
(UZNEMIRUJUĆE) Srušila se zgrada u Turskoj! Pet osoba zarobljeno pod ruševinama! (VIDEO)
Najmanje pet osoba zarobljeno je ispod ruševina, kada se u Turskoj danas srušila četvorospratna zgrada, saopštili su turski zvaničnici.
24.01.2025
23:00
printscreen Twitter
Vesti
U saopštenju Glavnog javnog tužilaštva u Koniji navodi se da su "privedena četiri osumnjičena lica koja su odgovorna za urušavanje četvorospratnice u okrugu Selčuklu u provinciji Konija".
Na licu mesta nastavljaju se detaljni uviđaj i radnja uz stručnu komisiju i pratnju javnih tužilaca, objavio je Hurijet.
Tužilaštvo je saopštilo da se incident istražuje sa svih aspekata i da je utvrđeno da su pod ruševinama zarobljeni članovi jedne porodice, sirijski državljani Muhamed Džedan (24), Halid El Džedan (55), Ahmet Muhamed Džedan (23), Turki Muhamed i njegova supruga Emine Mustafa.
Do sada su tri osobe spasene iz ruševina, dve su izvučene sa povredama nakon pet sati potrage (Muhamed i Halid), a spasena je i treća osoba, sedamnaestogodišnjak, tokom sedmog sata.
Ekipa za vanredne situacije koja je upućena na mesto nesreće koristila je specijalne uređaje za slušanje kako bi locirala moguće preživele, a u potragu su uključeni i službeni psi.
Ministar unutrašnjih poslova Ali Jerlikaja, u izjavi na svom nalogu na društvenim mrežama, rekao je da se nastavljaju napori da se bezbedno dođe do još druge dve osobe zatrpane šutom.
U Koniji se sinoć u 20 časova po lokalnom vremenu srušila četvorospratna zgrada.
Kako prenose mediji, prolaznici su zvonili na vrata stanara da ih upozore da se nešto dešava jer su čuli neobične zvuke koji su dopirali iz zgrade.
Dvoje stanara koji su uspeli da pobegnu iz zgrade pre nego što se srušila iz predostrožnosti su prebačeni u bolnicu, kao i vatrogasac Sefa Išlek (24), koji je povređen tokom akcije spasavanja. Nakon ukazane pomoći, oni su pušteni iz bolnice.
Ministar unutrašnjih poslova Ali Jerlikaja saopštio je da ukupno 962 ljudi sa 216 vozila dežura na licu mesta, preneo je Haberler.
Jerlikaja je novinarima rekao je da su došli do saznanja da je u zgradi boravilo 79 ljudi, da su telefonom kontaktirali sa svakom osobom pojedinačno i da se u trenutku nesreće, prema proceni, u zgradi nalazilo petoro građana.
Na pitanje novinara da prokomentariše da li je uzrok urušavanja zgrade bilo to što su isečeni potporni stubovi zbog proširenja ribarnice u prizemlju zgrade, Jerlikaja je rekao da je istraga u toku i da će sve optužbe biti istražene.
- Sve optužbe će definitivno biti istražene i istina će izaći na videlo. Gledajte, svaka greška, nemar, šta god, sve će svakako biti uneto u dosije - istakao je on.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je u večerašnjem Kolegijumu šokantna saznanja o Jovanu Šurbatoviću.
18.02.2025
20:09
Novi američki predsednik Donald Tramp imenovao je još jednog Srbina da rukovodi ključnom institucijom za kreditiranje američkog izvoza!
18.02.2025
21:00
Danas su zajedno otperjali preko aerodroma žuti i NVO elita, prosli su isti "gejt" što znači da su na istom su letu.
18.02.2025
21:41
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je snimak na svom Instagram profilu "buducnostsrbijeav", kojim je nasmejao čitavu javnost u Srbiji.
18.02.2025
21:34
Univerzitet Singidunum u blokadi je od decembra meseca, i sada kada mnogi žele da se iz toga izađe, kreće sukob
18.02.2025
20:52
Emisija "Rat uživo" na Informer televiziji bavila se krucijalnim geopolitičkim temama, a ove večeri u fokusu je bio rusko-ukrajinski sukob.
18.02.2025
22:04
Gosti emisije "Info dan" bili su Stefan Krkobabić, potpredsednik PUPS i Miljan Damjanović, potpredsednik SRS.
17.02.2025
20:19
Večeras od 19.05 na Informer televiziji, domaćin otvorenog studija, Igor Ćurčić, ugostiće dr Dragana Petrovića iz Instituta za međunarodnu politiku i privredu; prof. dr Dragan Škobalja, stručnjaka za energetiku, kao i stručnjaka za bezbednost Dževada Galijaševića.
17.02.2025
14:16
Gošća INFO JUTRA na Infomer TV kod novinarke Katarine Odalović bila je ministarka za brigu o porodici brigu i demografiji koja je govorila o pokušaju obojene revolucije u Srbiji.
16.02.2025
15:39
Gost INFO JUTRA na televiziji Informer bio je Aleksandar Jerković, iz pokreta "Nema nazad, iza je Srbija.
16.02.2025
13:37
Aleks Korać samo je jedna u nizu obmanutih devojaka, koja je prošla kao bosa po trnju, kada je zapala u ruke, kako ona tvrdi, nadrilekarke iz Novog Sada Ivane Šarčev.
18.02.2025
19:21
U vranjanskoj bolnici vlada opšta neprijatnost od kada se sumnja da su doje pacijanata imali intimni odnos u toaletu ustanove.
18.02.2025
19:45
Muškarac kome se Srbija smeje, uplatio je mesečnu članarinu za teretanu i to ne da bi trenirao, već iz nužde, kako bi se tamo tuširao dok se kupatilo u njegovom domu renovira.
18.02.2025
20:30
Miloš Vučević predsednik Vlade Republike Srbije osvrnuo se na današnji sastanak predstavnika Vlade i predstavnika Univerziteta u Beogradu, pa istakao kako je dobro što se razgovara, te da će toga u budućnosti biti još.
18.02.2025
16:14
Policija u Novom Pazaru, u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom u ovom gradu, podneli su krivičnu prijavu protiv A.H. (43) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo ugrožavanje javnog saobraćaja.
18.02.2025
23:04
Marija Bogdanović (48), koja je odležala kaznu od 10 godina zatvora, zbog saučesništva u ubistvu svoje babe Kosare Bašević (72), posle robije se udala i dobila ćerku, saznaje Informer.
18.02.2025
22:30
Stefan S. (15) preminuo je nakon četiri dana borbe na Univerzitetskoj dečjoj klinici "Tiršova". Njega je, u sredu 12. februara, "dačiom" udarila Tijana M. (21) nakon što je preskočio betonski blok koji razdvaja smerove na Zrenjaninskom putu.
18.02.2025
22:11
Miodrag Stojanović Gidra (51), sportski funkcioner, bivši bokser, kaskader, Ginisov rekorder u disciplini trbušni sklekovi i nezvanično najjači Jugosloven, ubijen je ispred Teniskog kluba "Partizan" u Humskoj ulici.
18.02.2025
21:15
Došlo je do velikog požara na splavu "Siroti ribar" na Obrenovačkom putu.
18.02.2025
21:02
Slučaj italijanskog tenisera Janika Sinera bio je "miljama daleko od dopinga", izjavio je visoki zvaničnik Svetske antidoping agencije (VADA) Ros Vencel.
19.02.2025
05:12
Klubovi Briž, Benfika i Bajern obezbedili su plasman u osminu finala Lige šampiona nakon dramatičnih revanš mečeva. Briž je priredio senzaciju pobedom nad Atalantom u Bergamu (3:1), Benfika je zahvaljujući remiju sa Monakom u Lisabonu (3:3) prošla dalje zbog trijumfa u prvom susretu, dok je Bajern izbegao iznenađenje protiv Seltika golom u nadoknadi za konačnih 1:1, što mu je uz prethodnu pobedu (2:1) bilo dovoljno za prolaz.
18.02.2025
23:11
Srpski teniser, Hamad Međedović, došao je do neverovatne pobede u prvom kolu ATP turnira u Dohi, pošto je sa 7:6, 5:7, 7:6 i to posle zadobijene teške povrede savladao Stefanosa Cicipasa!
18.02.2025
22:14
Futsal klub Partizan odigrao je revijalnu utakmicu protiv bivših fudbalera FK Partizan predvođenih bivšim kapitenom "crno-belih" Sašom Ilićem u sklopu promocije nove ekipe za prolećni deo sezone.
18.02.2025
23:17
Jedan od najboljih boraca na Balkanu, Vaso Bakočević, na snimku iz svlačionice govori o razlozima zbog čega je odlučio da okonča karijeru.
18.02.2025
23:15
Nil Džordan, zvezda irske kinematografije i najuspešniji međunarodno priznati scenarista i reditelj iz Irske, počasni je gost 13. Beogradskog irskog festivala (6 – 17. mart, 2025.) i prvi put će u martu posetiti Beograd.
18.02.2025
15:24
Povodom 62-godišnjice osnivanja Istorijskog muzeja Srbije, u četvrtak 20. februara 2025. godine ulaz će biti slobodan na izložbe koje su predstavljene u izložbenom prostoru Muzeja na Trgu Nikole Pašića.
18.02.2025
14:51
Koncert engleskog pank-rok muzičara Bilija Ajdola biće održan 9.jula na Kalemegdanu, saopštili su danas organizatori.
18.02.2025
14:37
Milica Milša je jednu od svojih prvih uloga ostvarila davne 1987. godine u drugom delu filma "Tesna koža".
18.02.2025
13:57
Nekim ljudima leži uloga vođe i odlični su šefovi. S druge strane, postoje oni koji nikako nisu za šefa, a to su Rakovi, Device, Ribe i Vage.
18.02.2025
19:00
Rouzi Hantington-Vajtli izazvala je pravu pometnju na dodeli BAFTA nagrada pojavivši se u izuzetno smeloj kreaciji. Dok su mnogi bili oduševljeni njenim stilom, drugi su smatrali da je otišla predaleko.
18.02.2025
15:40
Na brojnim stolovima u Srbiji uvek se može naći mnogima omiljeno jelo punjene paprike. Ali, ne morate da ih pravite po tradicionalnom receptu koji je svima dobro poznat.
18.02.2025
19:40
Žene u četrdesetim pokazuju jasnu tendenciju da u zrelim godinama više ne biraju klasičan bob. Umesto toga, popularan je LOB (long bob) duža verzija boba koja doseže do ključne kosti ili nešto iznad ramena.
18.02.2025
17:40
Olivija Smit doživela je šokantnu promenu u svom zdravlju na 21. rođendan kada su lekari dijagnostikovali pneumotoraks, uprkos njenim zdravim životnim navikama.
18.02.2025
17:00
Pevačica Ilda Šaulić zablistala je večeras u MTS Dvorani, gde je održan koncert u čast njenog pokojnog oca, "kralja narodne muzike" Šabana Šaulića.
18.02.2025
23:31
Jutjubera Bogdana Ilića, koji je javnosti postao poznatiji kao Baka Prase, danas je doživeo nešto neočekivano.
18.02.2025
23:26
Večeras se, tačnije 18. februara održava koncert u čast pokojnog pevača Šabana Šaulića.
18.02.2025
23:02
Darko Lazić nastupio je na koncertu u čast Šabana Šaulića, a tom prilikom sustigle su ga emocije i, prema njegovim rečima, pojela ga je trema. Pevač je pred okupljenim medijima govorio o 'kralju narodne muzike', ali i o naslednici Srni, koja je bila u publici.
18.02.2025
22:41
Večeras se u srpskoj prestonici održava koncert u čast Šabana Šaulića, a veliki broj njegovih kolega će na sceni zapevati hitove pokojnog pevača.
18.02.2025
22:16
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar