Francuski predsednik Emanuel Makron rekao je da samo ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski može da pregovara u ime svoje zemlje, upozorivši da bi dopuštanje "mira koji je kapitulacija" bila "loša vest za sve", uključujući i SAD.
- Jedino pitanje u ovoj fazi jeste da li je predsednik Vladimir Putin istinski, održivo i verodostojno voljan da pristane na prekid vatre na ovoj osnovi. Nakon toga, na Ukrajincima je da pregovaraju s Rusijom - rekao je Makron u intervjuu za Fajnenšenal tajms.
Tramp je u sredu odvojeno razgovarao o ratu sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom i Zelenskim i poručio američkim zvaničnicima da počnu pregovore o okončanju skoro trogodišnjeg sukoba.
Telefonski pozivi su usledili ubrzo nakon što je ministar odbrane SAD Pit Hegset vojnim saveznicima Ukrajine u Briselu rekao da je povratak na granice Ukrajine pre 2014. nerealan i da SAD ne vide da bi deo rešenja bilo članstvo Kijeva u NATO, piše Rojters.
Građani Ukrajine su, prema pisanjima medija, zabrinuti da se Tramp, nakon telefonskog razgovora s Putinom, sprema da rasproda njihovu zemlju.
Nakon što su ruske snage zauzele selo Nikoljaevo-Darino u Kurskoj oblasti, otkriveno je da su ukrajinske trupe mesecima držale meštane kao taoce i ubile gotovo sve muškarce, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Američki predsednik Donald Tramp tajno je dao instrukcije svom specijalnom izaslaniku za Bliski istok Stivu Vitkofu da olakša pregovarački proces između Rusije i Ukrajine, piše Njujork tajms, pozivajući se na izvore.
Pripadnici ukrajinske jedinice „Azov“, koja je u Rusiji označena kao teroristička organizacija, koriste mobilisane zatvorenike kako bi nadoknadili gubitke i angažuju ih u jurišima na Kupjanskom pravcu, izjavio je vojni ekspert Andrej Maročko za agenciju RIA Novosti.
Ruski vojnik sa pozivnim znakom „Kalmik“, uprkos teškim ranama zadobijenim u eksploziji magnetne mine, uspeo je da tri kilometra puzi do ruskih položaja, spasivši se od zarobljeništva.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko uputio je javno izvinjenje ukrajinskom predsedniku Volodimiru Zelenskom zbog svojih ranijih oštrih i satiričnih izjava na njegov račun.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski povukao je neočekivan diplomatski potez uputivši otvoreno pismo predsedniku Ruske Federacije Vladimiru Putinu, u kojem predlaže hitno pokretanje direktnih pregovora na najvišem nivou radi okončanja ratnih dejstava.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izrazio je spremnost da odmah započne direktne razgovore sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom kako bi se okončao rat.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski dramatično se obratio javnosti sa upozorenjem da bi tokom predstojeće noći mogao da se dogodi masovni i izuzetno snažan vazdušni udar ruskih snaga na teritoriju cele zemlje.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski javno je potvrdio da su primarne mete najnovijih i najmasovnijih ruskih vazdušnih udara postale domaće kompanije i fabrike namenske industrije koje se bave razvojem i proizvodnjom raketne tehnologije.
Nemačka nastavlja sa intenzivnim naoružavanjem Ukrajine, a ukrajinska PVO je upravo ojačana isporukom još jednog lansera protivvazdušnog sistema IRIS-T.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da njegova vlada poseduje čvrste dokaze o tome da Rusija kidnapuje ukrajinsku decu sa okupiranih teritorija i sistematski ih obučava za borbu protiv Ukrajinaca.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski uputio je hitan apel građanima širom zemlje, pozivajući ih da večeras nipošto ne ignorišu sirene za vazdušnu opasnost i da se odmah po njihovom aktiviranju upute u skloništa.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski poslao je posebno pismo Donaldu Trampu i američkom Kongresu u kojem ukazuje na kritičan nedostatak sistema protivvazdušne odbrane (PVO) u Ukrajini.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski iznenada je, tokom sastanka sa poslanicima iz svoje stranke "Sluga naroda", izjavio da postoje "velike nade" da se takozvana "vruća faza" rata privede kraju pre novembra.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nakon što su ruske snage zauzele selo Nikoljaevo-Darino u Kurskoj oblasti, otkriveno je da su ukrajinske trupe mesecima držale meštane kao taoce i ubile gotovo sve muškarce, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u trodnevnoj zvaničnoj poseti Gruziji, gde se sastao sa predsednikom Gruzije Mihail Kavelašvili, državnim zvaničnicima i patrijarhom Gruzijske pravoslavne crkve.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom Kolegijuma šokantna saznanja o političaru Vladanu Đokiću, koji bi trebalo da je rektor Univerziteta u Beogradu, i njegovoj poseti Hilandaru.
Blokaderi i njima bliski tajkunski mediji poput niskotiražnog Danasa, Nove i N1, još jednom su, po ko zna koji put, pokazali da im ništa nije sveto i da im je najjači adut njihovo licemerje bez presedana.
Predsednik Stranke slobode i pravde, Dragan Đilas pozvao je danas parlamentarne stranke u Srbiji da podrže hitno usvajanje zakona kojim bi se mlađima od 16 godina zabranilo korišćenje društvenih mreža.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u trodnevnoj zvaničnoj poseti Gruziji, imao je priliku da glavni grad ove zemlje, Tbilisi, vidi iz malo drugačije perspektive.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom Kolegijuma šokantna saznanja o političaru Vladanu Đokiću, koji bi trebalo da je rektor Univerziteta u Beogradu, i njegovoj poseti Hilandaru.
Delove Republike Srpske pogodilo je snažno nevreme, praćeno pljuskovima sa grmljavinom i jakim udarima vetra. U nekim delovima Sarajeva, vetar je nosio stvari po ulici.
Velika mi je čast i zadovoljstvo što sam danas sa vama i nadam se da ćemo kroz razgovor uspeti da rešimo i nešto od problema koje možda niste mogli da rešite, ali ono što mi je najvažnije jeste da zajednički napravimo nove planove i da vi budete oni koji upravljaju novcem koji ste tokom decenija svog rada kroz doprinose uplaćivali u naš Fond, kazao je Relja Ognjenović, direktor Republičkog fonda PIO, danas pred više od 300 penzionera Čačka okupljenih na tribini koju su organizovali Fond PIO i Savez penzionera Srbije.
Srpska ekonomija ostala je otporna na spoljne i domaće izazove uzrokovane ratom na Bliskom istoku, koji negativno utiče na globalna tržišta, ocenio je Odbor izvršnih direktora Međunarodnog monetarnog fonda.
Na području Gadžinog Hana kod Niša u jednoj firmi poginuo je radnik pod još uvek nerazjašnjenim okolnostima, rekli su iz policije u Nišu, prenose Južne vesti.
Pred Višim sudom u Beogradu počinje postupak protiv Srđana P. optuženog za teško ubistvo i paljenje objekata u Velikom Polju kod Obrenovca, navodno zbog spora oko prodaje zemljišta.
Kod NIS-ove pumpe u Ivanjici danas je došlo do saobraćajne nezgode u kojoj se prevrnuo traktor, što je izazvalo otežano odvijanje saobraćaja na ovoj deonici puta.
Ksenija Repić, najstarija unuka poznate glumice Ljiljane Stjepanović, krenula je njenim stopama i već kao dete osvojila publiku ulogama u domaćim serijama.
Italijanska pevačica i jedna od najvećih seks-bombi osamdesetih godina, Sabrina Salerno (58), ponovo je rešila da zapali društvene mreže i dokaže da joj godine ne mogu ništa.
Ova domaća gibanica pravi se od jednostavnih sastojaka koje većina domaćinstava već ima pri ruci, a rezultat je mekano i sočno jelo sa neodoljivom zapečenom koricom.
Naslage leda u zamrzivaču predstavljaju čest problem u domaćinstvima jer zauzimaju prostor, otežavaju rad uređaja i mogu povećati potrošnju električne energije. Ipak, uz pomoć biljnih ulja taj proces možete usporiti.
Dok je godinama privlačila pažnju provokativnim fotografijama i sadržajem za odrasle, influenserka i model Nejlin Ešli danas tvrdi da je odlučila da potpuno promeni svoj život.
Ako vam internet u pojedinim delovima stana ili kuće radi sporo zbog slabijeg Wi-Fi signala, postoji jednostavno rešenje koje možete isprobati bez dodatnih troškova.
Katarina Grujić je vitkom linijom i preplanlim tenom izazvala pravu pometnju, pa je otkrila da se tek vratila sa porodičnog odmora, kao i da je odmorila dušu!
Pevačica Tea Bilanović progovorila je večeras, na promociji Vivo benda, o navodnoj aferi sa bivšim mužem Marije Mikić, Jovanom Pantićem, i sve demantovala.
Ćerka Suzane Mančić, Teodora Kunić juče je imala građansko venčanje sa svojim partnerom, generalom Miroslavom Talijanom, odakle su objavljene brojne fotografije.
Pevačica Aleksandra Caka Ivanov progovorila je o odnosu i saradnji sa Goranom Ratkovićem Raletom, pa otkrila kako Ana Nikolić ne pravi problem kada je posao u pitanju.
Pevalica Jelena Vučković otkrila je kako se nakon kraha ljubavi i privatnih problema povukla sa estrade, ali da se nada probudila u vezi sa novim partnerom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.