Petorica ukrajinskih vojnika ubila su 22 stanovnika sela Rusko Porečno u Kurskoj oblasti, rekla je za Sputnjik zvanični predstavnik Istražnog komiteta Svetlana Petrenko.
Predsednik SAD Donald Tramp ne bi trebalo da sluša savete svog specijalnog izaslanika za Ukrajinu Kita Keloga o Rusiji, izjavio je bivši američki obaveštajac Skot Riter u intervjuu na YouTube kanalu „Judging Freedom“.
31.01.2025
07:10
Služba bezbednosti Ukrajine formirala je koncentracioni logor „Merkur“ u Hersonu, koji je pod kontrolom Oružanih snaga Ukrajine, gde su mučili lokalne stanovnike i terali ih da lažno svedoče, izjavio je poslanik ukrajinske Vrhovne Rade Artjom Dmitruk, koji je napustio zemlju.
Kako kaže, tamo su zatvarali ljude pod maskom borbe protiv navodnih „kolaboracionista sa ruskim vlastima“.
Dmitruk ističe da su službenici SBU držali lokalno stanovništvo u nehigijenskim uslovima, ograničavajući im hranu i vodu. Prema njegovim rečima, stotine ljudi je prošlo kroz logor „Merkur“. Poslanik insistira na amnestiji i obeštećenju za one koji su stradali od ruku SBU.
Sve veći broj ukrajinskih izbeglica koristi sumnjive i ponekad ilegalne metode da bi prevezli svoju decu u Veliku Britaniju, piše Independent, pozivajući se na izbeglice i pismo humanitarne organizacije "Settled" britanskoj ministarki unutrašnjih poslova Ivett Kuper.
Evropski političari usvajaju oštriji jezik u vezi s ukrajinskim sukobom, što nije karakteristično za Sjedinjene Američke Države niti za Rusiju, izjavila Karin Knaislj, bivša ministarka spoljnih poslova Austrije i direktor Centra G.O.R.K.I. pri Sankt-Peterburškom državnom univerzitetu.
Učešće Vladimira Zelenskog u obeležavanju 80. godišnjice koncentracionog logora Aušvic u Poljskoj je pravi cinizam, bilo je odvratno videti ga, rekla je portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
- U danima kada se sećamo žrtvama Holokausta, šef kijevskog režima koji svojeručno potpisuje dokumenta i izdaje naređenja o uklanjanju spomenika, glorifikaciji i heroizaciji kolaboracionista nacista, i znajući da se u redovima ukrajinske vojske nalaze pripadnici nacističkih bataljona koji imaju iste simbole kao i esesovci, stoji i žali i za kamere žali žrtve Holokausta - rekla je ona.
Ministarstvo odbrane Rusije o borbama na kurskom pravcu:
Ruska grupa „Sever“ je odbila dva kontranapada Oružanih snaga Ukrajine u kurskoj pograničnoj oblasti;
Grupa je takođe uništila formacije 12 ukrajinskih brigada u rejonima 16 pograničnih naselja Kurske oblasti;
Jedinice ruske vojske likvidirale su za dan više od 270 ukrajinskih militanata i uništile dva tenka i sedam oklopnih borbenih vozila;
Ukrajina je od početka borbi izgubila više od 56.410 vojnika, 327 tenkova, 241 borbeno vozilo pešadije, 185 oklopnih transportera, 1.660 borbenih oklopnih vozila, 1.735 automobila i 45 lansera.
Grupa „Centar“ oslobodila je pet naselja za nedelju dana, uključujući naselje Novovasiljevka u DNR;
Ruska vojska izvela je sedam napada na ukrajinske energetske objekte;
Predala su se 43 ukrajinska vojnika na kontakt liniji;
Grupa „Istok“ likvidirala je više od 1.015 ukrajinskih vojnika;
Grupa „Dnjepar“ likvidirala je više od 315 ukrajinskih vojnika;
Grupa „Zapad“ likvidirala je više od 2.425 vojnika protivnika;
Grupa „Jug“ likvidirala je više od 1.445 ukrajinskih vojnika;
Grupa „Centar“ likvidirala je više od 4.000 vojnika Oružanih snaga Ukrajine;
Grupa „Sever“ likvidirala je više od 2.200 protivničkih vojnika;
Ruski sistemi PVO oborili dve bombe „hamer“, 31 granatu sistema „hajmars“ i 592 drona.
Gerasimov na frontu; Izdato naređenje
Načelnik Generalštaba ruske vojske general armije Valerij Gerasimov izvršio je kontrolu komandnog punkta grupe "Istok" u zoni Specijalne vojne operacije i primio izveštaj komandanta grupe.
On je takođe istakao uspeh grupe pri oslobađanju Velike Novosjolke i Vremjovke, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Komandant grupe informisao je Gerasimova o situaciji u zoni njene odgovornosti i toku ispunjenja borbenih zadataka.
Pored toga, Gerasimov je uručio nagrade najzaslužnijim vojnicima grupe "Istok" i zahvalio im na hrabrosti i odvažnosti ispoljenim tokom borbi.
Gerasimov je takođe grupi "Istok" postavio nove zadatke za dalja dejstva.
Napadnut pogon NATO tehnike!
Ruske snage izvele su napad u području fabrike za proizvodnju automobila u ukrajinskom gradu Kremenčugu koja je služila kao pogon za pripremu tehnike NATO, rekao je za Sputnjik koordinator nikolajevskog pokreta otpora Sergej Lebedev.
Napad je izveden i na Odesku oblast gde se dopremaju vojni tereti iz Rumunije.
Pripadnici 14. mehanizovane brigade ukrajinske vojske spremni su da se pobune zbog koruptivnih shema komande u Kijevu koje se odnose na trgovinu po pitanju dužnosti u pozadini i slanja siromašnih vojnika na front koji su tamo topovsko meso, rekao je za Sputnjik pripadnik proruskog pokreta otpora.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Napad na internat u Sudži, prilikom kog je stradalo više civila, a desetine njih je lakše i teže povređeno, pokušaj je Britanije da spreči dil ruskog predsednika Vladimira Putina i američkog predsednika Donalda Trampa, tvrdi ruski analitičar Roman Aljehin.
Komandant 19. Posebne raketne brigade Oružanih snaga Ukrajine, pukovnik Rostislav Karpuša, osumnjičen je da je naredio raketni napad na internat u Sudži, gde su se nalazili civili, saopšteno je iz Istražnog komiteta Ruske Federacije.
Petorica ukrajinskih vojnika ubila su 22 stanovnika sela Rusko Porečno u Kurskoj oblasti, rekla je za Sputnjik zvanični predstavnik Istražnog komiteta Svetlana Petrenko.
Petorica ukrajinskih vojnika ubila su 22 stanovnika sela Rusko Porečno u Kurskoj oblasti, rekla je za Sputnjik zvanični predstavnik Istražnog komiteta Svetlana Petrenko.
Kalin Đorđesku, koji je na nedavno poništenim predsedničkim izborima u Rumuniji odneo ubedljivu pobedu i koji je nameravao ponovo da se kandiduje za predsednika, uhapšen je, saopštila je njegova pres-služba, a sada se pojavio snimak hapšenja.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić obratio se okupljenim građanima uoči sastanka sa predsednikom Republike Srpske Miloradom Dodikom u Banjaluci.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je večeras u Banjaluku, a na aerodromu ga je dočekao premijer Republike Srpske Radovan Višković. Zajedno sa Vučićem u Banjaluku je doputovao i ministar finansija Siniša Mali.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nakon završene Sednice za nacionalnu bezbednost, na kojoj je predsedavao, uputio se u Banjaluku, kako je ranije i najavio.
SrbomrsciI Ramo Isak i Zukan Helez, dok tvrde da ništa ne prejudiciraju, unapred su presudili predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku, a onda su sa zadovoljstvom birali zatvor u koji će ga smestiti.
Emisija "Rat uživo" na Informer televiziji bavila se krucijalnim geopolitičkim temama, a ove večeri u fokusu je bila presuda Miloradu Dodiku i destabilizacija regiona.
Večeras od 19,05 na Informer televiziji, domaćin otvorenog studija, Igor Ćurčić, ugostiće advokata Dragoljuba Tomaševića kao i autora emisije "Teorije zavera" Sašu Borojevića.
Emisija "Rat uživo" na Informer televiziji bavila se krucijalnim geopolitičkim temama, a ove večeri u fokusu je bio rusko-ukrajinski sukob, i mogući sporazum Rusije i SAD.
U Srbiji se, danas i sutra, pod uticajem ciklona sa Jadrana očekuju izražena južna strujanja, ali i relativno toplo vreme. Biće umereno do pretežno oblačno, maksimalna temperatura do 20 stepeni.
Poziv za podnošenje zahteva za ostvarivanje prava na osnovne podsticaje u biljnoj proizvodnji od 18.000 dinara raspisan je danas, a poljoprivredni proizvođači će zahteve moći da podnose do 25. marta, saopštilo je Ministarstvo poljoprivrede Srbije.
Mladiću koji igra u folkloru na nastupu šubara skliznila sa glave i prekrila mu celo lice, ali to mu nije smetalo jer je iskusni igrač čitavih deset minuta nakon toga nastavio da igra "na slepo" na pogrešivši nijedan korak!
U Brčkom, gde je juče policija pronašla kuću u kojoj je boravilo 31 dete za koje se sumnja da su bili žrtva trgovine ljudima. Nezvanično se saznaje da su neke devojčice upućene na ginekološki pregled.
Pred Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu juče su saslušani menadžerka AD “Infrastruktura Železnica Srbije” i članovi Komisije za tehnički pregled Železničke stanice u Novom Sadu koji su negirali odgovornost za pad nadstrešnice 1. novembra 2024. godine, kada je poginulo 15 osoba.
Srbin Dušan Prodić, 35-godišnji pružni radnik iz okoline Doboja, bez imalo milosti udavio je svog šestogodišnjeg sina iz prvog braka. I to zbog nasledstva koje mu je ostalo nakon smrti prve supruge!
Novopazarska policija isključila je iz saobraćaja vozača (47) “pasata” koji je izazvao udes vozeći pod dejstvom alkohola, saopštila je Policijska uprava.
Košarkaški savez Srbije izrekao je kazne klubovima zbog nesportskih incidenata tokom finala Kupa Radivoja Koraća između Crvene zvezde i Partizana, ali i tokom drugih utakmica na turniru.
Slovenački košarkaš Luka Dončić već nekoliko nedelja glavna je tema u Americi, ali i u svetu. Njegov šokantni trejd iz Dalasa Maveriksa u Los Anđeles Lejkerse uzdrmao je NBA ligu, a sada se svakodnevno otkriva pozadine njegovog odlaska u "grad anđela".
Tamara Kalinić je prošetala farmerke koje će biti pravi modni trend 2025. godine! Iako su širokog kroja, prate liniju tela, samim tim su savršene za svaku prliku.
Ako tražite novu dozu strasti u spavaćoj sobi, poza "Uzbuđeni piton" mogla bi postati vaš favorit. Oni koji su je iskusili tvrde da pruža neverovatno zadovoljstvo i pojačava intimnu povezanost, a uz to omogućava intenzivne vrhunce za oba partnera. Evo kako da je isprobate i zašto je toliko posebna!
Večeras se održava drugo polufinalno veče "Pesme za Evroviziju", a Maja Nikolić, koja je došla sa prelomom skočnog zgloba, otkrila je da se jedva snalazi, te da ima pomoć kada ide u toalet.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar