Konvoj sa telima četiri ubijena izraelska taoca, za koja je Hamas saopštio da ih je predao jutros, prešao je iz Pojasa Gaze u Izrael, 503 dana nakon što su njih četvoro - Širi Bibas sa sinovima Arijelom i Kfirom i Odeda Lifšica, oteli teroristi predvođeni Hamasom, javlja Tajms of Izrael.
Tela, koja se nalaze u konvoju vozila Izraelskih odbrambenih snaga, u pratnji izraelske policije, odvoze u forenzički institut Abu Kabir u centralnom delu Izraela radi identifikacije.
Izraelci, ćuteći i držeći nacionalne zastave, duž rute odaju poštu ubijenim taocima.
Predsednik Izraela Isak Hercog zatražio je oproštaj od četiri ubijena izraelska taoca jer ih nisu zaštitili niti vratili u Izrael žive, preneo je Tajms of Izrael.
- Agonija. Bol. Muk. Naša srca, srca čitave nacije, pate - napisao je Hercog na platformi Iks.
- Oprostite što vas nisam zaštitio tog užasnog dana. Oprostite što vas nisam bezbedno doveo kući. Neka im duša bude blagoslovena - zaključio je predsednik Izraela.
Foto: Tanjug
Palestinska militantna grupa Hamas saopštila je ranije danas da je nastojala da održi u životu izraelske zarobljenike koje je držala u pritvoru, ali da ih je ubila izraelska vojska na insistiranje izraelskog premijera Benjamina Netanjahua da se nastavi rat u Gazi.
Prilikom primopredaje tela četiri izraelska taoca, Hamas je u saopštenju naveo da je "čuvao živote okupacionih zarobljenika", da im je obezbedio ono što je mogao i "ljudski postupao prema njima, ali da ih je ubila njihova vojska zajedno sa njihovim otmičarima", prenela je Al Džazira.
- Zločinac Netanjahu danas plače nad telima zarobljenika koji su mu se vratili u kovčezima, u očiglednom pokušaju da izbegne odgovornost za njihovo ubistvo pred njegovom javnošću - dodao je Hamas.
Obraćajući se porodicama ubijenih izraelskih zarobljenika, porodicama Bibas i Lifšic, Hamas je naveo da bi voleo da su im se njihovi sinovi vratili živi, ali da su izraelska vojska i izraelske vođe odlučili da ih ubiju umesto da ih vrate.
Tela četiri ubijena izraelska taoca predata su Izraelskim odbrambenim snagama u Pojasu Gaze, preneo je Tajms of Izrael, a prethodno ih je palestinska militantna grupa Hamas predala Crvenom krstu.
Palestinska militantna grupa Hamas izrazila je spremnost da preda kontrolu nad Pojasom Gaze Palestinskoj nacionalnoj upravi, prenosi Skaj njuz Arabija, pozivajući se na sopstvene izvore.
Izraelski taoci Sagui Dekel-Čen (36), Saša Troufanov (29) i Jair Horn (46), koje su pripadnici Hamasa i Islamskog džihada zarobili 7. oktobra 2023. godine, oslobođeni su jutros u Kan Junisu u okviru sporazuma o prekidu vatre između Izraela i Hamasa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Slučaj navodnog pretučenog i preminulog maloletnika iz Valjeva ponovo je dospeo u fokus javnosti nakon novih polemika na društvenim mrežama i optužbi koje prate smrt jednog policijskog službenika.
Predsednik Rusije Vladimir Putin praktično je zamrznuo lične kontakte sa premijerom Jermenije Nikolom Pašinjanom posle razgovora o američkom projektu TRIPP, tokom kojeg je jermenski lider, prema tvrdnji izvora upoznatog sa tokom komunikacije, koristio ton koji je u Kremlju shvaćen kao direktna lična uvreda ruskog predsednika.
Ideolog blokadera profesor Rade Veljanovski otkrio je šta je suština zgubidanske borbe za REM - gašenje televizija koje nisu po volji blokaderskoj hunti.
Blokaderski ideolog Milan St. Protić priznao je da su blokaderi daleko od pobede na vanrednim parlamentarnim izborima koju u svojim medijima danima u nazad najavljuju.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Na društvenoj mreži Redit pojavila se ispovest devojke koja radi u jednom kafiću, a njena objava izazvala je veliki broj reakcija nakon što je opisala kako se pojedine mušterije bahato i neprimereno ponašaju prema ugostiteljskim radnicima.
Jeziva saobraćajna nesreća dogodila se večeras na uglu Sazonove ulice i Ulice vojvode Dragomira na Vračaru kada je automobil naleteo na ženu koja je sa detetom bila na trotoaru.
Viši sud u Somboru potvrdio optužnicu protiv braće osumnjičene za smrt Gorana Lazora, a jednom od njih delo je prekvalifikovano u tešku telesnu povredu sa smrtnim ishodom.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Neprijatan miris mačjeg urina može da se zadrži danima, ali jednostavna mešavina sode bikarbone i vodonik-peroksida često uspešno neutrališe miris i uklanja ga sa različitih površina.
Glumica Emili Robi prošla je kroz težak životni put - od borbe sa zavisnošću i kratkotrajnih ljubavnih veza do ličnog oporavka i srećnog braka. Odluka da neko vreme živi u celibatu donela joj je unutrašnji mir, a na kraju i ljubav o kojoj je oduvek sanjala.
Tokom emisije u kojoj je gostovala pobednica "Elite 9", Stanija Dobrojević, usledilo je uključenje gledateljke Smiljane koja je zajedno sa starletom oplela po Maji Marinković.
Folker Darko Lazić našao se danas u centru skandala kada je isplivala njegova fotografija sa jednom ALbankom na kojoj su pokazivali dvoglavog orla, o čemu je ponovo progovorio i izneo novu stranu priče.
Pevačica i nekadašnja rijaliti učesnica, Milica Dugalić, pojavila se u Šimanovcima na žurki Elite, te je pokazala da se oseća i izgleda odlično uprkos bitki koju vodu sa opakom bolešću.
Bivša učesnica "Elite 7" Marijana Zonjić pojavila se na proslavi nakon superfinala "Elite 9" u društvu čoveka sa kojim ima dete, i ovo je prvi put da se pojavila sa njim u javnosti.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.