Da li je ovo moguće?! 63 NVO U Mađarskoj traže milijarde iz Brisela nakon gubitka USAID-a, Orban im žestoko odgovorio!
Podeli vest
Šezdeset tri nevladine organizacije u Mađarskoj objavile su otvoreno pismo u kojem se navodi da bi briselske institucije, nakon ukidanja sredstava USAID-a, trebalo da povećaju sredstva za NVO i tako im nadoknade novac. Ubrzo im je odgovorio premijer Mađarske Viktor Orban.
"Naši strahovi su se obistinili. Globalističko-liberalno-Soroševa mreža nevladinih organizacija beži u Brisel nakon što je predsednik Tramp zadao ogroman udarac njihovim aktivnostima u SAD. Sada 63 NVO traže novac od Brisela, pod maskom raznih projekata za ljudska prava. Neće se desiti! Nećemo im dozvoliti da nađu sigurno utočište u Evropi! Dosijei USAID-a razotkrivaju mračne prakse globalističke mreže. Nećemo se upecati", napisao je Obran na Iksu.
Mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto upozorio je da su evropski lideri koji su se odazvali pozivu francuskog predsednika Emanuela Makrona na „hitni samit“ – kako bi razgovarali o odgovoru na marginalizaciju od strane američkog predsednika Donalda Trampa – zapravo „ratni huškači“.
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je danas da je postalo jasno da nema mađarske energetske stabilnosti bez Srbije, niti srpske bez Mađarske i naglasio da je zajednički plan izgradnja naftovoda koji će služiti za obezbeđivanje energenata.
17.02.2025
17:48
WARNING! Our fears have come true: the globalist-liberal-Soros NGO network is fleeing to Brussels, after President Trump dealt a huge blow to their activities in the US. Now 63 of them are asking Brussels for money, under the guise of various human rights projects. Not going to…
Rat u Ukrajini mogao bi da postane "Avganistan Evropske unije", a zvanični Kijev je pogrešno shvatio namere Zapada i pre ili kasnije će ostati bez podrške, ocenio je u intervjuu za američku televiziju mađarski premijer Viktor Orban.
Mađarski mediji pišu da su organizacije poput Helsinškog odbora i onih koje se bave LGBT pravima, uputile pismo šefovima država i vlada zemalja članica Evropske unije, ali i predsednicima institucija EU, u kojem traže hitan odgovor EU na obustavu rada USAID-a.
"Prema rečima autora pisma, obustava rada USAID-a zahteva hitan odgovor EU, jer se obustavom krše interesi određenih društvenih grupa i građana. Samo je EU u poziciji da preuzme mesto SAD u međunarodnoj pomoći i obezbedi finansiranje organizacija koje su dobile podršku pod Bajdenovom administracijom", prenose mađarski mediji tekst pisma.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poraz Viktora Orbana na izborima u Mađarskoj za sada ne znači automatsko deblokiranje evropskog kredita za Ukrajinu, piše Juraktiv. Iako se budući premijer Peter Mađar načelno nije izjasnio da će ukinuti veto Budimpešte, ostavio je mogućnost za takav potez.
Mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto upozorio je da su evropski lideri koji su se odazvali pozivu francuskog predsednika Emanuela Makrona na „hitni samit“ – kako bi razgovarali o odgovoru na marginalizaciju od strane američkog predsednika Donalda Trampa – zapravo „ratni huškači“.
Tajkunska televizija N1 oglasila se danas povodom debate između predsednika Srbije Aleksandra Vučića i generalnog sekretara Evropske demokratske partije Sandra Gocija.
Danas je u Višem sudu u Beogradu nastavljeno suđenje optuženima u slučaju "Generalštab", a među njima je i ministar kulture Nikola Selaković, čiji je branilac Vladimir Đukanović nakon postupka u ovoj instituciji izneo šokantna saznanja.
Propali košarkaš i blokader Vladimir Štimac obrušio se svim silama na Pokret slobodnih građana (PSG), na čijem je čelu okoreli opozicionar Pavle Grbović.
Lider Srpske radikalne stranke (SRS) Vojislav Šešelj komentarisao je izjavu zamenika predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrija Medvedeva da su fabrike dronova po Evropi legitimne ruske mete.
"Fiat 500" kao mali, gradski auto, prethodnih godina pokorio je evropsko tržište, a posebnu popularnost stekao je među ženskim vozačima. Najnovije izmene učinile su ga potpuno električnim, dok spoljašnji izgled gotovo da nije promenjen.
Turista iz Srbije koji je za Vaskrs boravio u Grčkoj doživeo je neprijatnost zbog nepropisnog parkiranja, pa je tako ostao bez tablica i dokumenata, uz kaznu od 30 evra.
U Beogradu je uspešno rešeno stambeno pitanje za deset izbegličkih porodica, čime je, nakon više od decenije čekanja, okončan jedan od najvećih životnih izazova sa kojima su se one suočavale.
Doktorka Jelena Đenadić, specijalista opšte hirurgije iz Šapca trčaće u subotu na Beogradskom maratonu. Kilometre u polumaratonskoj trci "prodaje" u humanitarne svrhe da bi pomogla šabačkom udruženju obolelih od multiple skleroze.
Pripadnici albanske kriminalne bande osuđeni su na zatvor u Velikoj Britaniji zbog više desetina provala i krađe imovine vredne više od milion funti, ili oko 1,1 miliona evra.
Srbin za kojeg crnogorski mediji pišu da je navodni "škaljarac" Krsto Vujić, izrešetan je juče u Barseloni dok je bio sa suprugom i detetom. I on nije prvi pripadnik "škaljarskog klana" koji je napadnut na ovaj način.
Krsto Vujić, navodni član škaljarskog klana, juče je preživeo atentat na ulicama Barselone, a španski mediji pišu kako rat klanova ponovo bukti na ulicama Španije.
Pevačica Marija Mara Stojanović progovorila je o odnosu koji je imala sa Sašom Popovićem, i toples fotografijama zbog kojih je gotovo izbačena iz Granda.
Otac učesnice rijalitija "Elita" Maje Marinković Radomir Marinković Taki otvoreno je govorio o ćerkinom emotivnom životu, ali i starleti Staniji Dobrojević.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar