili da se radi o parcijalnoj rupturi mišića, zbog čega će srpski teniser morati na pauzu i sigurno propustiti turnir u Dubaiju, dok je njegov nastup na američkoj turneji pod znakom pitanja.
Klub iz Humske obavestio je svoje navijače gde mogu da kupe ulaznice za predstojeći 175. večiti derbi protiv Crvene zvezde na "Marakani" u sklopu 24. kola Superlige (subota, 16.00, Arena premijum 1).
Košarkaški klub Crvena zvezda saopštio je da prodaja karata za utakmicu 27. kola Evrolige protiv Žalgirisa počinje u sutra, u četvrtak, 20. februara 2025. godine.
Danas je na konferenciji za novinare u Nacionalnoj fondaciji za igru u Beogradu, najavljen 22. Beogradski festival igre. Festival su najavili ambasadori Italije, Francuske, Velike Britanije, Japana, Grčke, Španije i Izraela, otpravnici poslova Belgije i Australije, zamenik ambasadora Nemačke, kao i direktori instituta za kulturu Italije i Francuske.
Kada je reč o stilu, žene starije od 45 godina obično već imaju formiran ukus i sigurnost u izboru odeće. Ipak, postoji nekoliko grešaka koje mogu da učine da izgledaju neukusno ili smešno.
Loše zdravlje creva može izazvati umor, stomačne tegobe i probleme s kožom. Zato je važno unositi pravu hranu i napitke koji pomažu u očuvanju zdravog crevnog mikrobioma.
Pevač Nebojša Kostrešević, javnosti poznatiji kao Neša Twins je za Informer govorio o svojoj karijeri, kao i koji momenat je bio presudan da on uplovi u muziče vode.
Šako Polumenta je otkrio da je imao velikih problema sa kriminalcima i takozvanom estradnom mafijom, koja je na sve načine pokušala da ga natera da radi za njih.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar