• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

25.02.2025

14:11

Mask patosirao Kanađane! Ceo internet bruji o reakciji milijardera na peticiju oduzimanja državljanstva! (FOTO)

Tanjug AP

Vesti

Mask patosirao Kanađane! Ceo internet bruji o reakciji milijardera na peticiju oduzimanja državljanstva! (FOTO)

Podeli vest

Milijarder i jedan od najbližih saradnika predsednika SAD Ilon Mask odgovorio je na peticiju sa hiljadama potpisa Kanađana koji traže da mu se oduzme kanadsko državljanstvo. Objavom na društvenoj mreži Iks poručio je da Kanada nije "prava zemlja".

Prethodno je više od 160.000 Kanađana potpisalo onlajn peticiju kojom traže da Mask, koji je kanadski državljanin od 1989. godine, bude lišen svog državljanstva zbog navodnog mešanja u kanadske izbore i delovanja protiv interesa zemlje. 

Tako je peticija ispunila formalni uslov, odnosno 500 ili više potpisa, da dobije odobrenje da bude izneta u kanadskom Donjem domu i potencijalno dobije zvanični odgovor vlade.

 

 

 

 

Peticiju za oduzimanje kanadskog državljanstva Masku, zbog njegovih bliskih veza sa američkim predsednikom Donaldom Trampom koji je više puta u javnosti iznosio želje da Kanada postane deo Sjedinjenih Američkih Država, pokrenula je u Donjem domu Kualia Rid iz Britanske Kolumbije.

Mask, koji je rođen u Južnoafričkoj Republici i rukovodi američkim kompanijama, među kojima su Tesla, Spejs Iks i platforma Iks, ima kanadsko državljanstvo preko svoje majke Maje Mask, a u Trampovoj administraciji vodi Kancelariju za vladinu efikasnost.

Peticija za oduzimanje državljanstva, koja je podneta 20. februara, optužuje Maska da se, kao Trampov saveznik, "uključio u aktivnosti koje su protiv nacionalnog interesa Kanade". Tvrde i da ga slaganje sa Trampom čini "članom strane vlade koja pokušava da izbriše kanadski suverenitet", a od kanadskog premijera Džastina Trudoa se traži da mu odmah oduzme kanadski pasoš i državljanstvo.

Tramp je često ismevao Trudoa kao "guvernera", što je funkcija čelnika američkih saveznih država, i više puta je u javnosti izneo mišljenje da bi Kanada trebala da postane 51. država SAD.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu
Live TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu

Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.

16.01.2026

09:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set