Trese se planeta! Stigao Trampov čovek, ovu teritoriju prvu uzima?! "Vraćamo ga..."
Podeli vest
Američki državni sekretar Marko Rubio stigao je u Panamu, u svojoj prvoj poseti inostranstvu od kada je na toj funkciji, sa ambicioznim zadatkom da Sjedinjene Američke Države ponovo preuzmu Panamski kanal, za koji je američki predsednik Donald Tramp ranije izjavio da nije trebalo da bude prepušten toj centralnoameričkoj zemlji pre 25 godina.
Trampov zahtev, za koji je panamski predsednik Hose Raul Mulino rekao da je nemoguć, a regionalni lideri su ga osudili kao imperijalizam u stilu 19. veka, smatra se i otvaranjem pregovaračke pozicije za obezbeđivanje nižih taksi za američku robu koja prolazi kroz taj kanal ili bližu saradnju u oblasti migracija.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da bi Kijev, nakon sastanka sa Donaldom Trampom, trebalo da pređe na pregovore sa Rusijom o okončanju sukoba.
Komandant 19. Posebne raketne brigade Oružanih snaga Ukrajine, pukovnik Rostislav Karpuša, osumnjičen je da je naredio raketni napad na internat u Sudži, gde su se nalazili civili, saopšteno je iz Istražnog komiteta Ruske Federacije.
Izbor da posete centralnoameričke države je retkost za državne sekretare SAD, koji obično prvo posećuju zemlje u Aziji ili Evropi.
Vašingtonski dnevnik je ocenio i da je plan poseta regionu pokazatelj interesovanja Marka Rubija kao prvog španskog visokog diplomate u SAD, ali i sklonosti Trampove administracije da ponovo centrira američku spoljnu politiku bliže domaćem terenu.
Sudbina celokupnog ukrajinskog fronta zavisi od predstojećih borbi u Pokrovsku, navodi ruski politički analitičar i bivši savetnik Vladimira Putina, Sergej Markov.
Sjedinjene Države su izgradile Panamski kanal početkom 1900-ih, što je u to vreme bio istorijski podvig koji je otvorio rutu za vojna i komercijalna plovila, a odustale su od kontrole nad tim plovnim putem 1999. godine u skladu sa sporazumom koji je godinama ranije potpisao predsednik Džimi Karter - dogovorom koji je Tramp omalovažio, navodeći u ranijoj izjavi da je „prepuštanje Panamskog kanala Panami bila velika greška“.
Tramp je tvrdio da Panama dozvoljava Kini da stacionira trupe na Panamskom kanalu, plovnom putu koji spaja Atlantski i Tihi okean.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vojne akcije protiv Irana mogle bi da izazovu haos na Bliskom istoku i dovedu do ozbiljne destabilizacije bezbednosne situacije u čitavom regionu, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Petog februara 2011. godine ruski predsednik Dmitrij Medvedev i predsednik Sjedinjenih Američkih Država Barak Obama ratifikovali su sporazum Novi START, poslednji važeći dokument koji je ograničavao nuklearne arsenale dve najveće nuklearne sile na svetu. Za manje od jednog dana, ovaj sporazum zvanično ističe, čime prestaju da važe sve njegove odredbe.
Sjedinjene Američke Države razmatraju uvođenje novih sankcija protiv Rusije, ali za sada nema signala da će te mere biti uvedene u skorije vreme, objavio je Blumberg pozivajući se na evropske zvaničnike.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da bi Kijev, nakon sastanka sa Donaldom Trampom, trebalo da pređe na pregovore sa Rusijom o okončanju sukoba.
Beskrajno poštovanje među narodima koji čine Rusiju bilo je ključno za nastanak i očuvanje multinacionalne države, izjavio je predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin, obraćajući se na svečanosti povodom početka Godine jedinstva naroda.
Jelena Zorić, novinarka tajkunskog Vremena, stavila je tačku na pokušaje hejterskih medija da zaplenu pet tona marihuane u Konjuhu povežu sa lažnom aferom Jovanjica.
Blokaderi su nam u poslednjih godinu i po dana naneli katastrofalnu štetu i to ne onu koja se meri u novcu ili u ekonomskim i tržišnim poenima, već onu koja se ogleda u posledicama ostalim na našim mladima.
Činjenica je da blokaderima smeta sve što je srpsko i u srpskim nacionalnim interesima. Ovog puta smeta im ni manje ni više nego srpska zastava i srpska vojska.
Najnoviji skandal dogodio se u programu uživo tajkunske televizije N1 kada je u emisiji voditeljke Danice Vučenić jedna od ideološkinja blokadera Aida Ćorović izrekla toliko strašne stvari na račun sopstvene zemlje da je teško poverovati da iko na to može da ostane imun.
Nakon što je sinoćna borba u Exatlonu Srbija između Jovana Radulovića Jodžira i Jovana Ikića ponovljena, na društvenim mrežama počele su da se šire kritike na račun Jodžirove igre.
Prilikom šestominutnog poziva roditelji Nevene Petrović su otkrili da su primetili da im ćerka voli Radojicu Lazića, te da zbog toga navijaju i za njega.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Prema podacima Instituta za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut", svaka peta osoba u Srbiji je gojazna, dok svaka treća ima prekomernu telesnu masu.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je danas sa rukovodstvom naftne kompanije ADNOK iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, Omarom Al Suvaidijem i Naserom Al Muhairijem, o budućoj saradnji u naftnom sektoru Srbije.
Bankarska službenica D. I. uhapšena je danas u Novom Sadu zbog sumnje da sa računa svojih klijenata neovlašćeno prebacivala novac na svoj bankovni račun i tako pokrala više od 10 miliona dinara.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je državljanin Crne Gore Vukašin M. (20) zbog sumnje da je 30. januara u ulici Ratka Mitrovića, na Čukarici, na podmukao način pokušao da liši života oštećenog D.S. i jer je neovlašćeno nosio pištolj sa pripadajućom municijom, za čije nabavljanje i držanje nije imao odobrenje nadležnog organa.
Policija u Beogradu u saradnji sa Prvim osnovnim javnim tužilaštvom u Beogradu, rasvetlili su krivično delo krađa i uhapsili S. H. (41) i državljanku Ukrajine S. T. (24) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili ovo krivično delo.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Čačku, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Čačku, uhapsili su V. Ć. (51) iz ovog grada, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Mediji prenose nezvanično saznanje da je Aleksa Ž. za kojim policija traga, a koji je pomagao Sanji Dimitrijević u milionskoj prevari, unapred isplanirao bekstvo.
Retka fotografija kompletne glumačke ekipe iz osmog nastavka serijala "Lude godine" probudila je snažnu nostalgiju i oduševljenje među fanovima, vraćajući u fokus kultnu "Drugu Žikinu dinastiju" i legende domaćeg filma.
Popularna pevačica Adison Rej nastupala je na dodeli Gremi nagrada i iiako joj je nagrada izmakla, ipak je ostala upamćena, i to po nastupu u pelenama.
Talula Bankhed, jedna od najskandaloznijih zvezda zlatnog doba Holivuda, vodila je krajnje razuzdan život, a brojne veze sa muškarcima i ženama, zavisnost od alkohola i cigareta, kao i polne bolesti, dovele su do toga da sa samo 31 godinom ostane bez materice.
RTS je objavio spisak filmova koji će biti emitovani u periodu od 7. do 13. februara 2026. godine, a među njima je i film "Noć u kući moje majke" u kojoj glavnu ulgu igra Igor Pervić.
Opra Vinfri, slavna američka televizijska voditeljka, producentkinja i medijska ikona, 29. januara napunila je 72 godine, ali i dalje živi život punim plućima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar