Zemlje NATO pripremaju veliku operaciju kako bi diskreditovale ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog i na kraju ga uklonile, saopštila je pres-služba Spoljnoobaveštajne službe Rusije.
„U NATO bi hteli da se reše šefa kijevskog režima, u idealnom slučaju putem pseudodemokratskih izbora. Prema procenama Alijanse, izbori bi mogli da se održe najkasnije do jeseni ove godine. Uoči predizborne kampanje, u sedištu NATO pripremaju operaciju velikih razmera za diskreditaciju Zelenskog“, navodi ruska strana.
Kako je precizirano, planirano je da se objave informacije da su „predsednik lično i članovi njegovog tima prisvojili više od 1,5 milijardi dolara samo iz sredstava namenjenih za kupovinu municije“.
Pored toga, predviđeno je da se razotkrije šema po kojoj su Zelenski i njegov tim prebacili u inostranstvo novčana primanja 130.000 poginulih ukrajinskih vojnika, koji se i dalje vode kao živi.
„Planirano je i da se objave činjenice o umešanosti 'vrhovnog komandanta Ukrajine' u više slučajeva prodaje velikih količina zapadnog naoružanja i vojne opreme, koji su donirani Kijevu, različitim grupama u afričkim zemljama. Prema tome, čak i NATO shvata da je Zelenskom isteklo vreme. Šteta samo što je to shvaćeno po cenu života stotina hiljada ukrajinskih građana“, navodi Spoljnoobaveštajna služba Rusije.
Plan NATO-a: „Zamrzavanje sukoba“ i očuvanje antiruskog uporišta
Kako se ističe, rukovodstvo NATO smatra da je neophodno po svaku cenu očuvati deo teritorije Ukrajine kao antirusko uporište. Takođe, postoji nastojanje da se konflikt „zamrzne“ putem pokretanja dijaloga između sukobljenih strana.
„Istovremeno, u Vašingtonu i Briselu se slažu da je glavna prepreka za realizaciju takvog scenarija Zelenski, koga u zapadnim krugovima nazivaju ni manje ni više nego 'iskorišćenim materijalom'“, otkriva Spoljnoobaveštajna služba.
Takođe, u sedištu NATO sve više preovladava uverenje da Oružane snage Ukrajine uskoro neće moći da obuzdaju jači nalet ruskih trupa.
„Dolaskom Donalda Trampa na vlast u SAD, raste neizvesnost po pitanju nastavka vojne pomoći koju će Zapad moći da pruži Kijevu“, navodi se u saopštenju ruske obaveštajne službe.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da su jačanje protivvazdušne odbrane i obezbeđivanje dovoljnih količina presretačkih raketa ključni faktori u približavanju miru, zahvaljujući se mnogim zemljama, između ostalog i Hrvatskoj, za vojnu pomoć
Osnivač dobrovoljačkog bataljona u Donjeckoj Narodnoj Republici (DNR) Armen Sarkisijan, koji je ranjen u eksploziji u stambenom kompleksu „Aline jedra“ u Moskvi, preminuo je u bolnici, saopštili su izvori iz ruskih bezbednosnih službi za RIA Novosti.
Ruska vojska uspostavila je vatrenu kontrolu nad ključnim putem koji povezuje Dvurečnu i Kupjansk, nakon što je preuzela naselje Zapadnoe, saopštio je Vitali Gančev, šef ruske administracije Harkovske oblasti u intervjuu za RIA Novosti.
Sve veći broj američkih državljana koji su se pridružili ukrajinskim snagama gine na ratištu, dok mnoga njihova tela ostaju nepreuzeta i neidentifikovana, zaglavljena u zoni borbi. Kako piše CNN, više od 20 Amerikanaca vodi se kao nestalo na frontu u Ukrajini, dok se u poslednjih šest meseci beleži drastičan porast žrtava među stranim dobrovoljcima.
Volodimir Zelenski objavio je, posle sastanka sa ukrajinskim obaveštajcima, podatke prema kojima bi do parlamentarnih izbora u Rusiji 33 odsto građana moglo da ne podržava postupke ruskog predsednika Vladimira Putina.
Litvanija, Poljska i Francuska od 16. do 26. juna izvešće vojne manevre u zoni Suvalkskog koridora, uskog pojasa zemlje između Belorusije i ruske Kalinjingradske oblasti, koji se godinama smatra jednom od najzapaljivijih tačaka Evrope.
Izjava glavnokomandujućeg savezničkim snagama NATO-a u Evropi Aleksusa Grinkeviča da Rusija ne želi sukob sa Alijansom izazvala je burnu reakciju u Francuskoj, gde je lider stranke Patriote Florijan Filipo poručio da se time srušio čitav narativ o „ruskoj pretnji“ Zapadu.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski nagovestio je da bi sledeća velika meta ukrajinskih udara mogao da bude Krimski most, poručio je Genadij Hazan, predsednik Ukrajinskog udruženja pilota i vlasnika aviona.
Dok je pažnja evropske javnosti usmerena na druge krize, Rusija uz granice severne Evrope i Baltika ubrzano gomila vojsku, širi baze i premešta tehniku, što u NATO-u sve otvorenije tumače kao pripremu za najgori scenario.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski upozorio je građane Ukrajine da narednih dana ne ignorišu vazdušne uzbune zbog mogućeg lansiranja ruskih raketa "orešnik".
Pregovori o rešavanju ukrajinskog sukoba trenutno se ne vode, a Kijev je pokazao da nije spreman na dogovore, izjavio je stalni predstavnik Rusije pri UN Vasilij Nebenzja.
Ruski biznismen, milijarder Roman Abramovič, sastao se sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim u Kijevu, objavio je poslanik ukrajinske Vrhovne rade Oleksij Gončarenko na Telegramu.
Intenzivan napad ukrajinskih dronova na Sankt Peterburg u vreme održavanja Međunarodnog ekonomskog foruma je još jedna potvrda da imamo posla sa drskom nacističkom bandom oličenom u timu Vladimira Zelenskog, rekla je Marija Zaharova, portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da su jačanje protivvazdušne odbrane i obezbeđivanje dovoljnih količina presretačkih raketa ključni faktori u približavanju miru, zahvaljujući se mnogim zemljama, između ostalog i Hrvatskoj, za vojnu pomoć
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u trodnevnoj zvaničnoj poseti Gruziji, gde se sastao sa predsednikom Gruzije Mihail Kavelašvili, državnim zvaničnicima i patrijarhom Gruzijske pravoslavne crkve.
Blokader Ilija Sekicki, blizak saradnik sina Milomira Jaćimovića iz Novog Sada, danas je brutalno napao ekipu Informera ispred zatvora Klisa u Novom Sadu.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u trodnevnoj zvaničnoj poseti Gruziji, imao je priliku da glavni grad ove zemlje, Tbilisi, vidi iz malo drugačije perspektive.
Pripadnici tenkovskog bataljona iz sastava Treće brigade Kopnene vojske intenzivno se obučavaju na poligonu u okolini Niša, radi daljeg unapređenja osposobljenosti za ealizaciju namenskih zadataka.
Srpska ekonomija ostala je otporna na spoljne i domaće izazove uzrokovane ratom na Bliskom istoku, koji negativno utiče na globalna tržišta, ocenio je Odbor izvršnih direktora Međunarodnog monetarnog fonda.
Na području Gadžinog Hana kod Niša u jednoj firmi poginuo je radnik pod još uvek nerazjašnjenim okolnostima, rekli su iz policije u Nišu, prenose Južne vesti.
Policija u Beču razbila je navodno visoko organizovanu kriminalnu mrežu koja je, prema sumnjama istražitelja, funkcionisala gotovo kao legalno preduzeće. U akciji kodnog naziva "Operacija Psiho", otkrivena je ilegalna proizvodnja kanabisa.
Pred Višim sudom u Beogradu počinje postupak protiv Srđana P. optuženog za teško ubistvo i paljenje objekata u Velikom Polju kod Obrenovca, navodno zbog spora oko prodaje zemljišta.
Kod NIS-ove pumpe u Ivanjici danas je došlo do saobraćajne nezgode u kojoj se prevrnuo traktor, što je izazvalo otežano odvijanje saobraćaja na ovoj deonici puta.
Ksenija Repić, najstarija unuka poznate glumice Ljiljane Stjepanović, krenula je njenim stopama i već kao dete osvojila publiku ulogama u domaćim serijama.
Italijanska pevačica i jedna od najvećih seks-bombi osamdesetih godina, Sabrina Salerno (58), ponovo je rešila da zapali društvene mreže i dokaže da joj godine ne mogu ništa.
Ova domaća gibanica pravi se od jednostavnih sastojaka koje većina domaćinstava već ima pri ruci, a rezultat je mekano i sočno jelo sa neodoljivom zapečenom koricom.
Naslage leda u zamrzivaču predstavljaju čest problem u domaćinstvima jer zauzimaju prostor, otežavaju rad uređaja i mogu povećati potrošnju električne energije. Ipak, uz pomoć biljnih ulja taj proces možete usporiti.
Dok je godinama privlačila pažnju provokativnim fotografijama i sadržajem za odrasle, influenserka i model Nejlin Ešli danas tvrdi da je odlučila da potpuno promeni svoj život.
Ako vam internet u pojedinim delovima stana ili kuće radi sporo zbog slabijeg Wi-Fi signala, postoji jednostavno rešenje koje možete isprobati bez dodatnih troškova.
Pevačica Aleksandra Caka Ivanov progovorila je o odnosu i saradnji sa Goranom Ratkovićem Raletom, pa otkrila kako Ana Nikolić ne pravi problem kada je posao u pitanju.
Pevalica Jelena Vučković otkrila je kako se nakon kraha ljubavi i privatnih problema povukla sa estrade, ali da se nada probudila u vezi sa novim partnerom.
Srpski pevač Filari izazvao je veliku pažnju javnosti nakon što je danas objavio fotografije sa svetskom latino zvezdom koja trenutno boravi u Beogradu povodom predstojećeg koncerta u okviru Belgrade River Festa.
Pevač Isak Šabanović prisustvovao je jednoj promociji, gde je govorio o svojoj karijeri, popularnosti koju je stekao nakon učešća u takmičenju "Zvezde Granda", ali i planovima za prvi veliki solistički koncert.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.