• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

26.01.2025

18:20

Netanjahu nastavlja po starom! Tramp mu da odrešene ruke, Palestincima se ne piše dobro!

Shutterstock, EPA Images, Tanjug/AP

Vesti

Netanjahu nastavlja po starom! Tramp mu da odrešene ruke, Palestincima se ne piše dobro!

Podeli vest

Premijer Izraela Benjamin Netanjahu zahvalio je danas predsedniku SAD Donaldu Trampu na "ispunjenju obećanja da Izraelu obezbedi alate koji su mu potrebni da se brani", kao i da se da se suoči sa zajedničkim neprijateljima, obezbedi mirnu i prosperitetnu budućnost.

Bela kuća je saopštila da će isporučiti Izraelu 1.800 bombi težine po 900 kilograma koje je prethodno blokirao bivši predsednik SAD Džozef Bajden, rekao je izraelski zvaničnik za Džeruzalem post.

U subotu, predsednik SAD Donald Tramp je na društvenoj mreži Truth Social napisao da je "mnogo toga" na putu za Izrael.

Prošlog maja, tadašnji predsednik Džo Bajden obustavio je isporuku naoružanja koja je uključivala bombe od 2.000 funti, koje je Izrael koristio za razaranje velikih delova Pojasa Gaze.

Odluka o zaustavljanju isporuke doneta je zbog zabrinutosti da bi oružje moglo biti upotrebljeno u gusto naseljenim područjima.

Sjedinjene Američke Države su dugo kritikovane zbog pružanja podrške Izraelu u njegovom sukobu u Pojasu Gaze, gde je od 7. oktobra 2023. ubijeno više od 47.000 ljudi, uglavnom žena i dece.

Neki američki zakonodavci, uključujući senatora Bernija Sandersa, često pozivaju SAD da prestanu s isporukom oružja Izraelu i da prekinu učestvovanje u sukobu u Gazi.

Uoči prošlogodišnjih izbora u SAD, mnogi arapski i muslimanski glasači, kao i oni zabrinuti za ljudska prava i situaciju u Gazi, obećali su da neće glasati za Bajdena ili njegovu naslednicu, potpredsednicu Kamalu Haris, zbog njihove gotovo potpune podrške Izraelu.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set