(MAPA) Putin dao gas! Ovo hoće da uzme do pregovora sa Trampom: Ukrajina trpi jezive gubitke, vojska upada u ogroman kotao!
Podeli vest
Ruske snage nastavile su ofanzivne operacije na istočnom frontu, probijajući ukrajinske odbrambene linije i ostvarujući značajan taktički napredak. Prema poslednjim izveštajima, Oružane snage Rusije izvele su snažan napad na poluokruženje iza Kurahova, dovodeći ukrajinske jedinice u izuzetno tešku situaciju.
Evropske zemlje razmatraju opciju raspoređivanja 25-30 hiljada vojnika na teritoriji Ukrajine, ali se oni ne bi nalazili na kontakt liniji, piše list „Vašington post“, pozivajući se na zvaničnike.
Naftnu pumpnu stanicu „Kropotkinska“, koja pripada Kaspijskom cevovodnom konzorcijumu (KTK), u Krasnodarskom kraju napale su ukrajinske bespilotne letelice. KTK je nesankcionisana kompanija u kojoj značajan procenat vlasništva drže američke firme.
18.02.2025
06:00
Ruske snage sistematski presecaju ukrajinske komunikacione pravce, dodatno otežavajući situaciju za neprijateljske trupe, koje sve više ostaju bez mogućnosti za manevar, snabdevanje i organizovano povlačenje.
Na pravcu Kurahovo–Dnjepropetrovska oblast, ruska vojska pokrenula je snažnu ofanzivu, formirajući novi kazanski položaj, čime su dodatno ugrozili ukrajinske jedinice stacionirane u ovom rejonu.
Foto: Printscreen Deep state map
Ukrajinski protivnapadi bez rezultata, ruske snage zadržale pozicije
Ukrajinska vojska pokušala je da izvede protivnapade i potisne ruske jedinice, ali su ruske trupe odbile napade i nastavile sa ofanzivnim dejstvima, koristeći povoljne terenske i vremenske uslove.
Posebno intenzivne borbe vode se u Ulaklijskom regionu, gde ruski vojnici formiraju nove utvrđene položaje i vrše neprekidan pritisak na ukrajinske linije odbrane.
Foto: Printscreen
Ukrajinske trupe suočavaju se sa sve ozbiljnijim problemima, uključujući nedostatak rezervi, konstantne udare ruske artiljerije i avijacije, kao i sve veću nestašicu municije i vojne opreme.
Ukrajinske linije presečene, ruska taktika donosi rezultate
Grad Konstantinovka trenutno je blokiran iz tri pravca, dodatno otežavajući situaciju na frontu za ukrajinske snage. Slični problemi prisutni su i na Kurskom pravcu, gde se ukrajinske trupe nalaze pod intenzivnim ruskim napadima.
Foto: Printscreen Deep state map
Vojni analitičari procenjuju da se ukrajinsko vazduhoplovstvo našlo u operativnoj zamci, dok poslednji izveštaji ukazuju na gubitke od preko 280 vojnika samo u ovoj oblasti. S obzirom na nastavak žestokih borbi, očekuje se da će se ove brojke dodatno povećati.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Napad na gasovod „Turski tok“ biće smatran napadom na članicu NATO-a, uz sve posledice koje iz toga proizilaze, poručili su iz vrha vlasti u Mađarskoj, optužujući Ukrajinu za ugrožavanje energetske bezbednosti Evrope.
Evropske zemlje razmatraju opciju raspoređivanja 25-30 hiljada vojnika na teritoriji Ukrajine, ali se oni ne bi nalazili na kontakt liniji, piše list „Vašington post“, pozivajući se na zvaničnike.
Informer je došao u posed dokumenta s tajnog sastanka na Filozofskom fakultetu u Beogradu, kom je prisustvovala i grupa profesora, a na kom su se oni, verovali ili ne, otvoreno bavili politikom, dogovarali izbornu kampanju i naredne blokaderske poteze.
Arapske zemlje Persijskog zaliva uputile su Iranu poslednje upozorenje zbog napada na njihovu teritoriju i zapretile odgovorom ukoliko se udari nastave, izjavio je ministar spoljnih poslova Turske Hakan Fidan.
Više od 70.000 građana okupilo se juče u Areni kako bi pružilo podršku predsedniku Vučiću. Ipak, ovaj skup zasmetao je protivnicima države i pojedinim tabloidnim medijima, koji su na različite načine pokušavali da isprovociraju okupljene
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić zahvalio se građanima Srbije što su sačuvali Srbiju, deleći na društvenoj mreži Instagram video sa jučerašnjeg velelepnog skupa u Beogradu.
Novi grafit koji poziva na ubistvo saborskog poslanika i predsednika Samostalne demokratske srpske stranke (SDSS) Milorada Pupovca pojavio se u podzemnom prolazu kod zagrebačke osnovne škole "Savski gaj", saopštilo je Srpsko narodno vijeće (SNV).
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Najprodavaniji hečbek kompanije "Reno" u Evropi jeste "klio", a nova verzija donosi sofisticirani dizajn i napredne hibridne tehnologije, tako da je već omiljeni automobil potpuno osvežen za novo doba. Njegova cena iznosi oko 19.000 evra.
Medicinski radnici Filip i Amer su u selu Đapanov Grob, kod Bijelog Polja, uspešno pomogli trudnici da se porodi kod kuće. Ona je na svet donela zdravog dečaka.
Dečak ubica, Kosta K. (15) koji je 3. maja pre dve godine ubio devet učenika i radnika obezbeđenja OŠ " Vladislav Ribnikar" , po drugi put će svedočiti na suđenju svojim roditeljima u sredu 25. marta.
Ogroman spisak zločina vezuje se za Vojislava Raičevića, poznatijeg kao Voju Amerikanca, zbog čega ga smatraju i najvećim ubicom beogradskog asfalta. Kažu da tako bogat dosije nemaju ni Sretko Kalinić, ni Željko Maksimović - Maka.
Osumnjičeni S. M. se tereti zbog pokušaja ubistva a B. S. zbog pomaganja u zločinu, tokom sukoba u Šafarikovoj ulici u Novom Sadu, zbog čega im je određen pritvor.
Tema crnih odnosno velikih boginja (variola vera) tokom vladavine Katarine Velike predstavlja jedan od najfascinantnijih spojeva medicine, hrabrosti i političke propagande u 18. veku.
Pevač Savo Perović osvrnuo se na situaciju kada su se Luna Đogani i Marko Miljković našli zaglavljeni na Maldivima usled eskalacije sukoba na Bliskom istoku.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar