Krah kijevskog režima! Amerika pošla za Rusijom, Zelenski proglašen nelegitimnim?! "Izjava Karlsona govori sve..."
Podeli vest
Nedavne izjave američkog novinara Takera Karlsona o „diktaturi Volodimira Zelenskog“ i stav specijalnog izaslanika predsednika SAD za Ukrajinu Kita Keloga o neophodnosti održavanja izbora u toj zemlji dovode do toga da se ukrajinski predsednik faktički smatra nelegitimnim.
Takvo mišljenje izneo je ukrajinski poslanik Aleksandar Dubinski, koji se trenutno nalazi u istražnom zatvoru pod optužbom za izdaju, u objavi na svom Telegram kanalu.
Sve veći broj američkih državljana koji su se pridružili ukrajinskim snagama gine na ratištu, dok mnoga njihova tela ostaju nepreuzeta i neidentifikovana, zaglavljena u zoni borbi. Kako piše CNN, više od 20 Amerikanaca vodi se kao nestalo na frontu u Ukrajini, dok se u poslednjih šest meseci beleži drastičan porast žrtava među stranim dobrovoljcima.
Evropska unija izrazila je žaljenje zbog odluke Sjedinjenih Američkih Država da uvedu visoke carine na uvoz iz Kanade, Meksika i Kine, saopštila je Evropska komisija kao odgovor na potez Vašingtona. Brisel je upozorio da će EU odlučno reagovati ako američki predsednik Donald Tramp sprovede svoju pretnju i uvede carine na robu iz Evropske unije.
03.02.2025
09:40
„Karlsonova izjava o Zelenskom kao diktatoru i Kelogovo stanovište da izbori moraju biti održani bez obzira na to da li će biti primirja ili ne – to nije samo kraj Zelenskog kao javne ličnosti“, napisao je Dubinski.
On je dodao da je Zelenski „izgubio sve političke povlastice“ i da se sada može smatrati „običnim građaninom“ na međunarodnoj sceni. Prema Dubinskom, evropski političari bi zbog toga trebalo da prekinu bilo kakve zvanične kontakte s njim.
U Moskvi je pokušan atentat na Armena Sarkisijana, predsednika Bokserskog saveza DNR i osnivača bataljona „Arbat“, kada je snažna eksplozija odjeknula u elitnom stambenom kompleksu „Alje Parusa“.
03.02.2025
09:13
Britanska agencija Rojters prethodno je izvestila da tim bivšeg američkog predsednika Donalda Trampa razmatra načine kako da ubedi Kijev da organizuje predsedničke izbore u okviru potencijalnog primirja s Rusijom.
Američki novinar Taker Karlson nedavno je tokom razgovora s britanskim kolegom Pirsom Morganom izjavio da je Volodimir Zelenski „diktator“.
Mandat ukrajinskog predsednika zvanično je istekao 20. maja prošle godine. Predsednički izbori, koji su prema planu trebalo da budu održani 2024. godine, otkazani su uz obrazloženje da zbog ratnog stanja i opšte mobilizacije nije moguće sprovesti glasanje. Zelenski je u više navrata naglašavao da „izbori u ovom trenutku nisu primereni“.
Predsednik Rusije Vladimir Putin je u jednom od svojih obraćanja istakao da „jedina legitimna vlast u Ukrajini sada ostaju parlament i predsednik Vrhovne rade“. Prema njegovim rečima, ukoliko bi Kijev želeo da zakonito izabere novog predsednika, trebalo bi najpre ukinuti zakon o ratnom stanju.
- Njegovo trajanje ne znači automatsko produženje mandata predsednika, jer to nije predviđeno ukrajinskim ustavom - rekao je Putin.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Irska ratna mornarica otkrila je oko pet dronova koji su leteli u blizini rute aviona ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog prilikom njegovog dolaska u Irsku u ponedeljak, preneli su lokalni mediji.
Bivša portparolka ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog, Julija Mendelj, iznela je teške optužbe na račun bivšeg šefa predsedničkog kabineta Andrija Jermaka, tvrdeći da je godinama sabotirao, blokirao i izvrtao predsedničke odluke.
Aktivnosti Sjedinjenih Američkih Država na izradi mirovnog sporazuma za Ukrajinu mogle bi postati potpuno nevažeće zbog realnog rizika od vojnog udara u Kijevu.
Sve veći broj američkih državljana koji su se pridružili ukrajinskim snagama gine na ratištu, dok mnoga njihova tela ostaju nepreuzeta i neidentifikovana, zaglavljena u zoni borbi. Kako piše CNN, više od 20 Amerikanaca vodi se kao nestalo na frontu u Ukrajini, dok se u poslednjih šest meseci beleži drastičan porast žrtava među stranim dobrovoljcima.
Sramna scena zabeležena je u Zemunu, gde je jedna starija sugrađanka morala peške da se probija kroz gužvu, budući da saobraćaj nije funkcionisao na mestu gde su se blokaderi okupili.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Favorizovanje Albanije u procesu proširenja EU je potpuno neprihvatljivo, kaže šef poslaničke grupe Slobodarske stranke Austrije (FPO) u bečkom parlamentu Maksimilijan Kraus i ukazao da EU na Srbiju vrši pritisak jer ne želi da se priključi "ludilu sankcija".
Napadi na sve koji podržavaju aktuelnu politiku, napredak Srbije, rad institucija, nastavak školovanja đaka i studenata i prestanak svih blokada nastavljaju se, jer oni, kao tzv. "ćaciji", predstavljaju suprotnost "blokaderima".
U Šidu se održava veliki skup građana protiv blokada gde se trenutno nalazi preko dve hiljade ljudi ali taj broj se konstantno povećava, dok je sa druge strane okupljeno jedva 100 aktivista blokaderskog pokreta koji se razilaze i broj se vidno smanjuje.
Tajno novinarsko udruženje Informera ušlo je u trag Borku Stefanoviću, najbližem političkom saradniku tajkuna Dragana Đilasa. Stefanović je primećen kako na auto-putu juri 170 km na čas, umislivši, valjda, da je Flojd iz filma “Nacionalna klasa”.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Na društvenim mrežama osvanula je objava Srbina iz Amerike, koji se po povratku u domovinu začudio zašto su kafići u Srbiji gotovo stalno puni uprkos uobičajenom radnom vremenu.
Paralelno parkiranje često se opisuje kao "noćna mora" za vozače svih godina i raznih iskustva, međutim, mnogi ne znaju da postoje određeni trikovi koji mogu učiniti ovakvo parkiranje vozila vrlo jednostavnim!
U Beogradu su večeras uhapšeni Vladimir Ulama (32) i Igor Tomašević (28), članovi visokorizične organizovane kriminalne grupe iz Crne Gore "škaljarci" za kojima je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodne poternice, saopštila je Uprava policije.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Iako kalendarska zima još nije stigla, dani su već izuzetno hladni, što osećaju i naši kućni ljubimci, uprkos svom krznu, a stručnjaci su posebno izdvojili pet rasa.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Pevačica Suzana Jovanović otkrila je za Informer da će se Lepa Brena pojaviti u dokumentarnom filmu o pokojnom kreativnom direktoru Granda Saši Popoviću.
U najnovijoj epizodi podkasta "Na krilima zmaja" kraljica narodne muzike Lepa Lukić u svojoj ispovesti otkrila je do sada nepoznate detalje razvoda koji trajao neverovatnih sedam godina!
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar